Każdy gra w CS2 (do niedawna CS:GO) tak jak lubi. Niestety oznacza to, że niektórzy posuwają się do używania cheatów w celu uzyskania nielegalnej i nieosiągalnej dla normalnych graczy przewagi. Valve robi, co może, żeby opanować ten proceder, czego rezultatem są bany VAC. Dla wielu to będzie dziwne, ale ze względu na sposób działania Faceit naturalne jest pytanie: Czy można grać Faceit z VAC?

Czy można grać Faceit z VAC?

Jeśli wiecie, czym jest Faceit, wiecie również, że gra przy pomocy tego systemu omija wewnętrzny system rankingowy stworzony przez Valve dla Counter Strike. To sprawia, że ludzie, którzy dostali bana VAC za oszukiwanie mają nadzieję, że używając tego samego konta, będą mogli grać przez Faceit.

Czy można grać Faceit z VAC? Nie! Faceit kładzie bardzo duży nacisk na grę fair i nie dopuszcza graczy z banem VAC. Faceit sam w sobie ma bardzo restrykcyjny system anty-cheat, który pozwala na szybkie i stanowcze eliminowanie oszustów. Jedną z głównych restrykcji jest to, że konta z banem VAC w ogóle nie są dopuszczane do gry. Konta dołączające do Faceit nie mogą mieć w swojej historii żadnych “przygód” związanych z oszukiwaniem.

Czy można grać Faceit z VAC? Wszystko, co musisz wiedzieć

Znamy już odpowiedź na pytanie, czy można grać Faceit z VAC. Przytoczmy jednak pełen kontekst tej sytuacji, dla ludzi, którzy się trochę zgubili w tym wszystkim. Faceit to zewnętrzny system rankingowy używany do gry w Counter Strike (CS:GO, teraz CS2). Pozwala on zdobyć nagrody już za samą grę i wspinanie się po drabince rankingu. W ten sposób mocno wyróżnia się od wewnętrznych systemów Valve – producenta gry.

VAC to skrót od Valve Anti-Cheat, czyli automatyczny system zaimplementowany w platformie Steam. Zapobiega używaniu cheatów i wyłapuje oszustów, których “nagradza” banem. Bany są stałe, bez możliwości negocjacji i zmiany decyzji. Sprawiają, że zbanowany gracz nie może dołączyć do gry na serwerach chronionych tym systemem. Oznacza to, że co prawda wciąż mogą grać, ale nie w “poważne” tryby gry, jak tryb rankingowy. W dodatku ban VAC jest widoczny dla znajomych (na Steam!) i blokuje możliwość tradowania przedmiotów.

Jaki ma to związek z Faceit? Faceit jako zewnętrzna platforma nie korzysta z VAC. Z poziomu (punktu widzenia) Steama konto zbanowane przez VAC może grać na serwerach Faceit. To powoduje, że faktycznie kwestia gry w Faceit z VAC nie musi być jednoznaczna. Wielu cheaterów miało nadzieję za pomocą oszustw podbić sobie wysoko rangę w grze, zanim dołączą do Faceit.

Faceit przewidział taką możliwość i stosuje politykę, która nie pozwala na takie zagrywki. Ma nie tylko swój własny system anty-cheat, ale również respektuje bany VAC nałożone przez Steam. Taka podwójna warstwa zabezpieczeń sprawia, że oszukiwanie w Faceit jest praktycznie niemożliwe. Co gorsza, można w ten sposób przypiąć sobie dożywotnią łatkę cheatera w społeczności graczy, co jest zawsze odbierane jednoznacznie pejoratywnie.

Pamiętaj: graj fair w stosunku do siebie, jak i innych graczy. Używanie niedozwolonych wspomagaczy psuje grę wszystkim, nawet tobie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

world of warcraft w chinach WoW w Chinach płaci gotówką za raportowanie cheaterów!
Z cyklu: “nagłówki nie do ogarnięcia”. Netease (firma, która jest wydawcą WoW-a na rynek Chiński) zapowiedziała specjalny event na lipiec, w którym nagrodą za raportowanie
Elon Musk zablokuje iPhone'y Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X?
Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X? Platforma X (były Twitter) od czasu przejęcia przez milionera Elona Muska jest prawdziwą solą w oku ludzi, którym
Co zrobić ze starym laptopem? Co zrobić ze starym laptopem? Podpowiadamy!
Przychodzi taki okres w życiu każdego, że w końcu decydujemy się na nowy sprzęt. Komputery nie są wieczne i często, nawet jeśli działają, to przestają
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *