Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne chcą w dzisiejszych czasach posiadać własną stronę internetową. Możesz z łatwością ją utworzyć, jednak musisz wykorzystać do tego serwer hostingowy. Jakie są rodzaje hostingów i który z nich sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku?

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia indywidualnej, własnej strony internetowej, jest rejestracja domeny i wybór hostingu www. Dopiero zaczynasz swoją przygodę w Internecie i nie wiesz, jak pokierować swoimi działaniami? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i poznaj podstawowe rodzaje hostingów!

Rodzaje hostingów

Coraz większą popularnością cieszy się hosting w chmurze (cloud server). Do zarządzania takim hostingiem nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy. Zarządzanie jest łatwe, jeśli korzystasz z usług profesjonalnych firm oferujących hostingi, np. Progreso. Otrzymujesz miejsce nie na pojedynczym serwerze, lecz w chmurze składającej się z kilku połączonych ze sobą serwerów. W efekcie awaria jednego z serwerów nie doprowadzi do całkowitego wyłączenia strony.

Alternatywą jest serwer dedykowany. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i ogromne możliwości zaawansowanej kontroli nad stroną internetową. Administrowanie takim hostingiem jest jednak trudne, wymaga nakładów finansowych i pewnych umiejętności. Na to rozwiązanie decydują się głównie duże firmy.

Na koniec warto wspomnieć o hostingu współdzielonym oraz VPS. Hosting współdzielony wciąż jest najpopularniejszy – dzielisz miejsce na serwerze z innymi użytkownikami, a każdy ma przydzielony indywidualne miejsce na serwerze. Masz więc wspólny adres IP z innymi ludźmi, jednak zaletą są bardzo niskie koszty. Z kolei przy VPS zasoby dalej są współdzielone, jednak będziesz mieć indywidualny panel administracyjny i określoną pojemność RAM, przez co żadne czynniki zewnętrzne nie wpływają na prędkość działania Twojej witryny.

Jaki hosting wybrać?

Tworząc stronę internetową, możesz wybrać jeden z powyższych hostingów lub zdecydować się na innowacyjne rozwiązanie – hosting hybrydowy. Jest połączeniem najważniejszych zalet wszystkich pozostałych rozwiązań:

łatwe zarządzanie, które jest charakterystyczne dla hostingu współdzielonego;

ogromne możliwości konfiguracji, typowe dla serwerów VPS;

mocne zasoby sprzętowe z serwerów dedykowanych;

możliwość skalowania zasobów, co ma miejsce przy hostingach w chmurze.

To unikalne rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo danych, możliwość darmowego generowania certyfikatów SSL, a także ułatwione zarządzanie przy pomocy specjalnego panelu. Ponadto każdy wzrost obciążenia generuje podniesienie mocy serwera niemal 4-krotnie.

Na co zwrócić uwagę wybierając hosting?

Prowadzisz mniejszy portal? Wybierz serwer współdzielony. Przy większych postaw na dedykowany lub w chmurze. Natomiast bez względu na wielkość portalu idealnie sprawdzi się hosting hybrydowy. Zwróć też uwagę, jaką pomoc zapewnia firma hostingowa i czy oferuje możliwość backupów. Czytelność panelu administracyjnego i bezpłatny okres próbny również pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję.

WARTO PRZECZYTAĆ:

najlepszy hosting www Najlepszy hosting WWW — tę ofertę warto znać!
Własna strona internetowa, niezależnie, czy jest to sklep internetowy, strona firmowa czy blog, wymaga hostingu — to kwestia oczywista. Ofert tego typu usług jest jednak
Total Cost of Ownership (TCO), czyli jak wybierać hosting
Planując działalność w sieci, należy skrupulatnie oszacować koszty związane z hostingiem. Niestety wiele osób zakłada, że różnice pomiędzy ofertami poszczególnych usługodawców są na tyle niewielkie,
hosting www Dlaczego warto zainwestować w dobry hosting?
Prowadzenie witryny internetowej, czy to firmowej, czy na przykład bloga, wiąże się z pewnymi wydatkami. Jednym z najbardziej podstawowych i niezbędnym z nich jest wykupienie
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *