Obecnie kamery dość często znaleźć można zarówno w różnego typu miejscach publicznych (miejscach kultu, budynkach rządowych, sklepach, obiektach sportowych), jak i w prywatnych domach i mieszkaniach. Niestety, spora część z nich charakteryzuje się bardzo słabymi lub wręcz całkowicie zerowymi zabezpieczeniami. Wiele osób zadaje z tego względu pytanie, jak wejść na niezabezpieczone kamery. Warto wspomnieć, że omawialiśmy także kiedyś najlepsze wtyczki do ochrony prywatności – to coś, co powinno zainteresować każdego użytkownika Internetu.

Jak wejść na niezabezpieczone kamery? Jest do tego specjalna strona

Nie będziemy tutaj udzielać porad odnośnie do tego, jak nielegalnie uzyskać dostęp do czyichś kamer, czy to kamer domowych, czy znajdujących się w miejscach publicznych. Jeśli jednak ktoś zastanawia się, jak wejść na niezabezpieczone kamery, ponieważ po prostu jest ciekawy, co może się w nich znajdować, jest sposób, który pozwala to zobaczyć bez hakowania czegokolwiek i łamania w ten sposób prawa.

Wystarczy wejść na Insecam, czyli portal, który zajmuje się przeszukiwaniem sieci pod kątem słabo zabezpieczonych kamer i dodawaniem ich do powszechnie dostępnej bazy. Podejrzeć można w czasie rzeczywistym nagrania z kamer z różnych krajów, m.in. USA i Rosji, głównie z takich miejsc, jak centra handlowe i sklepy.

Nie da się ukryć, że niezabezpieczonych kamer IP i kamerek jest bardzo dużo, a twórcy na przestrzeni lat uzyskiwali dostęp do tysięcy nowych urządzeń. Istnieją też inne witryny tego typu, ale ta jest niewątpliwie najbardziej znaną z nich.

Co można rozumieć przez słabo zabezpieczone kamery i w jaki sposób Insecam uzyskuje dostęp do tych nagrań? Chodzi tutaj o przede wszystkim o kamery, które w ogóle nie są zabezpieczone hasłem lub posiadają jedynie hasło domyślne (np. admin, często połączone z loginem brzmiącym również admin) bądź hasło bardzo proste. Taki typ kamery prosto “zhakować” – Insecam wykorzystuje skrypty, które automatycznie wyszukują dostępne kamery i wypróbowują takie proste kombinacje, a kiedy już znajdzie kamerę IP i się do niej dostaje, udostępnia ją w portalu.

Jeśli chcemy uchronić się przed tym, aby nagrania z naszych kamer znalazły się na takich stronach, wystarczy jedynie dobrze je zabezpieczyć — przede wszystkim trzeba ustawić własne, długie, skomplikowane hasło oraz login. Najlepiej, aby składały się one z małych i dużych liter, a także cyfr i znaków specjalnych.

Wchodzenie na niezabezpieczone kamery — podsumowanie

Wiemy już, że najprostsza odpowiedź na pytanie, jak wejść na niezabezpieczone kamery, brzmi po prostu: otwórz stronę, która takie nagrania udostępnia. Należy pamiętać, że samodzielne uzyskiwanie nieuprawnionego dostępu do czyichś kamer może być niezgodne z prawem. Niektórych ciekawskich to jednak nie powstrzyma, jeśli więc jest się właścicielem takiej kamery, warto zadbać o to, aby ustawić w niej trudne hasło.

Jeśli spodobał się Wam ten artykuł, być może trafi w Wasze gusta również ten, w którym tłumaczyliśmy, jak sprawdzić czy kamera działa. Gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne tematy, którymi powinniśmy się zająć, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jakie kamery Hikvision wybrać do monitoringu domu?
Kamery monitoringu stanowią skuteczną prewencję przed przestępczością. Widoczność kamer działa odstraszająco na potencjalnych włamywaczy i wandali, co może znacząco obniżyć ryzyko włamań i uszkodzeń samochodów.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *