W dzisiejszych czasach ochrona prywatności w sieci staje się coraz ważniejsza. Jeśli korzystasz z przeglądarki Opera GX, masz możliwość wykorzystania wbudowanej funkcji VPN, która zapewni Ci bezpieczne i anonimowe połączenie internetowe. Niezależnie od tego, czy chcesz chronić swoje dane przed hakerami, ominąć ograniczenia regionalne lub po prostu zachować prywatność podczas surfowania po sieci, możesz włączyć VPN w Operze GX, co jest dość proste i intuicyjne.

W artykule tym przedstawimy Ci krok po kroku, jak aktywować i skonfigurować VPN w przeglądarce Opera GX. Jak włączyć, abyś mógł cieszyć się bezpiecznym połączeniem i przeglądaniem internetu, kiedy tylko zechcesz? Zastosowanie funkcji VPN w Operze GX to nie tylko ochrona Twojej prywatności, ale także możliwość odkrywania treści z całego świata i korzystania z usług niedostępnych w Twoim regionie.

Jak włączyć VPN w operze GX – krok po kroku

Opera GX VPN – jak włączyć? Nie musisz się już zastanawiać! Skorzystaj z poniższych wskazówek!

  1. Otwórz przeglądarkę Opera GX.
  2. Kliknij ikonę menu, znajdującą się w lewym górnym rogu okna przeglądarki (wygląda jak symbol „O”).
  3. W menu wybierz opcję „Ustawienia”.
  4. Po pojawieniu się okna ustawień przeglądarki wybierz zakładkę „Funkcje”.
  5. Zobaczysz ustawienia VPN i jednym kliknięciem możesz uruchomić VPN Opera GX.

opera gx vpn jak włączyć

Nie musisz przeprowadzać wstępnej konfiguracji lub dodatkowych instalacji — ten darmowy VPN będzie od razu gotowy do działania. Teraz już wiesz, jak włączyć VPN w Opera GX.

Czym jest Opera GX?

Opera GX nie jest „standardową przeglądarką”. Jest to specjalna wersja zaprojektowana z myślą o graczach i entuzjastach gier komputerowych. Stworzona przez firmę Opera Software, oferuje wiele funkcji i narzędzi dedykowanych do optymalizacji i ulepszania swoich doświadczeń podczas grania. Z pewnością wyróżnia się swoim wyglądem, ale i dodatkowymi funkcjami.

Oferuje możliwość dostosowania limitu wykorzystania pamięci RAM i procesora przez przeglądarkę, co pozwala użytkownikom kontrolować zużycie zasobów systemowych. Dzięki temu możesz uniknąć przegrzewania się komputera i zapewnić płynne działanie gier, nawet podczas uruchamiania wymagających aplikacji.

Czy Opera GX ma VPN?

Jeśli zastanawiasz się, czy Opera GX ma VPN, to tak! VPN – jak działa? Darmowy VPN w Operze GX umożliwia użytkownikom na bezpieczne przeglądanie Internetu, zachowanie prywatności i ochronę danych podczas połączenia z siecią. Dzięki tej funkcji można zmienić swoje wirtualne położenie, omijać ograniczenia geograficzne i uzyskać dostęp do treści niedostępnych w Twoim regionie.

Dodatkowo Opera GX oferuje wiele funkcji znanych z przeglądarki Opera, takich jak: wbudowany bloker reklam, blokowanie śledzenia, integrację z komunikatorami, takimi jak: Messenger czy WhatsApp, a także możliwość instalowania rozszerzeń z Opery i Chrome Web Store. To lider, jeśli chodzi o przeglądarki z VPN — nie ma ich bowiem dużo do wyboru, dostęp do takiej funkcjonalności bez żadnych dodatkowych wtyczek to wciąż spora nowość.

VPN w Operze GX – jakie daje korzyści?

Osoby zastanawiające się, jaki VPN wybrać, często w pierwszej kolejności porównują zalety poszczególnych opcji. Opera VPN GX daje użytkownikowi wiele korzyści, m.in. takich jak:

  • Ochrona prywatności – maskuje Twoje prawdziwe IP, co utrudnia śledzenie aktywności online. Chroni Cię więc przed hakerami, reklamodawcami i innymi osobami, które mogą próbować śledzić Twoje dane osobowe.
  • Anonimowość – Twoje połączenie internetowe jest przekierowywane przez serwery VPN, co sprawia, że Twoja tożsamość pozostaje ukryta. Możesz więc bezpiecznie przeglądać internet.
  • Odblokowanie treści – umożliwia ominięcie ograniczeń geograficznych. Możesz zmienić swoje wirtualne położenie, wybierając serwer VPN z innego kraju. Pozwoli Ci to uzyskać dostęp do treści, które standardowo są niedostępne w Twoim regionie. Na przykład, jeśli chcesz obejrzeć film lub serial dostępny tylko w USA, możesz wybrać serwer VPN w Stanach Zjednoczonych i uzyskać do niego dostęp.
  • Bezpieczne połączenie w publicznych sieciach Wi-Fi – możesz bezpiecznie korzystać z publicznych sieci Wi-Fi w kawiarniach, lotniskach czy hotelach. VPN zaszyfruje Twoje dane, uniemożliwiając osobom trzecim przechwycenie Twoich informacji, takich jak hasła czy dane karty kredytowej.
  • Kontrola nad prywatnością – daje Ci kontrolę nad tym, jakie informacje udostępniasz w sieci. Możesz wybierać, które witryny mają dostęp do Twojej lokalizacji czy danych. Możesz również blokować niechciane reklamy i śledzenie online, dzięki czemu zachowujesz większą prywatność.

Alternatywą dla Opery GX są usługi VPN oferujące wtyczkę do przeglądarki, takie jak m.in. NordVPN, Surfshark oraz Atlas VPN. Zdecydowanie jest w czym wybierać!

Opera GX VPN – czy jego włączenie jest darmowe?

Włączenie wbudowanej funkcji VPN w przeglądarce Opera GX jest darmowe. Nie wymaga to dodatkowych opłat ani subskrypcji. Warto zaznaczyć, że mimo tego, iż wbudowany VPN w Operze GX jest bezpłatny, ma pewne ograniczenia.

Darmowa wersja VPN może mieć limity dotyczące przepustowości i dostępnych lokalizacji serwerów. Jeśli potrzebujesz większej przepustowości lub bardziej rozbudowanych funkcji, lepiej rozważyć płatne usługi VPN innych dostawców, jak i inne przeglądarki z VPN. Ceny VPN są dość zróżnicowane, dlatego możesz szybko znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. 

Na przykład Atlas VPN jest jedną z najtańszych dostępnych opcji, a jednocześnie daje duże możliwości i oferuje wiele funkcji znanych ze znacznie droższych rozwiązań. Jest dostępny zarówno na PC, jak i na smartfonach.

Opera GX Android VPN

Użytkownicy Androida mogą skorzystać z darmowego VPN, który został dodany do Opery 51. Usługa jest darmowa, nie trzeba się rejestrować, bardzo płynnie działa i nie musisz obawiać się ograniczeń transferu.

Dzięki powyższemu artykułowi wiesz już, jak włączyć VPN na Operze GX, aby cieszyć się płynnymi rozgrywkami i bezpieczeństwem swoich danych. Jednocześnie dobrze jest pamiętać, że płatne usługi, takie jak NordVPN, niemal zawsze są znacznie bezpieczniejsze niż opcje bezpłatne.

WARTO PRZECZYTAĆ:

cactusvpn Recenzja CactusVPN – wszystko, co musisz wiedzieć
Rynek VPN jest tak wyjątkowo bogaty w przeróżne aplikacje, że ciężko jest wyróżnić się wschodzącym gwiazdom. Jest jednak kilka sposobów na trafienie w gusta potencjalnych
blokada vpn Blokada VPN – czym jest i jak sobie z tym poradzić?
Virtual Private Network to potężne narzędzie zapewniające prywatność i bezpieczeństwo online, o ile działa prawidłowo, a więc nie następuje blokada VPN. Wyobraź sobie, że surfujesz
samsung tv vpn VPN na Samsung TV — jaki wybrać i jak go ustawić?
Masz telewizor Samsunga i chcesz uruchomić na nim VPN, aby omijać geoblokady zawarte w serwisach streamingowych? Dobrze trafiłeś! W tym artykule podpowiemy, jak włączyć VPN
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *