Plotek na temat redesignu PlayStation 5 nie ma końca i pewnie nie będzie aż do oficjalnej zapowiedzi. Według wcześniejszych doniesień jeszcze z zeszłego roku produkcję powinniśmy poznać, być może nawet we wrześniu. Czy to, co widzimy na poniższym filmiku, to nowe PlayStation 5?

Czy tak wygląda PS 5 Slim?

Niedawno zastanawialiśmy się, czy Microsoft zdradził premierę PS 5 Slim, a teraz do sieci wyciekł dosyć realistyczny filmik. Mogłoby się wydawać, że to trochę za szybko na premierę odświeżonej wersji konsoli. Jak się jednak dobrze zastanowić, to niedługo minie już trzecia rocznica premiery. W związku z tym, że dostępność podzespołów na rynku się bardzo poprawiła, a PS5 sprzedało się już w 30 milionach egzemplarzy, można dokonać pierwszego redesignu, który jest dosyć charakterystyczny dla konsol Sony. Pora odchudzić sprzęt!

W typowym dla wycieków stylu widzimy dosyć mało wyraźny obraz, na którym zauważalna jest jednak różnica w montażu napędu, co by się zgadzało z wcześniejszymi doniesieniami na temat PS5 Slim. Otóż nowa wersja konsoli ma porzucić podział na wydanie z napędem i bez. Domyślnie będzie bez napędu optycznego, który można jednak dokupić osobno i podłączyć do konsoli.

Skąd taki pomysł? Pozwala to upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i ograniczyć koszty związane z produkcją dwóch różnych urządzeń, a gracze, którzy preferowali wersję z napędem i tak musieli do niej dopłacić. Zapotrzebowanie na wersję bez napędu jest dosyć spore, w końcu 1 milion posiadaczy PlayStation gra tylko w Call of Duty, które i tak wymaga ściągnięcia olbrzymiej ilości danych.

Odpowiedź poznamy najpewniej już niedługo!

Warto przy okazji tego filmiku zaznaczyć bardzo ważną rzecz. Konsola wydaje się na nim lekka, ponieważ prezentowana jest sama pusta obudowa, bez podzespołów w środku. To nie oznacza, że wideo to na pewno fejk, chociaż oczywiście nie mamy pewności, że jest prawdziwe.

Jeśli pierwsze wycieki okażą się realne, już niedługo możemy spodziewać się zapowiedzi. Pytanie jednak, czy nie stworzy to problemu z nową, limitowaną edycją PS5, która również ma się pojawić we wrześniu.

Jak sądzicie, czy obudowa na filmiku ma szansę być prawdziwą obudową od PlayStation Slim? I czy faktycznie już tak niewiele nas dzieli od zapowiedzi nowej konsoli? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *