Własna strona internetowa, niezależnie, czy jest to sklep internetowy, strona firmowa czy blog, wymaga hostingu — to kwestia oczywista. Ofert tego typu usług jest jednak tak dużo, że trudno wybrać tę najlepszą. Dzisiaj przedstawimy Wam propozycję Kei.pl, która pretenduje do tego miana!

Kei.pl daje Ci wybór

Zazwyczaj gdy wybieramy hosting WWW, nawet, jeśli mamy już na oku konkretnego dostawcę usług, musimy jeszcze podjąć jedną ważną decyzję: który plan będzie najkorzystniejszy? Kei.pl zdaje sobie sprawę z faktu, że każdy klient może mieć nieco inne potrzeby i wymagania, w związku z czym dostępnych planów jest sporo.

Dotyczą one hostingu współdzielonego, a więc takiego, w przypadku którego z zasobów poszczególnych serwerów korzysta wielu użytkowników. W zależności od swoich potrzeb i oczekiwań, wybiera się spośród wariantów hQ60, hQ120, hQ250 oraz hQ500.

Czym się one różnią? Przede wszystkim dostępną pojemnością, transferem, a także limitem kont e-mail, baz danych i kont FPT. Pojemność ma znaczenie zwłaszcza w przypadku blogów i e-sklepów, czyli stron, na których jest bardzo wiele podstron i często pojawiają się nowe, zawierające nierzadko zdjęcia, wideo i inne zasoby. W zależności od wybranego pakietu, można cieszyć się pojemnością kolejno 60, 120, 250 lub 500 GB, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Transfer dotyczy tego, ile danych w określonym okresie rozliczeniowym (najczęściej miesiącu) można wysłać do użytkowników, którzy wchodzą na stronę. We wszystkich wariantach jest on nielimitowany, co sprzyja zwłaszcza popularnym stronom i takim, które szybko się rozwijają i zwiększają bazę odwiedzających.

Konta e-mail, bazy danych i konta FPT są limitowane jedynie dla dwóch pierwszych pakietów 10/10/5 dla hQ60 i 10/50/10 dla hQ120), w pozostałych przypadkach są nieograniczone. Ma to znaczenie głównie w przypadku większych organizacji, które np. chciałyby, aby każdy pracownik miał dedykowany adres e-mail.

Szybkość i bezpieczeństwo dla każdego

Niezależnie od wybranego pakietu, klienci Kei mogą liczyć na szybki hosting. Wszystko to dzięki wykorzystaniu takich technologii, jak dyski SSD (od Intela i Samsunga), HTTP/2 i PHP8. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ użytkownicy obecnie nie są przyzwyczajeni do czekania. Jeśli jakaś strona stosunkowo długo się ładuje (mówimy tu nie o kilku minutach, a raczej sekundach), jest bardzo prawdopodobne, że dana osoba po prostu z niej wyjdzie i poszuka innej, szybszej.

Wszyscy klienci omawianego hostingu mają także zapewnione codzienne kopie zapasowe, przechowywane w odrębnej lokalizacji przez okres 28 dni. W ten sposób nawet, jeśli coś stanie się z witryną, np. zostanie ona zaatakowana, z łatwością będzie można przywrócić ją do stanu poprzedniego. Bezpieczeństwo danych zostaje więc zachowane.

Skoro mowa o bezpieczeństwie, warto wspomnieć też o wspólnej dla każdego pakietu prostej i bezproblemowej obsłudze SSL (w tym łatwej dostępności bezpłatnego certyfikatu Let’s Encrypt). Dzięki temu witryna jest dla użytkownika końcowego znacznie bardziej wiarygodna i zawiera informacje o zabezpieczonym połączeniu.

Z innych ważnych aspektów, pakiety hQ120, hQ250 oraz hQ500 (a więc wszystkie oprócz tego najbardziej podstawowego, przeznaczonego dla najmniejszych i najprostszych witryn) oferują także stałe wsparcie techniczne wraz z gwarancją reakcji na zgłoszenie o awarii już w ciągu 30 minut. Jakikolwiek downtime to problem zwłaszcza dla średnich i dużych witryn, dlatego zapewnienie sprawnego rozwiązywania jakichkolwiek problemów z hostingiem jest kluczowe.

Bezpieczne jest też Data Center

Od czasu do czasu zdarza się tak, że przez pewien okres nie działa wiele popularnych stron internetowych, a potem dowiadujemy się, że na przykład jakaś duża serwerownia stanęła w ogniu. W związku z tym kluczowym aspektem dla każdego dobrego hostingu jest fizyczna ochrona serwerów.

W przypadku Kei.pl zastosowane zostały liczne rozwiązania konstrukcyjne i techniczne, które taką ochronę zapewniają. Mowa tutaj między innymi o systemie detekcji wodoru i gaszenia gazem.

Autoinstalator aplikacji oszczędzi Twój czas i nerwy

Autoinstalator aplikacji przydaje się zarówno początkującym użytkownikom, jak i tym bardziej doświadczonym, którzy co prawda poradziliby sobie bez niego, ale mogłoby to zająć znacznie więcej czasu. Kei.pl zależy na tym, aby użytkownicy mogli jak najszybciej i jak najwygodniej zacząć realizować swoje plany odnośnie do witryny, w związku z czym udostępnia błyskawiczną instalację dla więcej niż 100 aplikacji.

Wszystkie z nich są darmowe, a cały proces nie powinien sprawić problemu nawet laikom, dla których jest to pierwsza strona internetowa. Wśród dostępnych opcji znajdziemy wszystkie najpopularniejsze CMS-y, czyli systemy zarządzania treścią, takie jak WordPress czy Joomla!, a także m.in. phpBB, niezwykle lubiane przez twórców forów internetowych, czy też Moodle. Omawiany hosting spełnia wymagania techniczne wspomnianych aplikacji, m.in. w zakresie wersji MySQL i PHP, w związku z czym nie trzeba się martwić o ich prawidłowe działanie.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *