Deskorolki elektryczne Cavion Go to interesujący sposób na szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Są niewielkie, potrafią rozwinąć zadowalającą prędkość i pozwalają na zwinne manewrowanie po miejskiej dżungli. Czym dokładnie charakteryzuje się deskorolka elektryczna Cavion Go? Poznaj specyfikację i najważniejsze cechy deskorolek elektrycznych marki Cavion.

Czym jest deska elektryczna Cavion?

Deskorolka elektryczna Cavion Go swoją budową nawiązuje nieco do klasycznej deskorolki, choć koła są w niej znacznie większe i inaczej umiejscowione. Pod względem działania produkt marki Cavion niewiele różni się od deskorolki elektrycznej Forever czy chociażby popularnego Boosted Board, choć ten ostatni w jeździe zdecydowanie bardziej przypomina zwykłą deskorolkę.

Zasada działania deskorolki Cavion Go jest bardzo prosta, a sama jazda wygląda przy tym bardzo efektownie. Urządzenie posiada dwa wbudowane silniki elektryczne, które napędzają koła. Elektryczny system samopoziomowania dba natomiast o zachowanie równowagi użytkownika, dzięki czemu może on bezpiecznie stać na deskorolce Cavion Go bez konieczności ciągłego łapania równowagi ciała.

Deskorolka elektryczna Cavion Go
Źródło: Cavion

Jak więc steruje się deskorolką elektryczną Cavion? Całość polega na odpowiednim balansowaniu. Jeśli wychylimy się do przodu, deskorolka elektryczna również pojedzie w tym kierunku. Wychylenie w tył zaowocuje zmniejszeniem prędkości lub wręcz jazdą do tyłu. Skręcanie polega natomiast na stawianiu większego nacisku na jedną z nóg.

Deskorolka elektryczna Cavion Go 10 – właściwości i specyfikacja

Jednym z najpopularniejszych produktów marki Cavion jest deskorolka elektryczna Cavion Go 10. Jak podpowiada nazwa, jest ona wyposażona w duże, 10-calowe koła, dzięki czemu świetnie nadaje się do pokonywania miejskich przeszkód w postaci niewielkich krawężników czy kostki brukowej.

Każde koło jest napędzane przez elektryczny silnik o mocy 350 W. Deska elektryczna Cavion może rozwinąć prędkość do 10 km/h, co jest wystarczającą wartością do sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego poruszania się po mieście. 

Cavion Go 10 zasilane jest przez baterię o pojemności 4400 mAh wyprodukowaną przez firmę Samsung. Taka kombinacja sprawia, że deskorolka elektryczna Cavion Go oferuje zasięg do 15-20 km na jednym ładowaniu, czyli podobnie, jak np. w przypadku deskorolki elektrycznej Manta czy nawet deskorolki elektrycznej Segway. Maksymalny udźwig wynosi przy tym aż 120 kg, czyli całkiem sporo, jak na sprzęt tej klasy.

Producent zadbał też o gumowe obicia, które służą jako maty antypoślizgowe oraz efektowne diody LED, dzięki którym deskorolka elektryczna Cavion jest dobrze widoczna w każdych warunkach atmosferycznych.

Co ciekawe, marka Cavion zdecydowała się także umieścić w swojej desce elektrycznej głośnik, dzięki czemu użytkownik może się z nią połączyć za pomocą Bluetooth i puszczać własną muzykę podczas jazdy.

Deskorolka Cavion Go 10
Źródło: Cavion

Deskorolka elektryczna Cavion Go 6.5 hoverboard – parametry techniczne

Inną propozycją deski elektrycznej Cavion jest Cavion Go 6.5. Ten hoverboard wyróżnia się przede wszystkim mniejszymi piankowymi kołami o rozmiarze 6.5 cala. Dzięki temu producent mógł zminimalizować rozmiar urządzenia i nieco zmniejszyć jego wagę. Co to daje użytkownikom? Większą poręczność w sytuacjach, gdy deskorolkę elektryczną Cavion Go trzeba przenieść lub nawet schować do plecaka. 

Mniejsze koła sprawiają jednak, że przemieszczanie się po mieście nie będzie aż tak komfortowe, a nieco wyższe krawężniki dla deskorolki elektrycznej Cavion Go 6.5 hoverboard mogą stanowić wyzwanie. 

Na tę wersję deskorolki powinny się zatem zdecydować świadome osoby, którym zależy na mniejszych wymiarach i wadze przy jednoczesnym pamiętaniu o jej ograniczeniach. Dobrą informacją jest fakt, że reszta parametrów deskorolki elektrycznej Cavion Go 6.5 jest identyczna jak w przypadku wersji 10-calowej. Niezależnie od rozmiaru, deskorolki elektryczne Cavion Go zaoferują więc możliwość szybkiego i bezproblemowego przemieszczania się po mieście.

WARTO PRZECZYTAĆ:

deskorolka elektryczna Deskorolka elektryczna – wszystko, co musisz wiedzieć
Pojazdy o napędzie elektrycznym nie są niczym nowym i zaskakującym – nasze miasta są pełne hulajnóg, które wprost walają się po ulicach. Czasami spotkamy także
deskorolka elektryczna manta Deskorolka elektryczna Manta — najciekawsze modele
Deskorolki elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu po mieście. Sprawdzają się one idealnie, gdy chcemy szybko skoczyć na zakupy, lub kiedy nasze miejsce pracy
bateria do deskorolki elektrycznej Bateria do deski elektrycznej – jaka jest najlepsza?
Baterie do deski elektrycznej to najczęściej modele litowo-jonowe. Stanowią najmocniejszy i pojemny wybór. Dodatkowo ich wymiary są dostatecznie niewielkie, aby bez problemu zmieścić się na
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *