Asystent głosowy dostępny w nowszych pojazdach Mercedesa właśnie stał się inteligentniejszy — przynajmniej w teorii. Producent nawiązał współpracę z Microsoftem, aby usprawnić go przy pomocy ChatuGPT.

Beta jest już dostępna — ale nie w Polsce

Dotychczas użytkownicy niektórych aut Mercedesa mogli wypowiadać komendę „Hey, Mercedes”, aby np. zadzwonić do kogoś lub zmienić temperaturę w pojeździe. Teraz asystent ma zyskać wiele nowych funkcji, a także lepiej rozpoznawać intencję użytkownika.

Podczas gdy większość asystentów głosowych jest ograniczona do predefiniowanych zadań i odpowiedzi, ChatGPT wykorzystuje duży model językowy, aby znacznie poprawić rozumienie języka naturalnego i rozszerzyć zakres tematów, na które może odpowiadać — Mercedes

Dzięki integracji z innymi aplikacjami ChatGPT nie tylko pomoże kierowcom np. w sprawdzeniu pogody czy doradzeniu, jakie miejsca warto odwiedzić, ale też pozwoli zarezerwować stolik w restauracji czy pokój w hotelu.

Nowy, ulepszony asystent jest już dostępny dla właścicieli Mercedesów z systemem MBUX, póki co jednak tylko w Stanach Zjednoczonych. Do bety można dołączyć za pomocą dotychczasowego asystenta głosowego lub poprzez aplikację Mercedes me.

ChatGPT świetnie sobie radzi z pytaniami uzupełniającymi i rozumieniem kontekstu. Kierowcy mogą zadawać złożone pytania lub angażować się w wieloetapowe rozmowy, otrzymując szczegółowe i istotne odpowiedzi od asystenta głosowego — Eric Boyd, wiceprezes Microsoftu ds. platformy AI

Mercedes wykorzystuje usługę Azure

Dlatego Mercedes nawiązał współpracę nie bezpośrednio z twórcami ChatuGPT, a z Microsoftem, czyli największym inwestorem OpenAI? Nowa funkcja opiera się na oferowanej przez Microsoft usłudze Azure OpenAI, która pozwala nie tylko na integrację z ChatemGPT, ale też daje inne możliwości, a przy okazji ma zapewniać bezpieczeństwo danych użytkowników.

Za pośrednictwem usługi Azure OpenAI, Mercedes-Benz korzysta z wielkoskalowych generatywnych modeli sztucznej inteligencji OpenAI w połączeniu z zabezpieczeniami, prywatnością i niezawodnością klasy korporacyjnej platformy Azure.

Mercedes-Benz zachowuje pełną kontrolę nad procesami IT w tle. Zebrane dane poleceń głosowych są przechowywane w Mercedes-Benz Intelligent Cloud, gdzie są anonimizowane i analizowane — Mercedes

Mercedes nie jest pierwszym producentem samochodów, który wykorzystuje w swoich autach rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, natomiast to pierwsza tego typu tak bezpośrednia współpraca obejmująca ChatGPT. Co prawda General Motors w marcu 2023 przyznało, że testuje możliwości tego produktu OpenAI, ale póki co gotowe rozwiązanie nie trafiło jeszcze do klientów.

Beta ma trwać 3 miesiące. Od jej wyników będzie zależało to, co dalej stanie się z asystentem głosowym opartym na ChacieGPT w pojazdach Mercedesa. Chcielibyście, żeby ta technologia była rozwijana dalej i trafiła do Polski? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

chatgpt glitche ChatGPT miał chwilę słabości. Kuriozalne zachowanie bota wymusiło reakcję OpenAI
Od wielu miesięcy jednym z najgorętszych tematów pozostaje dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji. Spektakularne możliwości tej technologii budzą powszechne uznanie. Pasmo sukcesów i zachwytów bywa jednak
tiktok ai Twórcy TikToka tworzą własny model Al? OpenAl zablokowało ich konto!
OpenAl zablokowało konto twórców TikToka, czego powodem jest naruszenie licencji. O co dokładnie chodzi? Przyjrzeliśmy się sprawie! Konto ByteDance naruszyło licencję O TikToku nieustannie się
Czy można użyć ChatGPT do stworzenia dokumentacji dla sklepu www?
Tworzenie i utrzymanie skutecznej dokumentacji dla sklepu internetowego to kluczowy element sukcesu w dzisiejszym świecie e-commerce. Dokumentacja stanowi most komunikacyjny między sklepem a jego klientami,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *