Niewielkich rozmiarów, bezprzewodowe kompresory do rowerów i samochodów to absolutny szczyt wygody. Gadżet, który powinien posiadać każdy, kto ma któryś z tych pojazdów. Warto jednak pamiętać, że kompresor kompresorowi nierówny i nie warto wybierać sprzętu na chybił trafił – różnica jakościowa pomiędzy poszczególnymi modelami potrafi być ogromna. Jak jest w przypadku kompresora od 70mai? Mamy nadzieję, że nasza recenzja 70mai TP05 w pełni odpowie na to pytanie!

Specyfikacja kompresora 70mai TP05

70mai tp05 specyfikacja

Pełna specyfikacja kompresora 70mai TP05 (a właściwie 70mai Air Compressor Lite Wireless Midrive TP05 – tak brzmi pełna nazwa) przedstawia się następująco:

WydajnośćDo 18.5 l/min
Maksymalne ciśnienie10.3bar (150psi)
Głośność<80db
ZasilanieBateria Li-ion 2500mAh (18Wh)
Napięcie5V 2A
Długość węża130 mm
Wymiary60 × 43 × 145,5 mm

W zestawie znajdziemy oczywiście kompresor 70mai TP05, ale nie tylko – w komplecie otrzymujemy także poręczne etui do przechowywania urządzenia, wężyk, kabel do ładowania i 3 różne końcówki do pompowania.

Kompresor 70mai TP05 – cena

Kompresor 70mai TP05 kosztuje około 249 złotych. Producent udziela na sprzęt 24-miesięcznej gwarancji.

Design i wykonanie

Kompresor 70mai TP05 ma stosunkowo prosty, ale atrakcyjny wizualnie design. Metalową obudowę uzupełnia całkiem spory, wyraźny wyświetlacz, poniżej którego umieszczono panel sterowania.

Kompaktowy rozmiar na poziomie 60 × 43 × 145,5 mm oznacza, że bez problemu zmieścimy TP05 w torbie, schowku samochodowym czy bagażniku rowerowym. Dzięki temu zawsze można mieć ten gadżet przy sobie, na wypadek, gdyby akurat okazał się potrzebny.

70mai tp05 tryb pompowania pilki

Na górnej części obudowy urządzenia, między końcówkami wężyka, wbudowana jest stosunkowo mocna latarka LED. W przypadku, gdy np. będzie trzeba napompować koło podczas nocnej przejażdżki – świetna sprawa.

Pompka 70mai TP05 – maksymalne ciśnienie

Maksymalne ciśnienie 150PSI może imponować – to wystarczająco, aby poradzić sobie nie tylko z pompowaniem drobnych przedmiotów (np. piłek), ale też kół (i to nie tylko rowerowych czy motorowych, ale również samochodowych).

Możliwości są niemal nieograniczone, tym bardziej, że w zestawie znajdziemy 3 najczęściej wykorzystywane dysze (złącze zaworu Presta, igła oraz długa dysza). Prędkość pompowania na poziomie 18,5 l/min zapewnia, że nawet w przypadku większych przedmiotów nie będziemy musieli długo czekać na zakończenie pracy urządzenia.

5 trybów pracy – w tym samochodowy i do piłek

Znając już moc urządzenia, od razu pojawia się pytanie, jak zapewnić, żeby pompowanie było bezpieczne – w końcu dla różnych przedmiotów optymalne jest różne ciśnienie powietrza. Pompka od 70mai posiada 5 wbudowanych trybów działania, z czego 4 zostały stworzone z myślą o konkretnych zastosowaniach urządzenia.

Dzięki temu z obsługą kompresora poradzą sobie nawet laicy i nie ma ryzyka, że uszkodzi się koło, wybierając zbyt wysokie ciśnienie. Przygotowane przez producenta tryby prezentują się następująco:

  • samochodowy – domyślna wartość ciśnienia powietrza wynosi 2,5bar (≈36psi).
  • motocyklowy – domyślnie 2,4bar (≈35psi).
  • rowerowy – domyślnie 45psi
  • tryb piłki – domyślnie 8psi.
  • swobodny.

W trybie swobodnym użytkownik może dowolnie regulować wartość ciśnienia powietrza w zakresie od 3 do 150psi. To dobra opcja, jeśli chcemy napompować jakiś “niestandardowy” przedmiot lub wartości domyślne z jakichś względów nam nie odpowiadają.

Kiedy ciśnienie osiągnie ustalony poziom, czy to w ramach trybu swobodnego, czy innego, pompka automatycznie przestanie pompować – można więc w czasie pompowania na spokojnie zająć się czymś innym.

Akumulator i czas pracy

Pompka 70mai TP05 została wyposażona w akumulator litowo-jonowy o pojemności 2500 mAh. W praktyce oznacza to, że mimo swoich kompaktowych rozmiarów jest w stanie działać stosunkowo długo, zanim będzie potrzebowała naładowania.

Ładowanie odbywa się za pomocą umieszczonego w sprzęcie portu USB-C (duży plus, że nie microUSB!), a więc można podładować sprzęt z wielu źródeł, od gniazdka (poprzez zasilacz, np. od telefonu), przez powerbank, po laptop. Naładowanie sprzętu do pełna zajmuje nieco ponad 3 godziny.

Pełne naładowanie z kolei przekłada się na czas pracy na poziomie niespełna 30 minut. Jeśli dodamy do tego wspomnianą już dużą prędkość pompowania, w praktyce oznacza to, że na jednym pełnym naładowaniu kompresora bez problemu napełnimy dwie całkowicie opróżnione opony samochodowe… i będziemy mieli jeszcze co najmniej kilka minut w zapasie.

Recenzja 70mai TP05  – podsumowanie

Kompresor 70mai TP05 to praktyczny, uniwersalny gadżet, który sprawdzi się w różnorodnych okolicznościach. Można nim napompować niemal wszystko – od kół w samochodach, motorach i rowerach, po piłki i zabawki. Do tego wyróżnia go wysoka jakość wykonania, a nabywcy mogą liczyć na bogaty zestaw, w skład którego wchodzą aż trzy przydatne końcówki.

Nie jest to najtańsza przenośna, bezprzewodowa pompka na rynku, ale warto pamiętać, że w przypadku tańszych sprzętów typu no-name pojawiają się często problemy z tanim plastikiem czy wydajnością nie do końca zgodną z opisem. Tutaj otrzymujemy solidnie wykonany kompresor, który rzeczywiście robi to, co obiecuje producent.

WARTO PRZECZYTAĆ:

70mai dash cam m300 Recenzja 70mai Dash Cam M300 – ciekawej kamerki bez ekranu z rozdzielczością 1296p
70mai Dash Cam M300 to przednia kamerka samochodowa, która kusi niezłą rozdzielczością (1296p), szerokim kątem (140 stopni) i atrakcyjną ceną. Pytanie tylko – jakiej jakości
70mai a500s Recenzja 70mai A500S Dash Cam Pro Plus+ – kamerki samochodowej nagrywającej w 2.7K
Jeśli uważnie czytaliście nasze poprzednie recenzje, mogliście się naszego testu 70mai A500S Dash Cam Pro Plus+ spodziewać. Jest to kamerka, która wyróżnia się przede wszystkim
70mai dash cam m500 70mai Dash Cam M500 – ciekawy wideorejestrator z wbudowaną pamięcią
Na niedawnych targach Warsaw Electronics 70mai zaprezentowało swój nowy wideorejestrator samochodowy – 70mai Dash Cam M500. Czym wyróżnia się ten konkretny model? Przede wszystkim wbudowaną
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *