Deskorolki elektryczne Cavion Go to interesujący sposób na szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Są niewielkie, potrafią rozwinąć zadowalającą prędkość i pozwalają na zwinne manewrowanie po miejskiej dżungli. Czym dokładnie charakteryzuje się deskorolka elektryczna Cavion Go? Poznaj specyfikację i najważniejsze cechy deskorolek elektrycznych marki Cavion.

Czym jest deska elektryczna Cavion?

Deskorolka elektryczna Cavion Go swoją budową nawiązuje nieco do klasycznej deskorolki, choć koła są w niej znacznie większe i inaczej umiejscowione. Pod względem działania produkt marki Cavion niewiele różni się od deskorolki elektrycznej Forever czy chociażby popularnego Boosted Board, choć ten ostatni w jeździe zdecydowanie bardziej przypomina zwykłą deskorolkę.

Zasada działania deskorolki Cavion Go jest bardzo prosta, a sama jazda wygląda przy tym bardzo efektownie. Urządzenie posiada dwa wbudowane silniki elektryczne, które napędzają koła. Elektryczny system samopoziomowania dba natomiast o zachowanie równowagi użytkownika, dzięki czemu może on bezpiecznie stać na deskorolce Cavion Go bez konieczności ciągłego łapania równowagi ciała.

Deskorolka elektryczna Cavion Go
Źródło: Cavion

Jak więc steruje się deskorolką elektryczną Cavion? Całość polega na odpowiednim balansowaniu. Jeśli wychylimy się do przodu, deskorolka elektryczna również pojedzie w tym kierunku. Wychylenie w tył zaowocuje zmniejszeniem prędkości lub wręcz jazdą do tyłu. Skręcanie polega natomiast na stawianiu większego nacisku na jedną z nóg.

Deskorolka elektryczna Cavion Go 10 – właściwości i specyfikacja

Jednym z najpopularniejszych produktów marki Cavion jest deskorolka elektryczna Cavion Go 10. Jak podpowiada nazwa, jest ona wyposażona w duże, 10-calowe koła, dzięki czemu świetnie nadaje się do pokonywania miejskich przeszkód w postaci niewielkich krawężników czy kostki brukowej.

Każde koło jest napędzane przez elektryczny silnik o mocy 350 W. Deska elektryczna Cavion może rozwinąć prędkość do 10 km/h, co jest wystarczającą wartością do sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego poruszania się po mieście. 

Cavion Go 10 zasilane jest przez baterię o pojemności 4400 mAh wyprodukowaną przez firmę Samsung. Taka kombinacja sprawia, że deskorolka elektryczna Cavion Go oferuje zasięg do 15-20 km na jednym ładowaniu, czyli podobnie, jak np. w przypadku deskorolki elektrycznej Manta czy nawet deskorolki elektrycznej Segway. Maksymalny udźwig wynosi przy tym aż 120 kg, czyli całkiem sporo, jak na sprzęt tej klasy.

Producent zadbał też o gumowe obicia, które służą jako maty antypoślizgowe oraz efektowne diody LED, dzięki którym deskorolka elektryczna Cavion jest dobrze widoczna w każdych warunkach atmosferycznych.

Co ciekawe, marka Cavion zdecydowała się także umieścić w swojej desce elektrycznej głośnik, dzięki czemu użytkownik może się z nią połączyć za pomocą Bluetooth i puszczać własną muzykę podczas jazdy.

Deskorolka Cavion Go 10
Źródło: Cavion

Deskorolka elektryczna Cavion Go 6.5 hoverboard – parametry techniczne

Inną propozycją deski elektrycznej Cavion jest Cavion Go 6.5. Ten hoverboard wyróżnia się przede wszystkim mniejszymi piankowymi kołami o rozmiarze 6.5 cala. Dzięki temu producent mógł zminimalizować rozmiar urządzenia i nieco zmniejszyć jego wagę. Co to daje użytkownikom? Większą poręczność w sytuacjach, gdy deskorolkę elektryczną Cavion Go trzeba przenieść lub nawet schować do plecaka. 

Mniejsze koła sprawiają jednak, że przemieszczanie się po mieście nie będzie aż tak komfortowe, a nieco wyższe krawężniki dla deskorolki elektrycznej Cavion Go 6.5 hoverboard mogą stanowić wyzwanie. 

Na tę wersję deskorolki powinny się zatem zdecydować świadome osoby, którym zależy na mniejszych wymiarach i wadze przy jednoczesnym pamiętaniu o jej ograniczeniach. Dobrą informacją jest fakt, że reszta parametrów deskorolki elektrycznej Cavion Go 6.5 jest identyczna jak w przypadku wersji 10-calowej. Niezależnie od rozmiaru, deskorolki elektryczne Cavion Go zaoferują więc możliwość szybkiego i bezproblemowego przemieszczania się po mieście.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *