Nawet, jeśli samemu nie zdarzyło nam się jeszcze przenosić numeru telefonu do innej sieci, operacja ta z pewnością nie jest nam całkowicie obca. Reklamy mniejszych i większych sieci komórkowych, zachęcające do przeniesienia do nich swojego numeru, dominują radio, telewizję i Internet, więc nie sposób jest ich nie zauważyć.

Jeśli któraś z nich nas zainteresuje i zdecydujemy się na przeniesienie swojego numeru, jest kilka ważnych rzeczy, o których powinniśmy wiedzieć, zanim dopełnimy wszystkich formalności. Zapoznając się z nimi, możemy mieć pewność, że cały proces przebiegnie szybko i sprawnie, a po jego zakończeniu nie będziemy żałować swojej decyzji.

Kiedy można przenieść numer do innej sieci?

Numer do innej sieci można przenieść wraz z zakończeniem się aktualnej umowy. W przypadku, kiedy jest to umowa na czas określony (z reguły na dwa lata), wiemy dokładnie, kiedy będzie miało to miejsce. Jeśli posiadamy umowę na czas nieokreślony, będziemy musieli ją wypowiedzieć.

Formalności związane z przeniesieniem umowy można załatwić już znacznie wcześniej (nawet do kilku miesięcy). Warto zrobić to na kilka dni przed zakończeniem starej umowy, aby nie przepłacić i nie nałożyć na siebie niepotrzebnie opłat za dwie te same usługi.

Dlaczego warto przenieść numer do innej sieci?

Przenoszenie numeru do innej sieci może być umotywowane na dwa sposoby. Pierwszy z nich dotyczy niezadowolenia z usług dotychczasowego operatora. Niezadowolenie może wynikać z takich aspektów, jak wysokie ceny, częste przerwy w działaniu sieci i inne problemy techniczne, brak atrakcyjnych ofert dla stałych klientów, niekompetentna obsługa klienta i nie tylko.

W takim przypadku niewątpliwie przy okazji upływu okresu umowy będziemy chcieli poszukać innego operatora, który lepiej spełni nasze oczekiwania.

Drugi zaś wiąże się z korzystną ofertą dla osób przenoszących numer dostępną u innego operatora. Nie jest tajemnicą, że wszystkim sieciom komórkowym bardzo zależy na pozyskiwaniu nowych klientów, w związku z czym bardzo mocno one ze sobą konkurują.

W praktyce oznacza to, że oferty dla stałych klientów są często mało atrakcyjne – stawki mogą pozostać wciąż na tym samym poziomie, a nawet wzrosnąć w porównaniu do tych, które obowiązywały przy podpisywaniu umowy.

Jednocześnie oferty dla nowych klientów w wielu przypadkach charakteryzują się szeregiem atrakcyjnych bonusów, takich jak:

  • pierwsze kilka miesięcy abonamentu za darmo
  • gratisowy pakiet danych mobilnych
  • korzystna oferta na zakup smartfona i innych urządzeń.

Z tego względu zdecydowanie warto rozważyć zmianę operatora, i to nie raz, a za każdym razem, kiedy skończy nam się umowa (czyli w przypadku abonamentu średnio co dwa lata).

Jak przenieść numer telefonu na najlepszych warunkach?

Mnogość ofert dla osób chcących przenieść numer do innego operatora jest niewątpliwie czymś dobrym, ale jednocześnie sprawia ona, że możemy mieć spory dylemat w zakresie tego, którą z nich wybrać. Dodatkowo szczegółowe zapoznanie się z wszystkimi ofertami będzie bardzo czasochłonne.

Jeśli interesuje nas najtańszy abonament bez telefonu bez limitu, ale nie mamy ochoty na marnowanie czasu na samodzielne porównywanie ofert wszystkich wiodących operatorów, zawsze możemy skorzystać z któregoś z internetowych rankingów i porównywarek.

Warto wypatrywać specjalnych ofert w okresie świątecznym, a także przy okazji Black Friday i innych tego typu dat, podczas których z reguły pojawiają się specjalne, ograniczone czasowo promocje. Bywa, że uda nam się dzięki temu skorzystać z naprawdę świetnej propozycji, dzięki której na przykład oszczędzimy na dłuższą metę sporą kwotę, a do tego otrzymamy w prezencie jakieś gadżety czy sprzęt elektroniczny.

Jak przenieść numer do innej sieci?

Przeniesienie numeru do innej sieci nie należy obecnie do szczególnie trudnych czy czasochłonnych operacji. W większości przypadków wystarczy obecnie wypełnić odpowiedni wniosek, czy to na stronie internetowej, czy w fizycznej placówce nowego operatora. Dalej wszystkim zajmie się on sam.

Ostatnie kroki, kiedy już wszystko zostanie ustalone, to podpisanie odpowiednich dokumentów i aktywacja nowej karty SIM. W zależności od tego, jaką metodę wybierzemy (czy będziemy załatwiać przeniesienie osobiście, telefonicznie czy Internetowo), wszystko to może potrwać od kilku godzin do kilku dni.

Nie musimy się obawiać, że przez dłuższy czas będziemy niedostępni i nie będzie się można z nami skontaktować. Jak już wiemy, przenoszenie numeru nie trwa zbyt długo, a dodatkowo większość operatorów zapewnia klientom numer tymczasowy na czas przenoszenia.

Przenoszenie numeru do innej sieci – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z tym artykułem kwestia tego, jak przenieść numer do innej sieci nie ma już przed Wami żadnych tajemnic. Jest to niewątpliwie temat, który warto zgłębić. Mało kto obecnie jest w stanie funkcjonować obecnie bez aktywnego numeru telefonu – jest on potrzebny do kontaktów towarzyskich, ale także bardzo często do pracy.

Warto więc zadbać o to, aby na swoim numerze telefonu nie przepłacać i korzystać z najlepszej dostępnej oferty. Często jednak wymaga to „przeskakiwania” pomiędzy różnymi sieciami, ponieważ, jak już wspomniano, oferty dla nowych klientów w wielu przypadkach bywają korzystniejsze niż te dla dotychczasowych.

Artykuł powstał we współpracy z https://gsmekspert.pl.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *