Firma Google znana jest z dostarczania ciekawych rozwiązań w zakresie wyszukiwania informacji w internecie. Jedną z wartych przetestowania opcji udostępnionych przez Google jest możliwość korzystania z innowacyjnych map online. Google Maps to potężna i darmowa aplikacja, która pozwala podejrzeć niemal dowolne miejsce na Ziemi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajrzeć na ulice Londynu, Paryża czy Nowego Jorku… a nawet do swojego ogródka.

Taka opcja jest niezwykle przydatna, kiedy gdzieś się wybieramy, więc chcemy sprawdzić, jak wygląda konkretne miejsce. Dzięki niej możemy również w szybki sposób sprawdzić, jak wyglądają ciekawe miejsca na świecie, mając wrażenie jakbyśmy byli w danej lokalizacji, a nawet przemieszczać się na danym obszarze. Każdy z nas miał kiedyś w wolnej chwili pomysł, aby zobaczyć swój dom z satelity. Tak więc, jak zobaczyć swój dom w Google Maps? Są na to dwa sposoby, które wyjaśnimy dokładnie poniżej. Zapraszamy!

Jak zobaczyć swój dom w Google Maps?

Jeśli chodzi o to, jak zobaczyć swój dom w Google Maps, mamy dwie możliwości: street view, czyli widok z ulicy/drogi koło domu lub zdjęcie z satelity.

W tym pierwszym wypadku konieczne jest, aby wcześniej pojazd Google przejechał po danej drodze i ją sfotografował. W mieście nie będzie z tym problemu, na wsi jednak można na to liczyć zazwyczaj jedynie przy głównej drodze.

Jeśli chcemy zobaczyć swój dom/mieszkanie na street view, wystarczy wykonać poniższe kroki:

  1. Otwórz Google Maps.
  2. Wpisz w pole wyszukiwania w lewej górnej stronie okna swój adres i wybierz go z listy rozwijanej, która się pojawi.
  3. Naciśnij na ikonkę pomarańczowego ludzika w prawym dolnym rogu ekranu.
  4. Kliknij na ulicę, przy której mieści się Twój dom – jeśli można ją podejrzeć na street view, będzie otoczona niebieską obwódką.
  5. Przytrzymaj lewy przycisk myszy i ruszaj myszką, aby odwracać się na boki. Do przodu i tyłu możesz ruszać się klikając na strzałki na drodze lub stukając w klawisze W (do przodu) i S (do tyłu).

dom google street view

W przypadku, gdy nie mamy takiej opcji, ponieważ nasza ulica nie została sfotografowana, lub po prostu wolimy zobaczyć obraz z satelity, należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Wejdź w Google Maps.
  2. Wpisz swój adres w pole wyszukiwania i wybierz go z listy.
  3. Kliknij na kwadrat w lewym dolnym rogu ekranu, podpisany “Warstwy” i zobacz swój dom z satelity.
  4. Przytrzymaj lewy przycisk myszy i ruszaj nią, aby poruszać się po mapie. Przybliżać i oddalać możesz kółkiem myszki bądź ikonkami plusa i minusa w prawym dolnym rogu ekranu.

dom mapy google

Jako że są to zdjęcia z satelity, to widok będzie z góry, a nie od strony drogi, jak w przypadku street view. Trzeba też wziąć pod uwagę, że obraz z satelity może być przestarzały o jakiś czas. Wprawdzie Google stara się często aktualizować zdjęcia satelitarne widoczne w Google Maps, jednak w niektórych lokalizacjach obrazy pochodzą sprzed kilku miesięcy, a nawet lat. Jeśli więc postanowimy zobaczyć swój dom z satelity, warto sprawdzić datę wykonania zdjęć w danej lokalizacji. Wyświetla się ona na dole ekranu.

Podobnie wygląda kwestia widoku w Street View, który uzależniony jest od czasu, w jakim pojazd Google wykonujący zdjęcia przejechał w danej okolicy. Oznacza to, że znajdujące się tam fotografie mogą być zarówno aktualne, jak i pochodzić sprzed kilku lat.

Zobacz swój dom z satelity – podsumowanie

Mamy nadzieję, że któraś z odpowiedzi na pytanie, jak zobaczyć swój dom w Google Maps okazała się dla Was przydatna. Z opcji z satelitą powinni móc skorzystać niemal wszyscy, nawet osoby zamieszkałe na wsi. Natomiast wersja z fotografią od strony ulicy w wysokiej rozdzielczości jest obecnie zarezerwowana głównie dla miast, miasteczek i głównych ulic. Powoli jednak się to zmienia.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się także z innymi naszymi artykułami. Informowaliśmy między innymi, jak zaznaczyć punkty na mapie Google. Poruszaliśmy także temat tego, street view jak włączyć. Dajcie znać w komentarzach, jeśli macie jakieś pytania, sugestie lub uwagi!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *