Planujecie reset Mi Band 4, ponieważ na przykład chcecie sprzedać tę opaskę i przenieść się na nowszy model? Może dziwnie się ona zachowuje i nie działa prawidłowo, więc szukacie prostego i skutecznego sposobu na jej naprawę? W takim przypadku zapewne zainteresuje Was odpowiedź na pytanie, jak zresetować opaskę Mi Band 4, czyli jak przywrócić ją do ustawień fabrycznych.

Producent daje taką możliwość. Co więcej, można tego dokonać na dwa różne sposoby – oba są stosunkowo łatwe w wykorzystaniu i każdy powinien sobie z nimi poradzić, jeśli będzie dokładnie wiedział, gdzie szukać poszczególnych opcji. Wszystko dokładnie wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak zresetować opaskę Mi Band 4? Dwa sposoby

Najprościej zresetować urządzenie bezpośrednio z poziomu opaski, korzystając z jej ekranu dotykowego. Odpowiedzi na pytanie, jak zresetować opaskę Mi Band 4 można udzielić w formie poniższej krótkiej instrukcji:

  1. Stuknij w ekran opaski, aby ją wybudzić.
  2. Przesuwaj palcem w górę ekranu i stuknij w napis “More”.
  3. Przewijaj ekran, aż zobaczysz “Settings” i naciśnij na tę kategorię.
  4. Przesuwaj ekran do opcji “Factory reset”, stuknij w nią i potwierdź swoją decyzję, naciskając na ptaszek w górnej części ekranu.

Jak widać, jest to prosta odpowiedź na pytanie, jak zresetować opaskę Mi Band 4 bez telefonu. I gotowe – po chwili urządzenie powinno zostać przywrócone do ustawień fabrycznych i uruchomione ponownie. W związku z tym przywrócenie ustawień fabrycznych to krok, który warto wcześniej przemyśleć.

W ramach resetu opaska zostanie rozłączona od smartfona, a także zostanie przywrócona domyślna tarcza i usunięte zostaną z niej wszystkie informacje użytkownika, m.in. odnośnie do ilości wykonanych w danym dniu kroków.

Opaskę można przywrócić do ustawień fabrycznych także poprzez odłączenie jej od smartfona, z którym została ona sparowana. Żeby zresetować Mi Band 4 w ten sposób, należy wykonać następujące kroki:

  1. Włącz Bluetooth w telefonie i upewnij się, że opaska jest z nim połączona.
  2. Otwórz aplikację Mi Fit.
  3. Wejdź w swój profil, a następnie wybierz opaskę Mi Band 4.
  4. Zjedź na dół listy dostępnych opcji i stuknij w “Rozłącz”, po czym potwierdź swoją decyzję.

Kiedy już odłączymy opaskę, aplikacja Mi Fit może śmiało zostać odinstalowana (chyba, że oczywiście używamy np. nowszego modelu). Po rozłączeniu opaski ze smartfonem powinna ona automatycznie zostać przywrócona do pierwotnego stanu i żeby jej używać, konieczne będzie ponowne połączenie jej z tym samym lub innym smartfonem.

Reset Mi Band 4 – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak zresetować opaskę Mi Band 4 i udało Wam się to zrobić, czy to z poziomu samego urządzenia, czy aplikacji. Nie jest to jak widać szczególnie trudne, a warto umieć to zrobić, ponieważ nieraz może się to okazać przydatne. Choćby w przypadku sprzedaży urządzenia lub wystąpienia jakichś problemów technicznych z opaską, w przypadku których reset Mi Band 4 mógłby okazać się skutecznym rozwiązaniem.

Jeśli nie macie “czwórki”, tylko nowszą “piątkę”, być może zainteresuje Was poradnik, jak zresetować opaskę Mi Band 5. W Wasze gusta trafi potencjalnie także nasza recenzja Mi Band 6, czyli aktualnie najnowszej wersji inteligentnej opaski od Xiaomi. Gdybyście mieli jakieś pytania lub propozycje odnośnie do kolejnych tematów, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zająć, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *