Google Maps, czyli Mapy Google, są niezwykle użytecznym narzędziem, które do tego ciągle jest rozbudowywane. Niedawno tłumaczyliśmy, jak włączyć Street View, a teraz poruszymy temat tego, jak zaznaczyć punkty na mapie Google. Zapraszamy!

Jak zaznaczyć punkty na mapie Google w przeglądarce?

Zaznaczanie punktów na mapie Google w przeglądarce jest bardzo proste. Wystarczy, że raz klikniemy w interesujące nas miejsce na mapie. Powinien pojawić się w tym miejscu niewielki punkt.

mapa google zaznaczanie punktów

Żeby wstępnie odnaleźć istotne dla nas miejsce, na przykład miasto czy ulicę, możemy wpisać nazwę tego miejsca w pole wyszukiwarki po lewej stronie ekranu.

jak zaznaczyć kilka punktów na mapie google

Zostaniemy przeniesieni do tej lokalizacji, gdzie będziemy mieli możliwość zapisania jej, czy to na liście ulubionych lokalizacji, miejsc, w które chcielibyśmy pojechać czy też zupełnie nowej liście, stworzonej przez nas. Możemy też kliknąć na ikonkę strzałki na niebieskim tle obok wyszukiwarki, aby skorzystać z nawigacji.

 

Kiedy już klikniemy w jakieś miejsce na mapie i stworzymy na nim punkt, możemy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać jedną z dostępnych opcji, a więc na przykład zmierzyć odległość między tym miejscem a innym, znaleźć ciekawe restauracje, hotele, bary i puby w pobliżu bądź uzyskać wskazówki dojazdu do tego miejsca lub z tego miejsca do innej lokalizacji.

zaznacz punkty na mapie

Zaznaczanie punktów na mapie Google w aplikacji mobilnej

Odpowiedź na pytanie, jak zaznaczyć punkty na mapie Google w aplikacji mobilnej również nie należy do skomplikowanych.

jak zaznaczyć punkty

Musimy jedynie wejść do aplikacji Mapy zainstalowanej na naszym urządzeniu, a następnie przytrzymać przez chwilę palec w wybranym przez nas miejscu na mapie.

Zaznacz na mapie wybrane miejsce, a kiedy puścić palec, powinien pojawić się w nim czerwony punkt, będziemy także mogli zobaczyć nazwę danej lokalizacji, zdjęcia z niej i jej koordynaty geograficzne.

Jak zaznaczyć kilka punktów na mapie Google?

Warto przy okazji wyjaśnić, jak zaznaczyć kilka miejsc na mapie Google. Żeby to zrobić, musimy wejść w Mapy, a następnie kliknąć strzałkę na niebieskim tle koło pola wyszukiwarki. zaznaczanie punktów na mapie google

Następnie należy kliknąć na pierwsze puste pole, a później wpisać nazwę lokalizacji, od której chcemy zacząć podróż, bądź zaznaczyć ją kliknięciem na mapie. Kolejny przystanek powinniśmy dodać w analogiczny sposób.

Kiedy już wypełnimy punkt początkowy i pierwszy przystanek, pojawi nam się napis “Dodaj miejsce docelowe”, na który należy kliknąć. Kiedy wpiszemy lub zaznaczymy na mapie kolejny przystanek, będziemy mogli dodać czwarty punkt i tak dalej, i tak dalej, aż ukończymy całą trasę.

jak zaznaczyć punkty na mapie google

W aplikacji mobilnej wygląda bardzo podobnie. Należy otworzyć Mapy, nacisnąć na napis start, po czym wpisać dwa pierwsze przystanki. Dalej musimy kliknąć na trzy kropki obok pierwszego przystanku i wybrać opcję “Dodaj przystanek”. Kiedy uzupełnimy trzeci przystanek, pojawi się miejsce na czwarty, i tak dalej.

punkty na mapie

Jak zaznaczyć punkty na mapie Google – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się w ramach tego poradnika jasno i klarownie wytłumaczyć, jak zaznaczyć punkty na mapie Google, zarówno w przeglądarce, jak i w aplikacji mobilnej. Jest to bez wątpienia przydatna funkcja, która może oszczędzić nam dużo czasu i nerwów, które zmarnowalibyśmy na samodzielne szukanie drogi do danego miejsca.

Zapraszamy także do innych naszych artykułów związanych z różnymi usługami Google. Wyjaśnialiśmy już między innymi, jak ustawić Google jako domyślą wyszukiwarkę. Jeśli jest jakiś temat, którym chcielibyście, żebyśmy się zajęli, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
google meet Google Meet z zestawem nowych funkcji. Przydatne?
Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego! Nowy interfejs i możliwość użycia kilku
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *