Seria Farming Simulator, czyli w wolnym tłumaczeniu dosłownie Symulator Farmy, cieszy się od lat dużą popularnością, o czym najlepiej świadczą wychodzące taśmowo kolejne odsłony. Często sięgają w nią nie tylko zapaleni gracze, ale też osoby, które na co dzień z gamingiem nie mają wiele do czynienia, a po prostu interesuje je tematyka farmerska. Przed zakupem dobrze jest jednak zawsze zweryfikować wymagania sprzętowe – w tym wypadku wymagania Farming Simulator 17.

Zwłaszcza, jeśli należy się do drugiej ze wspomnianych powyżej grup, a więc zapewne nie dysponuje się gamingowym PC lub laptopem, a jedynie sprzętem przeznaczonym do „lżejszego” użytku. Co prawda Farming Simulatory nie należą do gier bardzo wymagających sprzętowo, ale mimo wszystko nie będą działały idealnie na każdym urządzeniu. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie poniżej – zapraszamy!

Wymagania minimalne Farming Simulator 17 – na Windowsa i MacOS-a

Minimalne wymagania Farming Simulator 17 pozwalają sprawdzić, jaką najmniejszą dopuszczalną wydajność muszą mieć poszczególne podzespoły, aby gra się uruchomiła i chodziła płynnie na niskich ustawieniach graficznych.

Jeśli więc sprzęt wymagań nie spełnia, trzeba się dobrze zastanowić nad tym, czy warto grę kupować – może się okazać, że i tak nie będzie się dało w nią komfortowo grać.

Niestety, w przypadku Farming Simulatora 17 twórcy nie pokusili się o przygotowanie wymagań zalecanych (podobnie zresztą, jak w przypadku wielu innych odsłon tej serii – wymagania Farming Simulator 19 też kończą się jedynie na konfiguracji minimalnej).

Wymagania zalecane (nazywane również rekomendowanymi) przydają się nie po to, aby sprawdzić, czy tytuł będzie w ogóle grywalny, ale żeby zweryfikować, czy poradzi sobie z wysokimi ustawieniami graficznymi.

symulator farmy 17
Źródło: Focus Home Interactive

Microsoft Windows – wymagania minimalne

Wymagania minimalne Farming Simulator 17 na systemy od Microsoftu prezentują się następująco:

System operacyjny: Windows 7/8/10
Procesor: dwurdzeniowy procesor AMD/Intel 2.0 GHz
Pamięć RAM: 2 GB
Karta graficzna: 1 GB, DirectX 11, AMD Radeon HD 6770/NVIDIA GeForce GTS 450
Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni

W przypadku chęci korzystania z funkcjonalności sieciowych, nie obejdzie się również oczywiście bez dostępu do Internetu. Jak widać, nie jest to gra szczególnie wymagająca – niejeden starszy komputer czy laptop, nawet niekoniecznie gamingowy, powinien sobie z nią poradzić.

MacOS – wymagania minimalne

Z kolei sprzęty od Apple (laptopy, komputer osobiste) z systemem MacOS muszą spełniać co najmniej poniższe wymagania:

System operacyjny: Mac OS X 10.9.1, 10.10.1, 10.11.1 or 10.12.1
Procesor: dwurdzeniowy procesor 2.0 GHz lub lepszy
Pamięć RAM: 2 GB
Karta graficzna: Nvidia Geforce GTS 450 Series, AMD Radeon HD 6770 lub lepsza (minimum 1GB VRAM)
Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni

Sytuacja prezentuje się stosunkowo podobnie, jak w przypadku systemów Microsoft Windows, więc tutaj również w wielu przypadkach nie powinno być jakichkolwiek powodów do obaw.

Farming Simulator 17 – wszystko, co musisz wiedzieć

Farming Simulator 17, wbrew temu, na co wkazywała by jego nazwa, nie miał premiery w 2017 roku (stąd też nazywanie go Farming Simulatorem 2017, z czym można się niekiedy spotkać, jest niepoprawne). Dokładniej mówiąc, gra wyszła 25 października 2016 na PC, Xboxa One oraz PlayStation 4.

Nieco dłużej musieli poczekać zwolennicy sprzętów od Apple – wersja na Maca zadebiutowała 9 grudnia 2016. Z kolei 7 listopada 2017, czyli nieco ponad rok po pierwotnym debiucie, pojawił się Farming Simulator: Nintendo Switch Edition.

farming simulator 17 wymagania na pc
Źródło: Focus Home Interactive

Za Symulator Farmy 17 odpowiedzialne było studio GIANTS Software, zaś wydawcą zostało Focus Home Interactive.

Gra nie doczekała się zbyt dużej ilości ocen na Metacriticu (zaledwie 12 of krytyków, z czego wyszła ocena 69/100, i 68 od fanów, co przełożyło się na wynik 7.4/10), natomiast zupełnie inaczej sprawa wygląda na Steamie.

Tam tytuł posiada 19 000 ocen, które łącznie zostały zakwalifikowane przez sklep Valve jako „bardzo pozytywne”. Obecnie cena regularna wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych, jako że mamy do czynienia ze stosunkowo wiekowym tytułem.

Edycja Platynowa Farming Simulator 17 – co zawiera?

Jeśli już sprawdziliśmy, że spełniamy wymagania Farming Simulator 17 i postanowimy zainwestować w ten tytuł, szybko pojawi się pewien dylemat. Można bowiem kupić edycję podstawową, ale dostępna jest też tzw. Platinum Edition, czyli Edycja Platynowa.

Zawiera ona oczywiście samą podstawkę, a poza tym garść bonusów, takich jak:

  • nowe środowisko (Ameryka Południowa)
  • możliwość uprawy trzciny cukrowej
  • nowe pojazdy i sprzęt takich firm, jak Case IH, Stara, TT, Randon, FMZ oraz Gessner Industries.

Warto wiedzieć, że w razie czego można najpierw kupić wersję podstawową, a potem osobno dokupić rozszerzenie do Edycji Platonowej, przy czym taka opcja jest wyraźnie droższa.

Farming Simulator 17 doczekał się także trzech dodatkowych rozszerzeń poza tymi wchodzącymi w skład Edycji Platynowej, a mianowicie Big Bud Pack, KUHN Equipment Pack oraz ROPA Pack.

Farming Simulator 17 wymagania – podsumowanie

Biorąc pod uwagę odległą już dość datę premiery (a także fakt, że mamy do czynienia z symulatorem – gatunek ten z reguły cechuje się relatywnie niskimi wymaganiami sprzętowymi), wymagania Farming Simulatora 17 nie powinny nikogo przerażać. Z tym tytułem poradzi sobie nawet zapewne wiele starszych urządzeń, przy czym kluczowe jest, aby przed zakupem dokładnie porównać minimalną konfigurację przygotowaną przez twórców ze swoją.

Jeśli jesteście fanami symulatorów pracy na farmie, przy okazji rzućcie także okiem na wymagania Farming Simulator 22, czyli nieco nowszej odsłony. Jak łatwo się spodziewać, wymaga ona od komputera więcej, ale za to możemy liczyć na lepszą grafikę i różne nowości. Gdybyście mieli jakieś pomysły lub sugestie odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy dla Was przygotować, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *