W życiu każdego gracza w WoW-a przychodzi ten moment, gdy potrzebuje zmienić wierzchowca. Szczególnie dotyka to nowych graczy: ci na start dostają tylko standardowego mounta dostępnego dla swojej rasy (lub strony konfliktu w przypadku mountów latających). Oczywiście możesz od ręki kupić coś ze sklepu za dodatkowe pieniądze, w końcu ładniejsze i bardziej różnorodne mounty innych graczy kuszą, ale co ważniejsze: nie musisz tego robić!

World of Warcraft to absolutny gigant w świecie gier, który na rynku MMORPG rządzi niepodzielnie od ponad 18 lat. To przekłada się na grubo ponad 800 mountów do zdobycia i to nie licząc tych, które z różnych powodów są już niedostępne. To również oznacza, że część z nich to mounty w WoW-ie łatwe do zdobycia. Jeżeli chcesz samodzielnie znaleźć ciekawego mounta w WoW-ie, zapraszam do przejrzenia poniższej listy!

Łatwe mounty do zdobycia w WoW-ie

Cześć, jestem Konrad, ale możesz mnie też znać z WoW-a pod nickiem Grokoko. Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie tego poradnika, gry lub ciekawe sugestie, możesz mnie znaleźć na Facebooku lub Twitchu.

Mały disclaimer, zanim zaczniemy: przez “łatwy mount w WoW-ie” rozumiem wierzchowce, które może zdobyć od ręki samodzielnie. Będziesz jednak musiał poświęcić na to trochę czasu, czasem mniej, czasem więcej. Najlepiej (i najłatwiej) wszystko, co tu opiszę robić na maksymalnym levelu, jednak nie jest to reguła. Jeśli interesuje cię łatwy do zdobycia mount w WoW-ie, który możesz zdobyć samodzielnie, wybierz jednego z poniższej listy i do dzieła!

Bronze Drake, Black Drake i Twilight Drake

Zaczynamy od trzech, chyba najłatwiejszych do zdobycia mountów w WoW-ie. Każdy doświadczony gracz pewnie już dawno ma je w swojej kolekcji. Każdy nowy gracz ucieszy się, że każdy z nich jest do zdobycia dosłownie w kilka minut, w dodatku od razu będziesz mógł polatać na smoku!

Bronze Drake został dodany jako nagroda za zrobienie w czasie eventu w dungeonie Culling of Stratholme w dodatku Wrath of the Lich King. Brązowe smoki w lore WoW-a są odpowiedzialne za nadzór nad liniami czasu, więc ten smok to świetny dodatek do dungeonu, który opowiada historię “ratowania” miasta Stratholme. Możecie to kojarzyć: była to jedna z misji w Warcrafcie 3.

bronze drake wow
Źródło: Blizzard

Wejście do tego dungeonu znajdziesz w Caverns of Time, które znajdują się w lokacji Tanaris na kontynencie Kalimdor. Przed wejściem musisz ustawić poziom trudności na “heroic”. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy na portret swojej postaci i wybierz odpowiednią opcję z menu. W pewnym momencie rozpocznie się czasowy event, jednak na wysokim poziomie postaci nie będzie to żadnym wyzwaniem. W ślepej uliczce przed ostatnim bossem będzie czekał dodatkowy boss, który po pokonaniu wypusći mounta.

Black Drake i Twilight Drake wypadają z bossa Sartharion w rajdzie Obsidian Sanctum.

twilight drake
Twilight Drake | Źródło: Blizzard

Żeby dostać mounta, musisz zabić bossa przed pokonaniem jego trzech pomocników. Na wysokim poziomie boss najpewniej padnie na strzała. Wchodzisz, zgarniasz swojego mounta i wychodzisz.

Black Drake
Black Drake | Źródło: Blizzard

Black Drake wypada z rajdu w wersji 10-osobowej, a Twilight Drake z wersji 25-osobowej. Możecie to zmienić w menu dostępnym po naciśnięciu portretu postaci prawym przyciskiem. Każdy rajd niezależnie od poziomu trudności możesz zrobić raz w tygodniu (reset jest w środy rano), więc będziesz musiał tam pójść dwa razy. Wejście do rajdu znajduje się pod Wyrmrest Temple w lokacji Dragonblight na kontynencie Northrend.

Powyższe trzy smoki to chyba najłatwiejsze do zdobycia mounty w WoW-ie.

Garn Nighthowl

Garn Nighthowl
Źródło: Blizzard

Jeśli lubicie wilki, to w łatwy sposób możecie zdobyć tego wilka jako mount w WoW-ie. Wypada z NPC Nok-Karosh, którego znajdziecie w zachodniej części lokacji Frosfire Ridge na kontynencie Draenor. Wrogi wilk, z którego wypada mount, pojawia się bardzo często. Na maksymalnym poziomie nie będzie żadnym wyzwaniem, chociaż musicie pamiętać, że w otwartym świecie nie wy jedni będziecie chcieli go zdobyć. Szczegółowa lokacja na mapie poniżej.

nok-karosh world of warcraft
Źródło: WowHead

Magmashell

Magmashell

Uważaj, żeby się nie poparzyć, gdyż ten mount wprost pali się, żeby dołączyć do twojej kolekcji! Jak go zdobyć? W lokacji Waking Shores z najnowszego dodatku Dragonflight udaj się w okolice Dragonbane Keep. Tam ubijaj malutkie neutralne ślimaczki o nazwie Lavaslurper, aż wypadnie ci item o nazwie Empty Magma Shell. Nie powinno to zająć zbyt długo. W razie potrzeby można go też kupić z domu aukcyjnego.

Z pustą muszlą w ręku udaj się do Scalebreaker Keep na północnym wschodzie (prawa ikonka na mapce), gdzie pod “wodą” (lawą) znajdziesz NPC Empowered Snail. Użyj na nim tego itemu, a dostaniesz mounta! Jest tylko jeden problem: lawa zadaje ci obrażenia. Musisz poprosić jakiegoś kolegę healera o pomoc lub użyć itemu, który zmniejsza obrażenie od lawy, np. Everlasting Horn of Lavaswimming.

Scalebreaker Keep
Źródło: WowHead

Pod względem oryginalności może być ciężko przebić magmowego ślimaka, ale znając Blizzarda, jeszcze nie jeden mount w WoW-ie nas zaskoczy.

Wildseed Cradle

Wildseed Cradle
Źródło: Blizzard

Czy nie mówiłem czegoś o tym, że mounty w WoW-ie mogą zaskoczyć? W tym przypadku możesz “jeździć” na specjalnej kołysce, która będzie unosić się nad ziemią. Kołyskę dostaniesz ze skrzynki Cache of the Moon położonej w Tirna Vaal w lokacji Ardenweald. Najpierw musisz jednak pomóc wróżce Twinklestar odzyskać jej narzędzia.

Narzędzia znajdziesz w następujących miejscach (w nawiasach współrzędne):

 • Gardener’s Basket – na brzegu sadzawki, koło dwóch kamieni (40, 53).
 • Gardener’s Flute – na południu ogrodu międzu dużym, a mniejszym nasionem (38, 58).
 • Gardener’s Hammer – w rozwalonym wózku (40, 54).
 • Gardener’s Wand – pod innym wózkiem, niedaleko fletu (38, 58).
 • Diary of the Night – na stole na platformie na drzewie (39, 57).

Po zebraniu wszystkich kliknij prawym przyciskiem na jedną z nich, żeby połączyć je w całość. Oddaj je wróżce, dzięki czemu będziesz mógł otworzyć skrzynkę z kolejnym mountem do WoW-a.

Temperamental Skyclaw

Temperamental Skyclaw
Źródło: Blizzard

Ta przepiękna latająca liso-wiwerna może być twoim mountem w WoW-ie w bardzo prosty sposób. Musisz dostarczyć trzy rodzaje jedzenia do NPC Zon’Wogi w północno-zachodniej części Azure Span.

Azure Span
Źródło: WowHead

Wymagane jedzenie (w ilości 20 sztuk każde):

 • Tuskarr Jerky – wypada z gnolli w okolicach Darktooth Pond. Możesz też kupić z domu aukcyjnego.
 • Flash Frozen Meat – wypada z gnolli w okolicach Snowhide Camp.
 • Gnolan’s House Special – wypada z gnolli w okolicach na południe od Brackenhide Waterhole.

Gdy uzbieracie odpowiednią ilość każdego itemu, Zon’Wogi w zamian da wam kolejnego mounta w WoW-ie!

Otto

Otto
Źródło: Blizzard

Był latający lisek? No to pora na przeuroczą wyderkę. Możecie nawet ją nazywać Marlenką, Otto się nie obrazi. Ten mount w WoW-ie na pierwszy rzut oka może być trochę skomplikowany do zdobycia, ale od czego jest nasz poradnik, prawda? W dodatku możecie zabrać się za zdobycie go od razu i robić to w swoim tempie. Najlepszy możliwy sposób.

Krok pierwszy: kup Gold Coin of the Isles od NPC The Great Swog w Ohn’ahran Plains (mapka poniżej). Złotą monetę możesz kupić za pięć srebrnych, a każdą srebrną za 15 miedzianych. Monety zdobywasz, łowiąc ryby. Najszybszym sposobem na dużą ilość monet jest łowienie ryb nowym sposobem z Dragonflight: za pomocą harpuna. Za pomocą harpuna musicie polować na lunkery. Z nich mogą wypadać monety lub Ominous Conch, których pięć możesz użyć do przywołania kolejnych lunkerów lub rzadkiego mobka, z którego mogą wypaść monety. Spokojnie, to tylko brzmi skomplikowanie.

Ohn’ahran Plains
Źródło: WowHead

Krok drugi: od tej samej wielkie żaby kup Immaculate Sac of Swog Treasures. Z tej paczki masz duże szanse na zdobycie Aquatic Shades. Jeśli nie dostaniesz, to niestety musisz powtórzyć farmienie monet.

Krok trzeci: Poleć do Waking Shores, na północ od Obsidian Citadel. Współrzędne 19, 36. Użyj okularków, a wtedy NPC Kajiki powinien skomplementować twój wygląd. Jeśli to zrobił, przejdź na dance floor (dziewięć kolorowych płytek obok) i zacznij tańczyć (wpisz /dance na czacie). Nie przerywaj przez pięć minut. Gdy upłynie odpowiednia ilość czasu, zostaniesz teleportowany w pobliże, gdzie powinna na ciebie czekać pusta beczka (Empty Fish Barrel). Podnieś ją.

Krok czwarty: wracamy do łowienia ryb. Uwaga! Ryby musisz “dodawać” do beczki zgodnie z kolejnością. Złap:

 • 100x Frigid Floe Fish – okolice Iskarra w Azure Span.
 • 25x Calamitous Carp – rzeki lawy w okolicach Obsidian Citadel w Waking Shores.
 • 1x Kingfin, the Wise Whiskerfish – wody w okolicach Algethar Academy w Thaldraszus.

Krok piąty: wróć do miejsca, z którego wziąłeś beczkę i odstaw ją na miejsce. Pojawi się Otto, który da ci quest, za który nagrodą jest twój nowy mount w WoW-ie!

Venomhide Ravasaur i Winterspring Frostsaber

Venomhide Ravasaur
Źródło: Blizzard

“Jakość” graficzna tych modeli może nie powalać, ma to jednak sensowne wyjaśnienie: to mounty z początków gry. Oba wymagają zrobienia kilku krótkich questów, po których przez 20 dni musimy “trenować” przyszłego mounta. Po tym czasie dołączy do naszej kolekcji wierzchowców.

Winterspring Frostsaber
Źródło: Blizzard

Venomhide Ravasaur to mount w WoW-ie dla członków hordy, którego zdobędziecie od npc Mor’vek. Ten znajduje się w Un’Goro, tuż obok drogi, która prowadzi z Tanaris. Winterspring Frostsaber to odpowiednik dla członków sojuszu.

frostsaber rock
Źródło: WowHead

Odpowiedniego NPC znajdziecie na północy Winterspring.

Winterspring
Źródło: WowHead

Bone-White Primal Raptor

Bone-White Primal Raptor
Źródło: Blizzard

Lubisz dinozaury? To świetnie, bo mam dla ciebie kolejnego, tym razem dostępnego dla wszystkich ras. W dodatku, żeby go zdobyć, czeka cię sporo bliskich spotkań z innymi dinozaurami. Na północ od Pandarii znajduje się wyspa Isle of Giants, zamieszkała przez wymarły w realnym świecie gatunek gadów. Każdy z nich dropi inną ilość kości. Jeśli wyfarmisz 9999 tychże kości, możesz je wymienić na właśnie tego mounta u npc Ku’ma (jest w jaskini).

Isle of Giants
Źródło: Blizzard

Na maksymalnym poziomie grind wcale nie będzie taki długi. Dla urozmaicenia w środkowej części wyspy znajdziesz bossa: Oondastę, który raz w tygodniu ma szansę na wydropienie innego mounta. Aczkolwiek małą szansę.

Lizi, Thunderspine Tramper

Lizi Thunderspine Tramper
Źródło: Blizzard

Lizi to dosyć łatwy do zdobycia mount do WoW-a z najnowszego dodatku Dragonflight. Na południu Ohn’ahran Plains znajdziesz npc Initiate Radiya, która zaoferuje kilka krótkich questów. Po ich wykonaniu będziesz musiał wracać do niej przez pięć dni, za każdym razem z innym jedzeniem. Ostatniego dnia w nagrodę mount będzie twój.

ohn’iri springs mapa
Źródło: WowHead

Poszczególne itemy potrzebne każdego dnia:

 • Dzień 1: 20x Fluorescent Fluid.
 • Dzień 2: 20x High-Fiber Leaf.
 • Dzień 3: 10x Thousandbite Piranha.
 • Dzień 4: 20x Wooly Mountain Pelt.
 • Dzień 5: 1x Meluun’s Green Curry.

Itemy wymagane przez pierwsze cztery dni możesz łatwo (i tanio!) kupić w domu aukcyjnym. Item wymagany piątego dnia kupisz od pobliskiego NPC Ohn Meluun.

ohn’iri springs
Źródło: WowHead

Aby questy były dostępne, musisz mieć wbity 9 poziom reputacji z Maruuk Centaur, ale to powinieneś naturalnie osiągnąć, wykonując questy w tej lokacji.

Riddle’s Mind-Worm

Riddle’s Mind-Worm

Zdobycie tego… węża? stanowiło nie lada wyzwanie dla graczy. Rozwiązaniem okazało się porównywanie podpowiedzi z gry ze wskazówkami umieszczonymi w pierwszej Warcraft Chronicle. Na szczęście teraz już jest wszystko jasne i w godzinkę możesz zdobyć tego ciekawego mounta w WoW-ie. Całość polega na lataniu po świecie i klikaniu kolejnych stron. Kroki są następujące:

 • Pierwsza strona (Page 9) znajduje się w Legedermain Lounge w Dalaran (kontynent Broken Isles) na półce z książkami na parterze.
Legedermain Lounge
Źródło: Warcraft Secrets
 • Page 78 znajdziesz w Duskwood na stoliku obok księżycowej studni w Twilight Grove.
Twilight Grove
Źródło: Warcraft Secrets
 • Page 161 znajdziesz na krawędzi platformy, na której walczysz z Ragnarosem w Firelands. Wejście do rajdu znajdziesz w lokacji Hyjal.
Hyjal
Źródło: Warcraft Secrets
 • Page 655 znajduje się w lokacji Uldum z czasów Cataclysmu. “Wersję” lokacji możesz zmieniać rozmawiając z NPC Zidormi w mieście Ramkahen (jest zaznaczona na mapie). Strona znajduje się na wschód od Lost City of the Tol’vir, między dwoma drzewami.
Ramkahen
Źródło: Warcraft Secrets
 • Page 845 znajdziesz w rajdzie Siege of Orgrimmar w pokoju z Sha of Pride (czwarty boss). Wejście do rajdu znajduje się w Vale of Eternal Blossoms w Pandarii.
Vale of Eternal Blossoms
Źródło: Warcraft Secrets
 • Page 1127 znajdziesz w dungeonie Well of Eternity, do którego wejście znajdziesz w Caverns of Time.
Well of Eternity
Źródło: Warcraft Secrets
 • Page 2351 znajdziesz między przednimi łapami pomniku tygrysa przed wejściem do Shado-Pan Monastery w Kun-Lai Summit. To lokacja z Pandarii.
Shado-Pan Monastery
Źródło: Warcraft Secrets
 • Page 5555 znajduje się ponownie w Uldum z dodatku Cataclysm u podnóża pomniku stojącego w lokacji zaznaczonej na mapce.

Uldum

 • Następny będzie już mount w WoW-ie. Znajdziesz go na wybrzeżu w Westfall przy roztrzaskanej łódce.

Westfall

Uff, to była długa wycieczka. Ale czego się nie zrobi dla kolejnego mounta w WoW-ie?

Inne rzadkie mounty do zdobycia w WoW-ie

Ok, “zdobyć” może nie jest w tym wypadku odpowiednim słowem. Wiele mountów (np. z profesji) jest bardzo tanich do kupna w domu aukcyjnym (zakładka Miscellaneous => Mounts), a gold w grze farmi się dosyć łatwo. Przynajmniej w niewielkich ilościach. Screen prezentuje stan na moment, w którym pisałem ten poradnik.

rzadkie mounty do zdobycia w WoW-ie

Mounty w WoW-ie – podsumowanie

Jeśli wiesz już, jak zacząć grać w WoW-a, pora się zainteresować, co gra ma do zaoferowania. Jedną z “atrakcji” jest kolekcjonowanie wierzchowców, a mountów w WoW-ie jest absolutnie od groma. W tym wiele, które można zdobyć samemu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Najlepsze gry MMORPG na Nintendo Switch — ranking TOP 5
Nintendo Switch ma już ponad 6 lat i w międzyczasie zdążył zebrać katalog składający się z ponad 4500 gier. Na tej pokaźnej liście znajdziemy wiele
wow classic W ostatnim miesiącu zbanowano ponad 70 tysięcy kont w WOW: Classic
Boty, cheaty i innego typu oszustwa to chleb powszedni w grach sieciowych. Niektórzy twórcy próbują mniej lub bardziej skutecznie z nimi walczyć, inni – wywieszają
Kolejne prezenty w WoW-ie!
Blizzard nie przestaje zaskakiwać swoich fanów! Chociaż już przy dropach z okazji premiery dodatku Dragonflight do World of Warcraft zapowiedział drugą turę na 13 grudnia,
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *