Zepsuło Wam się Wi-Fi, a pilnie potrzebujecie Internetu na laptopie? Drugiej osobie skończył się limit transmisji danych na dany miesiąc i potrzebuje ona, abyśmy nieco użyczyli jej naszego? W takich przypadkach z pewnością będziemy zastanawiać się, jak udostępnić Internet z telefonu.

Poniżej przedstawimy trzy różne skuteczne metody, które pozwolą szybko i sprawnie połączyć się z siecią za pomocą smartfona. Nie wymaga to żadnych zewnętrznych programów lub narzędzi, aczkolwiek mogą być niezbędne takie komponenty, jak na przykład karta sieciowa. Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Jak udostępnić Internet z telefonu?  Trzy metody

W pierwszej kolejności wyjaśnimy Wam, jak utworzyć własną sieć Wi-Fi, po połączeniu się z którą będziemy korzystać z Internetu udostępnianego ze smartfona. Następnie omówimy, jak udostępnić Internet z telefonu za pomocą Bluetootha. Na koniec poruszymy także temat udostępniania Internetu ze smartfona za pomocą USB, czyli przewodowo.

Udostępnianie Internetu ze smartfona poprzez Wi-Fi

Odpowiedź na pytanie, jak udostępnić Internet ze smartfonu poprzez hotspot Wi-Fi nie należy do najtrudniejszych. W każdym telefonie kroki do wykonania mogą wyglądać nieco inaczej, ale na tyle podobnie, że każdy powinien być w stanie tego dokonać.

Najpierw włącz Internet w smartfonie. Następnie wejdź w jego Ustawienia, przejdź do zakładki Przenośny hotspot lub podobnej i przesuń suwak obok opcji Przenośny hotspot Wi-Fi.

Następnie naciśnij na Skonfiguruj hotspot Wi-Fi poniżej, aby ustawić hasło do Wi-Fi, jego nazwę, zabezpieczenia i inne kwestie. Dalej wystarczy połączyć się ze świeżo utworzonym Wi-Fi z innego urządzenia, wpisując takie hasło, jakie sami ustawiliśmy.

Żeby móc połączyć się z Wi-Fi, potrzebna jest karta sieciowa, a nie każdy komputer stacjonarny ją posiada. Tego problemu nie ma za to w przypadku laptopów.

Jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa przez Bluetooth?

Chcesz wiedzieć, jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa poprzez Bluetootha? Uruchom Bluetootha w smartfonie, wejd ź w Ustawienia, potem zakładkę Przenośny hotspot. Przeciągnij suwak obok opcji “Tethering Bleuooth”.

jak udostępnić internet z telefonu

Teraz włącz Bluetootha w innym urządzeniu (tłumaczyliśmy już w innym artykule, jak włączyć Bluetooth w laptopie) i połącz się poprzez ten moduł ze smartfonem, z którego chcesz udostępnić Internet.

Jak udostępnić Internet z telefonu na komputer przez USB?

W tym przypadku również wiele zależy od wersji systemu Android i nakładki producenta na system, aczkolwiek i tak znalezienie tej opcji nie powinno być szczególnie trudne. W pierwszej kolejności musimy znowu wejść w Ustawienia smartfona, a następnie w zakładkę Przenośny hotspot.

Dalej powinniśmy podłączyć smartfona do laptopa lub innego urządzenia, na które chcemy udostępnić Internet, po czym przesunąć suwak przy opcji Tethering USB. Na drugim sprzęcie powinno pojawić się teraz okienko informujące o połączeniu z siecią. Wystarczy potwierdzić połączenie i można cieszyć się Internetem.

udostępnianie internetu z telefonu

Udostępnianie Internetu z telefonu – podsumowanie

Postaraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, jak udostępnić Internet z telefonu w jak najbardziej wyczerpujący, ale jednocześnie klarowny sposób. Jak widać, dostępnych opcji jest sporo, od Wi-Fi, przez Bluetootha, aż po USB. Każdy więc powinien być w stanie znaleźć rozwiązanie, które będzie dla niego najwygodniejsze i najbardziej skuteczne.

Zapraszamy do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami. Znajdziecie wśród nich między innymi artykuł tłumaczący, jak sprawdzić kto korzysta z mojego WiFi oraz poradnik odnośnie do tego, jak sprawdzić siłę Wi-Fi. Jeśli chodzą Wam po głowie jakieś tematy, którymi uważacie, że powinniśmy się zająć, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *