Port God of War na platformę PC to więcej niż tylko kolejna gra na Steamie. To przełomowa produkcja, która łączy w sobie techniczne mistrzostwo i wyrafinowane opowiadanie historii, dostępna teraz dla jeszcze szerszego grona odbiorców. Tak jest: God of War nie jest tylko grą. To doświadczenie. Wizualna uczta i emocjonalna jazda, której nie można pominąć. Ale aby je w pełni docenić, Twoje urządzenie musi sprostać określonym standardom.

To nie jest gra dla słabych serc… ani dla słabych PC. Wymaga sprzętu, który może sprostać jej zaawansowanej grafice, innowacyjnemu gameplayowi i głębokiemu, wielowątkowemu światu. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was ten materiał, w którym szczegółowo omówimy wymagania God of War na PC. Zapraszamy do lektury i liczymy, że Wasze komputery podołają postawionemu im wyzwaniu!

God of War — wymagania na PC

Wymagania God of War na PC, co obecnie typowe, dzielą się na wymagania minimalne (które warunkują, czy w ogóle będzie można grać, nawet na niskich wymaganiach) i zalecane (kierowane do graczy z mocnymi sprzętami, którzy zastanawiają się, czy będą mogli grać z najlepszymi możliwymi ustawieniami graficznymi). Przedstawimy Wam oczywiście oba zestawy.

W przypadku problemów z porównaniem przygotowanych przez twórców wymagań z własnym sprzętem zapraszamy do materiału, w którym wyjaśniamy, jak sprawdzić specyfikację komputera. Jest na to kilka prostych i szybkich sposobów, które zdecydowanie warto znać.

Wiedząc już, jaką dokładnie ma się kartę graficzną, procesor etc. można sprawdzić w sieci benchmarki danego podzespołu i zestawić je z benchmarkami elementów z poniższych specyfikacji. Alternatywna opcja to program do sprawdzania i porównywania wymagań sprzętowych gier — kilka takich jest dostępnych w Internecie.

god of war wymagania na pc
Źródło: PlayStation

Wymagania minimalne

Oficjalne wymagania minimalne God of War na PC, przedstawione przez twórców, wyglądają następująco:

System operacyjny:Windows 10 64-bitowy
Procesor:Intel i5-2500k (4-rdzeniowy 3.3 GHz) lub AMD Ryzen 3 1200 (4-rdzeniowy 3.1 GHz)
Pamięć RAM:8 GB
Karta graficzna:NVIDIA GTX 960 (4 GB VRAM-u) lub AMD R9 290X (4 GB VRAM-u)
DirectX:Wersja 11
Miejsce na dysku:70 GB dostępnej przestrzeni

Wymagania zalecane

Oto wymagania zalecane God of War, które sprzęt powinien spełniać, jeśli chce się grać przy wysokich ustawieniach graficznych:

System operacyjny:Windows 10 64-bitowy
Procesor:Intel i5-6600k (4-rdzeniowy 3.5 GHz) lub AMD Ryzen 5 2400 G (4-rdzeniowy 3.6 GHz)
Pamięć RAM:8 GB
Karta graficzna:NVIDIA GTX 1060 (6 GB VRAM-u) lub AMD RX 570 (4 GB VRAM-u)
DirectX:Wersja 11
Miejsce na dysku:70 GB dostępnej przestrzeni

God of War — jedna z najlepszych gier w historii?

Niezaprzeczalnie, God of War, to tytuł, który wywołał falę podziwu wśród zarówno graczy, jak i krytyków. Od czasu swojej premiery na konsoli PlayStation 4 (czyli od 2018 roku — PC-towcy musieli nieco poczekać na port), gra nieustannie zbierała najwyższe oceny i otrzymywała nagrody w najważniejszych kategoriach, cementując swoją pozycję jako jedna z najlepszych gier wszech czasów.

Zdobyła wiele nagród „Game of the Year” od prestiżowych mediów branżowych na całym świecie. Zdobyła uznanie za innowacyjne podejście do opowiadania historii, redefinicję głównego bohatera, będącego niegdyś ikoną brutalności, na bardziej złożoną i emocjonalnie angażującą postać, oraz za znakomite połączenie rozgrywki i narracji. Słowa takie jak „mistrzowska”, „rewolucyjna” i „poruszająca” były często używane przez krytyków do opisania tego, co twórcy gry osiągnęli.

wymagania sprzetowe god of war
Źródło: PlayStation

Również sami gracze pokochali God of War. Recenzje użytkowników na różnych platformach (na Steamie GoW ma ponad 75 tysięcy ocen, z czego powalające 96% jest pozytywne) są pełne pochwał na temat różnorodności i złożoności rozgrywki, głębi fabuły oraz imponującej oprawy wizualnej. Gra zyskała status kultowego tytułu, z fanami z całego świata, którzy cenią ją za niezapomniane momenty i emocjonalny storytelling.

To zatem nie tylko gra, ale prawdziwe arcydzieło interaktywnej rozrywki, które zasługuje na miejsce wśród najważniejszych tytułów w historii gier. Teraz, dzięki porcie na PC, jeszcze więcej graczy ma okazję doświadczyć tej niezwykłej produkcji. Ale jak wcześniej wspomnieliśmy, do pełnego docenienia tej gry, Twój komputer musi spełnić wymagania God of War na PC, które zostały już przedstawione.

Wymagania God of War — podsumowanie

Nie da się ukryć, że God of War jest grą wymagającą — i to nie tylko w zakresie skilla, którego muszą mieć gracze. Jak przystało na produkcję klasy AAA, jej wymagania sprzętowe są dość wysokie, jednak w porównaniu do innych tytułów z ostatnich lat (w szczególności PC-towych portów konsolowych hitów), sytuacja nie wydaje się tak zła. Wystarczy rzucić okiem na wymagania sprzętowe The Last of Us Part I na PC, aby zauważyć, że mogło być o wiele gorzej (a do tego TLOU miało ogromne problemy z optymalizacją).

Jednak, jeżeli Twoja maszyna nie spełnia wymagań God of War, nie oznacza to, że musisz od razu się poddawać. Współczesne technologie dają nam alternatywne rozwiązania, takie jak usługi cloud gamingu. Dzięki platformom jak Boosteroid, Shadow czy airgpu, możesz cieszyć się grą nawet na sprzęcie, który nie spełnia wspomnianych wcześniej wymagań sprzętowych.

Jest to możliwe, ponieważ grając, korzystasz z mocy obliczeniowej serwerów zdalnych, które streamują obraz z gry bezpośrednio na Twój komputer. Oczywiście, wymaga to stabilnego i odpowiedniego szybkiego połączenia internetowego, ale jest to świetna opcja dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na wymianę lub upgrade sprzętu, co wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami niż subskrypcja usługi cloud gamingowej.

WARTO PRZECZYTAĆ:

world of warcraft wymagania Jaki PC jest potrzebny do WOW-a? World of Warcraft wymagania sprzętowe
World of Warlcraft to MMORPG, którego większości graczy zapewne nie trzeba przedstawiać, nawet, jeśli ktoś nie jest jego wielkim fanem. Nieprzerwanie od 2004 roku tytuł
syberia 3 wymagania Syberia 3 wymagania na Windowsa i macOS – wszystko, co musisz wiedzieć
Syberia to cykl przygodówek, o którym najprawdopodobniej większość fanów tego gatunku gier miała okazję usłyszeć, nawet, jeśli sama w niego nigdy jeszcze nie grała. W
elden ring wymagania Elden Ring wymagania minimalne i zalecane na PC – sprawdź!
Elden Ring miało premierę stosunkowo niedawno, a już zdążyło zapisać się w historii gier komputerowych. To świetnie przyjęty (i genialnie sprzedający się) tytuł, który potwierdził,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *