Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Relacje na Facebooku to nic innego, jak format znany z bardzo popularnych Snapchat Stories, który później wyemigrował także do innych portali społecznościowych, m.in. również posiadanego przez Marka Zuckerberga Instagrama. Wiele osób lubi je dodawać, ale często też można spotkać się z pytaniem, jak usunąć relacje z Facebooka, czy to na PC, czy na telefonie.

Powodów takiego stanu rzeczy może być mnóstwo, począwszy od popełnienia jakiegoś błędu w relacji i chęci jego naprawienia, po zmianę zdania odnośnie tego, czy dana relacja powinna zostać opublikowana. Niezależnie od przyczyny, usunięcie relacji przebiega tak samo. Wszystko dokładnie opiszemy poniżej. Zapraszamy!

Jak usunąć relacje z Facebooka?

Niezależnie od tego, czy interesuje nas, jak usunąć relacje z Facebooka na telefonie czy na komputerze, w wersji przeglądarkowej serwisu społecznościowego, cały proces wygląda bardzo podobnie. Wystarczy wykonać poniżej opisane kroki:

  1. Otwórz Facebooka i zaloguj się.
  2. Odszukaj swoją relację w sekcji relacji i przejdź do niej. W aplikacji lista relacji dostępna jest na górze ekranu w zakładce “Aktualności” (czyli tej, która otwiera się domyślnie po wejściu w aplikację), zaś w przeglądarce znajdziemy ją na szczycie strony głównej.
  3. Naciśnij na trzy kropki w rogu relacji.
  4. Wybierz opcję “Usuń film” lub “Usuń zdjęcie”.

Sytuacja wygląda identycznie w przypadku, gdy interesuje nas, jak usunąć relacje z Messengera na telefonie.

I gotowe – po chwili relacja powinna zniknąć z listy i nikt więcej już nie będzie mógł jej podejrzeć. Wyłączyć relacje można od razu po jej opublikowaniu lub dopiero po jakimś czasie, nie ma tutaj limitu, jeśli mówimy o czasie wyświetlania zdjęcie.

Pamiętaj, że jeśli relacja została przez Ciebie crosposstowana z/na Instagrama, na tej platformie będzie trzeba usunąć ją oddzielnie, niekoniecznie zniknie ona wraz z usunięciem relacji na Facebooku. Facebook Stories i Instagram Stories to dwie osobne funkcje. Musimy więc wiedzieć na Facebook jak usunąć relacje i potem powtórzyć ten proces (całość przebiega prawie identycznie) na Instagramie.

Jak usunąć relacje z FB – podsumowanie

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wskazówkom nie będziecie już mieli problemu z odpowiedzeniem na pytanie, jak usunąć relacje z Facebooka. Nie jest to jak widać szczególnie skomplikowane, a warto to umieć, ponieważ nieraz z jakiegoś powodu pojawia się potrzeba usunięcia opublikowanej relacji.

Choćby dlatego, że znajduje się na niej jakiś błąd czy coś, czego jednak nie chcemy ujawniać. Oczywiście, nie da się cofnąć czasu i, jeśli od opublikowania relacji minęło trochę czasu, jest możliwe, że ktoś już ją widział. Dzięki jej usunięciu jednak przynajmniej nikt więcej na nią nie natrafi.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić użytkowników Facebooka do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami. Dotychczas tłumaczyliśmy między innymi, jak odzyskać hasło do FB, a także omawialiśmy, jak działa zmiana nazwiska na Facebooku. Jeśli macie jakieś inne pomysły, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.