Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Obecnie bardzo często w różnych miejscach wykorzystuje się emotikonki. Nie tylko w rozmowach tekstowych, ale też w postach w mediach społecznościowych, wpisach na blogach, wiadomościach e-mail i nie tylko. Jednym z pytań w tym zakresie, z którymi można spotkać się najczęściej, jest: jak zrobić serduszko na klawiaturze?

Bez obaw – wystarczy naprawdę chwila, aby to zrobić, o ile zna się odpowiedni skrót klawiszowy. Wszystko wytłumaczymy Wam krok po kroku poniżej, tak, aby nikt nie napotkał przy tym na jakiekolwiek problemy. Zapraszamy!

Jak zrobić serduszko na klawiaturze? Krótki poradnik

Odpowiedź na pytanie, jak zrobić serduszko na klawiaturze jest stosunkowo prosta. Skrót klawiszowy, żeby wstawić serduszko z Tablicy znaków, czy to w przeglądarce, czy w Microsoft Wordzie, czy w innym miejscu, to Alt + 3.

serduszko na klawiaturze - alt+3

Mówiąc dokładniej, trzeba nacisnąć na Alt i cały czas go trzymając, nacisnąć na 3 na klawiaturze numerycznej (tej po prawej stronie klawiatury, nie na „trójkę” znajdującą się nad literami). Po puszczeniu klawisza Alt powinien pojawić się symbol ♥.

W przypadku, gdyby tak się nie stało, trzeba sprawdzić, czy na pewno klawiatura numeryczna jest włączona (włącza się ją przyciskiem NumLock, więc po prostu trzeba nacisnąć go i potem jeszcze raz wypróbować skrót Alt + 3).

Serduszko można także skopiować

Co jednak, jeśli chcemy na przykład wstawić serduszko w innym kolorze? W wielu miejscach w sieci, na przykład na Facebooku czy Instagamie, obsługiwany jest bardzo szeroki zestaw emotikon.

Nie mają one jednak dedykowanych skrótów na klawiaturze komputera, więc pozostaje po prostu wstawić je z wbudowanego panelu emotikon podczas pisania posta. Wystarczy wtedy nacisnąć na ikonkę emotki i wybrać interesującą nas emotkę z listy.

Można też skopiować emotkę z innego miejsca w sieci, zaznaczając ją przy pomocy lewego przycisku myszy i naciskając skrót klawiszowy Ctrl + C. Po skopiowaniu emotki wystarczy przejść z powrotem do pisanego posta czy wpisu i nacisnąć skrót Ctrl + V, aby wkleić emotkę w wybranym miejscu.

serduszko na klawiaturze - kombinacja klawiszy ctrl+c

serduszko na klawiaturze - kombinacja klawiszy ctrl+v

Tutaj wklejamy kilka przykładowych ikonek serca, które możecie skopiować i wkleić do swoich postów: ❤ 💔 💖 💝 💘 ♡ ❥ ❣ 💛 💚 💙 💜 💗.

Serduszko na klawiaturze komputera – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się dostatecznie wyjaśnić Wam, jak zrobić serduszko na klawiaturze. Nie da się ukryć, że jest to jedna z popularniejszych i bardziej lubianych emotek, warto więc wiedzieć, jak ją wstawić. Nie tylko do mediów społecznościowych, ale także chociażby do dokumentów czy e-maili, gdzie jest to mniej intuicyjne niż w przypadku na przykład Facebooka.

Przy okazji chcielibyśmy wskazać, że artykuł ten jest kolejnym wpisem z naszej serii poradników dotyczących skrótów klawiszowych dla różnych symboli. Dotychczas tłumaczyliśmy między innymi, jak zrobić euro na klawiaturze. Niedawno wyjaśnialiśmy również, jak zrobić stopnie na klawiaturze. Gdybyście mieli jakieś sugestie czy pomysły odnośnie do kolejnych artykułów, dawajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *