Spotify to jedna z najpopularniejszych aplikacji do streamowania muzyki oraz podcastów na świecie. Sporo osób korzysta z niej także konkretnie w Polsce. Niestety, firma rzekomo ma w planach zwiększenie cen niektórych pakietów, chociaż jeszcze nie do końca wiadomo, jak dokładnie wpłynie to na stawki w naszym kraju.

Podrożeje rzekomo m.in. pakiet studencki i rodzinny

Osoby, które korzystają z darmowej wersji Spotify lub zwykłego pakietu Premium prawdopodobnie nie odczują żadnych zmian. Ma za to zwiększyć się cena pakietu studenckiego, rodzinnego i pakietu duo (dla dwóch osób).

Aktualnie pojawiły się informacje o podwyżkach dla stawek w euro, a więc takich, które obowiązują choćby w Niemczech czy Irlandii. Nowe ceny mają przedstawiać się następująco:

  • pakiet studencki – 5,99 euro
  • pakiet duo – 12,99 euro
  • pakiet rodzinny – 17,99 euro.

Pakiet studencki i pakiet duo podrożeją więc o 1 euro każdy – pierwszy z nich obecnie kosztuje 4,99 euro, a drugi 11,99 euro. Najciężej zmiany odczują osoby wykorzystujące pakiet rodzinny. Aktualnie trzeba za niego zapłacić 14,99 euro, co oznacza podwyżkę o 3 euro.

Jak dokładnie wpłynie to na ceny w Polsce, które podawane są przecież nie w euro, a w złotówkach? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo, ale można mniemać, że też wzrosną. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby pakiet studencki i duo podrożały o 5 złotych, a pakiet rodzinny o 10-15 złotych.

Skąd taka decyzja Spotify?

Podwyżki cen usług streamingowych to nic nietypowego w ostatnim czasie. Jakiś czas temu informowaliśmy Was między innymi o tym, że swoje stawki w USA zwiększył Netflix. Wynika to z chęci osiągania coraz większych zysków, ale też z rosnącej popularności tego typu usług.

Według aktualnych danych, Spotify ma 356 milionów użytkowników. Nie wszyscy z nich płacą jakiś abonament (na Spotify Premium zdecydowało się rzekomo 158 milionów osób), natomiast warto pamiętać, że firma zarabia też na użytkownikach korzystających z planu darmowego, ponieważ może puszczać im reklamy.

Co Wy sądzicie na ten temat? Uważacie te zmiany za uzasadnione, a może Waszym zdaniem obecne stawki Spotify są już wystarczająco wysokie i nie powinny być modyfikowane? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *