Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce, ale w praktyce wygląd i tak zawsze będzie w jakimś stopniu wpływał na to, jak inni nas postrzegają. Dlatego dla wielu osób ważne jest, aby w mediach społecznościowych czy komunikatorach odznaczać się aktualnymi, eleganckimi zdjęciami. Z tego względu często można spotkać się z pytaniem: jak zmienić zdjęcie profilowe na WhatsApp na inne?

Zdjęcie to będą widziały osoby mające nas w kontaktach, więc warto, aby dobrze się prezentowało. Cały proces zmiany zdjęcia profilowego na WhatsAppie wyjaśnimy Wam krok po kroku poniżej – nie jest on szczególnie skomplikowany, więc każdy powinien dać sobie z nim radę. Zapraszamy!

Jak zmienić zdjęcie profilowe na WhatsApp?

Nowe zdjęcie profilowe może bez problemu zostać ustawione z poziomu aplikacji. W takim razie, jak zmienić zdjęcie profilowe na WhatsApp? Wystarczy podążać za poniższą instrukcją:

  1. Otwórz WhatsAppa.
  2. Naciśnij na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i wybierz “Ustawienia”.
  3. Stuknij w swoją aktualną nazwę użytkownika, znajdującą się na górze ekranu.
  4. Przyciśnij swoje aktualne zdjęcie profilowe (będzie się na nim znajdowała ikonka aparatu).
  5. Wybierz Aparat, aby zrobić nowe zdjęcie i ustawić je jako profilowe bądź Galeria, aby znaleźć wcześniej zrobione zdjęcie.

I gotowe – zdjęcie profilowe na WhatsAppie powinno zostać zmienione. Po wejściu w “Ustawienia” we WhatsAppie można także m.in. zmienić swoją wyświetlaną kontaktom nazwę użytkownika czy uzupełnić sekcję “O mnie” (nie jest ona jednak obowiązkowa).

Zmiana profilowego na WhatsAppie – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na pytanie, jak zmienić zdjęcie profilowe na WhatsApp i każdy bez problemu poradzi sobie z wykonaniem tej czynności. Nie jest to na szczęście trudny i czasochłonny proces, więc warto poświęcić na niego chwilę, jeśli aktualne zdjęcie profilowe z jakiegoś powodu nie spełnia naszych oczekiwań. Warto, aby jak najlepiej zaprezentować się swoim kontaktom – szczególnie, jeśli na przykład wykorzystujemy WhatsAppa także do pracy, co nie jest niespotykane.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się z innymi poradnikami dotyczącymi tego komunikatora, które dotychczas dla Was przygotowaliśmy. Wśród nich można znaleźć między innymi artykuł na temat tego, jak zainstalować WhatsApp na komputerze. Wyjaśnialiśmy także swego czasu, jak zapisać zdjęcia z WhatsApp do galerii. W przypadku, gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne kwestie, które powinniśmy poruszyć, dajcie nam koniecznie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *