Asystent Google i ogółem asystenty głosowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W Polsce to właśnie robot od Google jest najbardziej znany, z uwagi na to, że jest powszechnie dostępny (można z niego korzystać na każdym urządzeniu z Androidem), a do tego obsługuje język polski (czego nie robi choćby Siri od Amazona). Co jednak, jeśli nie jesteśmy jego fanami i chcielibyśmy się go pozbyć? Jak wyłączyć Asystenta Google?

Jak wyłączyć Asystenta Google? To proste!

Wyłączanie Asystenta Google to kwestia kilku minut, a nawet niekoniecznie. Żeby to zrobić, w pierwszej kolejności musimy otworzyć aplikację Google, która jest domyślnie zainstalowana na urządzeniach z Androidem.

Następnie należy kliknąć na ikonę trzech kropek i napis “Więcej”, który widnieje w prawej dolnej części ekranu.

asystent google jak wyłączyć

Kolejny krok to wybranie z listy “Ustawienia”.

jak wyłączyć google assistant

Spośród opcji, które się pojawią, należy nacisnąć na “Asystent Google”.

wyłącz asystenta google

Dalej musimy zjechać nieco w dół, aż zobaczymy przycisk “Ogólne”.jak wyłączyć asystenta google

Ostatnie, co jest do zrobienia, to przesunięcie suwaka obok napisu “Asystent Google” do pozycji wyłączonej. Kiedy spróbujemy to zrobić, Google zapyta nas jeszcze, czy jesteśmy pewni i poprosi o potwierdzenie swojej decyzji.

wyłączanie asystenta google

Po wyłączeniu Asystenta Google nie będzie nam on już wyskakiwał, natomiast, jeśli klikniemy na jego ikonkę na pasku wyszukiwania, zostaniemy zapytani, czy chcemy włączyć go z powrotem. Asystenta Google można, chociaż oczywiście nie trzeba, zastąpić innym asystentem głosowym, jeśli jest on kompatybilny z naszym urządzeniem.

Asystent Google jak wyłączyć – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie będziecie już mieli problemu z odpowiedzią na pytanie, jak wyłączyć Asystenta Google. Biorąc pod uwagę, jak wiele osób wyszukuje co miesiąc fraz związanych z tą kwestią, nie da się nie zauważyć, że Asystent ma wielu antyfanów. Na szczęście jego wyłączenie nie jest jak widać dużym problemem.

Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z naszymi innymi artykułami dotyczącymi różnych funkcji i możliwości ekosystemu Google. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak wyszukać piosenkę przez Google, a także, jak zaznaczyć punkty na mapie Google. Jeśli jest coś, co chcielibyście wiedzieć, a czego jeszcze nie objaśniliśmy, koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *