Android Auto to aplikacja, która daje łatwy dostęp do nawigacji, sterowania muzyką czy odczytywania powiadomień podczas prowadzenia samochodu. Pozwala ona na połączenie się z niemal każdym samochodem przewodowo lub za pośrednictwem Bluetootha. Nie znajdziemy jej jednak w Google Play, więc pojawia się pytanie: jak zainstalować Android Auto w Polsce?

Wbrew pozorom jest to możliwe i wystarczy tak naprawdę kilka minut, aby to zrobić – metoda jest taka sama dla każdego. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać i jak postępować – nie dla każdego będzie to oczywiste. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik na ten temat. Zapraszamy!

Jak zainstalować Android Auto w Polsce? Praktyczny poradnik

Jak wspomniano powyżej, odpowiedź na pytanie, jak zainstalować Android Auto w Polsce nie jest oczywista, ponieważ po wyszukaniu takiej aplikacji w Google Play nic nie znajdziemy. Zamiast tego trzeba samemu ściągnąć plik instalacyjny z zaufanej trzeciej strony – aplikacja powinna działać w pełni poprawnie. Wystarczy wykonać poniżej opisane kroki:

  1. Pobierz plik APK Android Auto, na przykład z APKMirror.
  2. Przenieś pobrany plik na telefon (np. za pomocą kabla USB).
  3. Otwórz Menedżera plików na telefonie i znajdź plik APK.
  4. Stuknij w niego i przejdź przez proces instalacji aplikacji.

To wszystko! Co ciekawe, chociaż nie ma oficjalnej aplikacji Android Auto Polska w sklepie Google Play, to aplikacja pobrana z APKMirror, APKPure czy innych tego typu serwisów powinna zapewniać częściowo polski interfejs. Póki co to jedyna opcja na instalację tej aplikacji w naszym kraju. Ewentualnie można jeszcze uruchomić VPN-a na telefonie na kraj, w którym Android Auto jest oficjalnie dostępne i wtedy spróbować pobrać tę apkę bezpośrednio ze sklepu Google Play.

Android Auto Polska – podsumowanie

Jak widać, chociaż odpowiedź na pytanie, jak zainstalować Android Auto w Polsce istnieje, nie jest ona taka prosta, jak można by oczekiwać. Prawdopodobnie prędzej czy później będzie można po prostu pobrać tę aplikację ze sklepu Google Play, bez kombinowania ze ściąganiem pliku APK z innych stron, ale nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Póki co więc trzeba skorzystać z powyższej metody – jest ona sprawdzona i skuteczna.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się z innymi poradnikami, które dla Was przygotowaliśmy. Opisywaliśmy między innymi, jak włączyć opcje programistyczne w Androidzie. Omawialiśmy także to, jak zaktualizować Androida. Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne artykuły, które powinniśmy przygotować, śmiało dawajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak wybrac dobry vpn Jak wybrać dobry VPN na Androida? Ranking
Urządzenia z Androidem nie chronią użytkownika najlepiej, jeśli chodzi o aktywność w sieci. VPN w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chcesz zadbać o swoje
jak zmienić vpn w telefonie Jak zmienić VPN w telefonie? Instrukcja krok po kroku
Tytułowy VPN (Virtual Private Network) w telefonach to ciągle pewnego rodzaju nisza, podobnie jak niegdyś antywirus. Ciągle się jednak rozwija i tendencję wzrostową utrzyma jeszcze
strzelanki na telefon Odkryj najlepsze strzelanki na telefon!
Jeszcze nie tak dawno temu przez “gry mobilne” mieliśmy na myśli proste gry logiczne, idealne do gry na małym ekranie. Pomyślcie sobie: jakie są według
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *