Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Złoty wiek kamer samochodowych trwa w najlepsze. Potwierdzeniem tej tezy niech będzie premiera nowego modelu wideorejestratora o nazwie R1000 produkcji firmy Navitel. Istotnym jest fakt, iż nie jest to jednak typ urządzenia z jakim mieliśmy styczność na co dzień przez ostatnie lata – kamerkę wyposażono w szereg nowych rozwiązań i technologii, które w znaczny sposób zwiększą funkcjonalność urządzenia.

 

Nagrywanie tylko jedną z funkcji

Jak sama nazwa wskazuje – najważniejszą funkcją premierowego R1000 jest funkcja rejestracji wideo. NAVITEL R1000 nagrywa obraz w jakości Full HD, z szybkością 30 klatek na sekundę – bez wątpienia zapewni to wysokiej jakości materiał jednak to nie koniec. Przydatnym rozwiązaniem z punktu widzenia kierowcy jest czujnik przeciążeń – w przypadku zderzenia lub nagłego manewru, kamerka zapisuje materiał wideo i zabezpiecza w celu późniejszego wykorzystania. Jest również moduł GPS, który umożliwia określenie dokładnego położenia geograficznego pojazdu w momencie nagrywania.

 

[inpost_fancy thumb_width=”150″ thumb_height=”200″ post_id=”2356″ thumb_margin_left=”10″ thumb_margin_bottom=”10″ thumb_border_radius=”2″ thumb_shadow=”0 1px 4px rgba(0, 0, 0, 0.2)” id=”” random=”0″ group=”2″ border=”” show_in_popup=”0″ album_cover=”” album_cover_width=”200″ album_cover_height=”200″ popup_width=”800″ popup_max_height=”600″ popup_title=”Gallery” type=”fancy” sc_id=”sc1505401430993″]

 

Bezprzewodowa współpraca

Korzystając z R1000 zapomnieć możecie o konieczności zabierania kamery do domu w celu zgrania materiału. Dzięki wsparciu dla technologii Wi-Fi możliwe jest zgranie interesujących nas zapisów bezpośrednio na naszego smartfona. Jak wyczytać możemy w specyfikacji – na dzień dzisiejszy nowy produkt Navitel’a wspiera wszystkie smartfony z systemem operacyjnym Android a już za kilka miesięcy pojawi się aktualizacja, która ma otworzyć się na produkty firmy Apple. Dodana zostanie także możliwość udostępniania nagrań bezpośrednio do serwisów społecznościowych. Dodać należy, że samo Wi-Fi otwiera przed urządzeniem zupełnie nowy rodzaj funkcjonalności co sprawia, że R1000 wykorzystana może zostać do zupełnie innych celów niż tylko jazda na przedniej szybie naszego auta.

 

Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie wielofunkcyjnego produktu – konsument ma do dyspozycji kompaktową kamerę samochodową z modułem GPS. Dzięki dodatkowej aplikacji Wi-Fi NAVITEL R1000 może służyć także jako monitoring pomieszczeń w domu lub biurze.

Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL® Europe

Ekran, dźwięk oraz dostępność

NAVITEL R1000 posiada wyświetlacz o przekątnej 1,2’’, o uniwersalnych proporcjach 16:9. Dźwięk z wnętrza samochodu rejestrowany jest przez wbudowany mikrofon a pliki użytkownika będą musiały zmieścić się na karcie microSD o pojemności do 64 GB. Ten model kamerki może okazać się również łakomym kąskiem dla korzystających z nawigacji samochodowych. Do zestawu dołączono bowiem także darmowy voucher z roczną licencją na mapy 43 państw europejskich, Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy w aplikacji Navitel Navigator a klucz można aktywować na smartfonie lub tablecie z systemem Android, Windows Phone a także BlackBerry.

 

[inpost_fancy thumb_width=”200″ thumb_height=”150″ post_id=”2356″ thumb_margin_left=”10″ thumb_margin_bottom=”10″ thumb_border_radius=”2″ thumb_shadow=”0 1px 4px rgba(0, 0, 0, 0.2)” id=”” random=”0″ group=”3″ border=”” show_in_popup=”0″ album_cover=”” album_cover_width=”200″ album_cover_height=”200″ popup_width=”800″ popup_max_height=”600″ popup_title=”Gallery” type=”fancy” sc_id=”sc1505401485296″]

 

NAVITEL R1000 jest już dostępny w regularnej sprzedaży. Sugerowana cena urządzenia to 399 złotych.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *