Asystent Google i ogółem asystenty głosowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W Polsce to właśnie robot od Google jest najbardziej znany, z uwagi na to, że jest powszechnie dostępny (można z niego korzystać na każdym urządzeniu z Androidem), a do tego obsługuje język polski (czego nie robi choćby Siri od Amazona). Co jednak, jeśli nie jesteśmy jego fanami i chcielibyśmy się go pozbyć? Jak wyłączyć Asystenta Google?

Jak wyłączyć Asystenta Google? To proste!

Wyłączanie Asystenta Google to kwestia kilku minut, a nawet niekoniecznie. Żeby to zrobić, w pierwszej kolejności musimy otworzyć aplikację Google, która jest domyślnie zainstalowana na urządzeniach z Androidem.

Następnie należy kliknąć na ikonę trzech kropek i napis “Więcej”, który widnieje w prawej dolnej części ekranu.

asystent google jak wyłączyć

Kolejny krok to wybranie z listy “Ustawienia”.

jak wyłączyć google assistant

Spośród opcji, które się pojawią, należy nacisnąć na “Asystent Google”.

wyłącz asystenta google

Dalej musimy zjechać nieco w dół, aż zobaczymy przycisk “Ogólne”.jak wyłączyć asystenta google

Ostatnie, co jest do zrobienia, to przesunięcie suwaka obok napisu “Asystent Google” do pozycji wyłączonej. Kiedy spróbujemy to zrobić, Google zapyta nas jeszcze, czy jesteśmy pewni i poprosi o potwierdzenie swojej decyzji.

wyłączanie asystenta google

Po wyłączeniu Asystenta Google nie będzie nam on już wyskakiwał, natomiast, jeśli klikniemy na jego ikonkę na pasku wyszukiwania, zostaniemy zapytani, czy chcemy włączyć go z powrotem. Asystenta Google można, chociaż oczywiście nie trzeba, zastąpić innym asystentem głosowym, jeśli jest on kompatybilny z naszym urządzeniem.

Asystent Google jak wyłączyć – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie będziecie już mieli problemu z odpowiedzią na pytanie, jak wyłączyć Asystenta Google. Biorąc pod uwagę, jak wiele osób wyszukuje co miesiąc fraz związanych z tą kwestią, nie da się nie zauważyć, że Asystent ma wielu antyfanów. Na szczęście jego wyłączenie nie jest jak widać dużym problemem.

Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z naszymi innymi artykułami dotyczącymi różnych funkcji i możliwości ekosystemu Google. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak wyszukać piosenkę przez Google, a także, jak zaznaczyć punkty na mapie Google. Jeśli jest coś, co chcielibyście wiedzieć, a czego jeszcze nie objaśniliśmy, koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
google meet Google Meet z zestawem nowych funkcji. Przydatne?
Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego! Nowy interfejs i możliwość użycia kilku
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *