Już szykujesz się do wyjścia, a tu okazuje się, że smartfon jest naładowany w zaledwie kilkunastu procentach? Dość często się to zdarza, ponieważ współczesne smartfony z reguły trzeba ładować raz na dzień lub dwa. Przy natłoku obowiązków można o tym zapomnieć, przez co później będziemy potrzebowali błyskawicznie podładować sprzęt. Tylko jak szybko naładować telefon? Wszystko wyjaśnimy poniżej.
Zebraliśmy dla Was najlepsze i najskuteczniejsze metody, które pomogą Wam w jak najkrótszym czasie podładować baterię w Waszych urządzeniach. Wszystkie te sposoby są dość prostolinijne i łatwe we wprowadzeniu w życie, więc nikt nie powinien mieć z nimi problemu. Zapraszamy!
Jak szybko naładować telefon? Najlepsze sposoby
Szybkie naładowanie telefonu można osiągnąć na wiele sposobów – najlepsze z nich przedstawimy w dalszej części tego poradnika. Jeśli jednak naprawdę brak nam czasu i mamy dosłownie kilka minut, zanim musimy wyjść z domu (i stracimy w związku z tym dostęp co gniazdka) proponowalibyśmy po prostu skorzystać z powerbanka.
Zawsze warto mieć taki sprzęt pod ręką, oczywiście w pełni naładowany i gotowy do działania. Dla najszybszego ładowania dobrze, gdyby byłby to powerbank przewodowy o niezłej mocy (określanej w jednostce W, na przykład 20W). Można wziąć go ze sobą do samochodu czy komunikacji miejskiej, aby powoli, ale skutecznie podładować smartfona.
Metoda 1. Skorzystaj z najszybszej ładowarki przewodowej obsługiwanej przez smartfon
Na szybkość ładowania mają wpływ przede wszystkim dwie rzeczy: moc ładowarki i maksymalna moc obsługiwana przez smartfon. Ładowanie za pomocą ładowarki wpinanej do gniazdka będzie zawsze szybsze niż ładowanie przez kabel USB (na przykład z laptopa) i zazwyczaj też szybsze od ładowania przez powerbank, czy to przewodowy, czy bezprzewodowy. Jednak ładowarka ładowarce nierówna – można spotkać ładowarki o mocy 15W, ale też nawet 65W.
Nic nam jednak z bardzo szybkiej ładowarki, jeśli na przykład dany smartfon jest wiekowy i obsługuje ładowanie z maksymalną mocą 20W. W takim wypadku nie ma znaczenia, czy użyjemy ładowarki 20W, czy 50W, ponieważ efekt będzie ten sam. Dla optymalnej szybkości ładowania moc ładowarki powinna być jednak co najmniej równa maksymalnej obsługiwanej mocy.
Metoda 2. Włącz tryb samolotowy lub całkiem wyłącz telefon
W czasie ładowania nie powinniśmy korzystać z telefonu wcale, a tym bardziej nie powinniśmy odpalać na nim gier i innych zasobożernych aplikacji. Aby przyspieszyć ładowanie, warto też wyłączyć wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak Wi-Fi czy Bluetooth, które wpływają na żywotność baterii. Dla ułatwienia można włączyć tryb samolotowy, który nie tylko wyłącza Wi-Fi, ale też sieć komórkową, przez co smartfon szybciej się doładowuje.
W trybie samolotowym wciąż jednak działa system operacyjny i samo to zużywa nieco energii, więc, jeśli wiemy, że nie będziemy potrzebować smartfona przez jakiś czas i nikt nie będzie się z nami kontaktował, najlepiej po prostu całkowicie go wyłączyć. Dzięki temu powinniśmy być w stanie naładować go dość szybko.
Aczkolwiek, jak już wspomniano, dużo zależy tutaj od ładowarki, maksymalnej mocy ładowania obsługiwanej przez smartfon, a także pojemności jego baterii (ponieważ z oczywistych względów bateria o pojemności 4000 mAh naładuje się do pełna szybciej niż taka o pojemności 6000 mAh przy zachowaniu takich samych innych parametrów.).
Jak szybciej naładować telefon – podsumowanie
Wiecie już, jak szybko naładować telefon, więc nie pozostaje nic innego, jak wprowadzić powyższe wskazówki w życie. Nie istnieje magia, która pozwoliłaby naładować smartfona od 0 do 100 w minutę (chyba, że używamy starej Nokii z wymienną baterią), ale wskazane przez nas metody mogą mimo wszystko dość znacząco skrócić ostateczny czas ładowania.
Jeśli spodobał Wam się ten artykuł, być może przypadnie Wam do gustu jeden z wcześniejszych, w którym poruszaliśmy temat tego, na co zwracać uwagę, wybierając baterię do telefonu. Omawialiśmy także to, czym charakteryzują się akumulatory litowo-jonowe, czyli takie, które najczęściej używa się w smartfonach. Gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne poradniki, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!
WARTO PRZECZYTAĆ: