Kiedy ostatnio pisaliśmy o darmowym Watch Dogs 2 rozdawanym z okazji Ubisoft Forward 2020, wspomnieliśmy, że wielu graczy spodziewa się na tej konferencji zapowiedzi Far Cry 6. Okazało się, że mieli oni rację i Ubisoft faktycznie ten ten tytuł zapowiedział.

Poniżej znajdziecie informacje odnośnie do daty premiery (jest już znana!), różnych edycji gry, które będą dostępne, jej fabuły i nie tylko.

Far Cry 6 – premiera

Premiera Far Cry 6 odbędzie się 18 lutego 2021 roku. Oczywiście, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, co w obecnych czasach nie jest pewne. Zdaje się jednak, że gra jest już w dość zaawansowanym stadium produkcji, więc być może faktycznie uda się ją dostarczyć w wyznaczonym terminie.

far cry 6 gameplay

W nową grę Ubisoftu zagramy na PC, PS4 i Xbox One, a także na konsolach nowej generacji, czyli PS5 i Xbox Series X. Gracze, którzy zakupią grę na PS4 lub Xboxie One, mogą liczyć na darmowy upgrade do wersji na PS5 lub Xbox Series X.

Można grać kobietą lub mężczyzną, akcja dzieje się w tropikach

Kolejne odsłony Far Cry ciągały graczy po różnych miejscach i okresach czasowych. Przy Far Cry 6 zdecydowano się na częściowy powrót do korzeni, ponieważ akcję gry umiejscowiono w tropikach, na fikcyjnej Yarze. Walczymy już nie z przywódcą kultu, a z Prezydentem (a właściwie dyktatorem) Antónem Castillo, który rządzi twardą ręką i za nic ma sobie demokrację czy prawa człowieka, a do tego planuje, aby władzę po nim przejął jego syn, Diego.

Gracz wcieli się postać o imieniu Dani Rojas, która w zależności od naszych preferencji może być kobietą albo mężczyzną. Co ciekawe, główna postać ma być udźwiękowiona, niezależnie od naszego wyboru. Dani pochodzi z Yary i w ramach fabuły Far Cry 6 (w którą rzekomo włożono sporo wysiłku) będzie próbowała uwolnić ją od władzy dyktatora. W naszej misji pomoże nam… uroczy jamnik o imieniu Chorizo.

far cry 6 chorizo

Poniżej możecie zobaczyć dość długi światowy zwiastun premierowy tytułu.

Potężni i skomplikowani wrogowie są częścią DNA serii Far Cry, a więc od samego początku wiedzieliśmy, że musimy podnieść poprzeczkę odnośnie tego, kim mogą być te postacie i jak je ożywimy. Praca z tak niesamowicie utalentowanymi ludźmi, w tym z jedynym w swoim rodzaju Giancarlo Esposito, i patrzenie, jak wcielają się oni w naszych przeciwników jako przerażających, ale też bardzo złożonych charakterologicznie ludzi, jest niesamowite. Nie możemy się już doczekać, kiedy podzielimy się wynikami naszych prac z fanami. – Navid Khavari, dyrektor fabularny w Ubisoft Toronto

Gra rozgrywa się w czasach współczesnych. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun z filmową sekwencją tytułową Far Cry 6.

W obsadzie znane twarze

Jeśli obejrzeliście uważnie powyższe trailery, napotkaliście z dużym prawdopodobieństwem na twarze, które przynajmniej kojarzycie, a pewnie dobrze znacie. W obsadzie tytułu nie zabraknie bowiem znanych aktorów, “za sceną” również pracują postacie, których pewnie nie trzeba większości osób przedstawiać.

Zobaczymy m.in. Giancarlo Esposito, znanego z takich seriali, jak The Mandalorian i Breaking Bad i Anthony’ego Gonzaleza (znanego zwłaszcza z Coco). Jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową, to odpowiada za nią kompozytor filmowy i serialowy Pedro Bromfman (tworzył muzykę między innymi dla Narcos).

Z kolei reżyserem powyżej filmowej sekwencji tytułowej był sekwencję Patrick Clair, który miał swój udział w takich uznanych serialach, Westworld czy Detektyw, może tech pochwalić się nagrodą Emmy.

Cztery edycje – Standardowa, Złota, Ultimate i Kolekcjonerska

Tradycyjnie gra dostępna będzie w przedsprzedaży w kilku edycjach. Jest ich tym razem cztery i mają one następującą zawartość:

  • Edycja Standardowa – gra Far Cry 6
  • Edycja Złota – gra Far Cry 6, season pass (przepustka sezonowa)
  • Edycja Ultimate – gra Far Cry 6, season pass (przepustka sezonowa), pakiet Ultimate (zestaw ekspedycji do dżungli, zestaw łowcy krokodyli i zestaw przestępczy)
  • Edycja Kolekcjonerska – gra Far Cry 6, season pass, pakiet Ultimate, replika „Tostadora”, pudełko kolekcjonerskie, steelbook, 64-stronicowy album z grafikami, zestaw 10 nalepek, breloczek Chorizo, mapa i wybrana ścieżka dźwiękowa z gry.

“Tostadora” to miotacz ognia, z którego będziemy mogli skorzystać w grze. Replika będzie składała się z 7 części do samodzielnego złożenia, a jej całkowita długość wyniesie 72 centymetry.

Spokojnie – do zestawu dołączona będzie instrukcja składania, do której grafiki przygotował artysta o pseudonimie Tobatron. Również w stylu typowym dla tego artysty przygotowane zostanie pudełko kolekcjonerskie.

Przygotowano także specjalne bonusy za zakupienie Far Cry 6 w przedsprzedaży. Wszyscy odważni otrzymają Pakiet Libertad, w skład którego wejdzie „Strój Libertad” dla psiego towarzysza Chorizo, a także broń „Discos Locos” – wyrzutnię dysków.

Jesteście podekscytowani? Planujecie zakupić Far Cry 6, czy dotychczas opublikowane materiały i informacje jeszcze was nie przekonały? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

ubisoft+ Ubisoft+ wreszcie trafił na Xboxa
W dobie narastającej ilości usług subskrypcyjnych, w tym w świecie gier, niektórzy mogli nawet nie wiedzieć o istnieniu Ubisoft+ (nazywanego też Ubisoft Plus). Usługa właśnie
ubisoft pozywa apple i google Ubisoft pozwał Google i Apple z powodu “kopii” Rainbow Six: Siege
Ubisoft zdecydował się na radykalny krok i… pozwał zarówno Google, jak i Apple. O co chodzi? Dostępną w Sklepie Google Play i App Store grę
far cry 6 wymagania Jaki PC poradzi sobie z Far Cry 6? Far Cry 6 – wymagania sprzętowe
Lata mijają, a seria Far Cry dalej cieszy się dużą popularnością, chociaż oczywiście nie wszystkie odsłony są przyjmowane równie ciepło. Far Cry 6 z 2021
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *