Spora część stron internetowych próbuje przekonać użytkowników do pozwolenia na wyświetlanie im powiadomień, czy to od razu po wejściu na nią, czy po wykonaniu jakiegoś określonego działania. Jest to zrozumiałe, ponieważ możliwość wyświetlania powiadomień pozwoli w przyszłości zachęcić użytkownika do powrotu do danej witryny, ale bywa irytujące. Jak wyłączyć powiadomienia ze stron internetowych, aby pozbyć się tego typu próśb raz na zawsze? Wyjaśniamy!

Jak wyłączyć powiadomienia w Chrome i innych przeglądarkach na komputerze?

Na praktycznie każdej popularnej przeglądarce proces wyłączania powiadomień wygląda bardzo podobnie. My pokażemy Wam go krok po kroku dla trzech: Chrome, Firefoxa i Opery.

1. Powiadomienia Chrome

Uruchom przeglądarkę Google Chrome, naciśnij na trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz z listy Ustawienia.

Naciśnij na zakładkę “Prywatność i bezpieczeństwo” po lewej stronie ekranu lub po prostu scrolluj w dół, aż zobaczysz taką sekcję.

jak wyłączyć powiadomienia w chrome

Kiedy już ją odnajdziesz, naciśnij na “Ustawienia witryn”.

Następnie odnajdź na liście “Powiadomienia” i kliknij na nie.

chrome powiadomienia

Naciśnij na suwak obok “Strony mogą prosić o wysyłanie powiadomień”, aby nie musieć już oglądać irytujących komunikatów typu “Ta strona chce ci wysyłać powiadomienia: blokuj lub akceptuj”.

powiadomienia chrome

2. Powiadomienia Firefox

Jak wyłączyć powiadomienia w Firefoxie? Wygląda to nieco inaczej niż w Chrome. Najpierw naciśnij na trzy poziomie kreski w prawym górnym rogu i wybierz z listy Opcje.

Naciśnij na “Prywatność i bezpieczeństwo” po lewej stronie. Zjedź w dół, do sekcji “Uprawienia”.

Kliknij na “Ustawienia” obok napisu “Powiadomienia”.

jak usunąć powiadomienia

Następnie zaznacz okienko obok “Blokowanie nowych próśb o możliwość wyświetlania powiadomień” i kliknij na “Zachowaj”.

jak wyłączyć powiadomienia

3. Powiadomienia Opera

Jeśli korzystasz z Opery, to najpierw wejdź w Ustawienia, a potem kliknij na napis “Zaawansowane” po lewej stronie. Z listy, która się rozwinie, wybierz “Prywatność i bezpieczeństwo”.

Naciśnij na “Ustawienia witryny”, następnie na “Powiadomienia” i przesuń suwak obok “Witryny mogą prosić o wysyłanie powiadomień” do pozycji wyłączonej, podobnie jak w Google Chrome. To wszystko!

Powiadomienia Chrome na Androidzie – jak się ich pozbyć?

Jeśli używamy mobilnego Chrome powiadomienia również mogą dawać nam się we znaki. Na szczęście wyłączenie powiadomień w tej przeglądarce na smartfonach jest jeszcze prostsze i szybsze niż na komputerach osobistych.

Najpierw należy otworzyć mobilną przeglądarkę Google Chrome, a następnie nacisnąć na trzy kropki w prawej górnej części ekranu. Z listy, która się pojawia, trzeba wybrać Ustawienia.

Następnie na liście dostępnych zakładek musimy znaleźć i wybrać “Ustawienia witryn”.

powiadomienia android

Spośród dostępnych opcji należy wybrać Powiadomienia.

jak wyłączyć powiadomienia ze stron internetowych

Ostatni krok to przesunięcie suwaka do pozycji wyłączonej. I gotowe – teraz już nie powinny nam wyskakiwać żadne irytujące okienka z pytaniem, czy zgadzamy się na wyświetlanie powiadomień z danej strony.

jak wyłączyć powiadomienia z chrome

Jak wyłączyć powiadomienia ze stron internetowych – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak wyłączyć powiadomienia w Chrome i innych przeglądarkach internetowych, czy to na komputerze, czy na urządzeniu mobilnym, nie należy do skomplikowanych. Warto się zastanowić nad poświęceniem dosłownie kilku chwil na pozbycie się powiadomień, jeśli denerwują się ciągle pojawiające się okienka z zapytaniami o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień.

Zachęcamy do zapoznania się także z innymi naszymi poradnikami. Użyteczny może okazać się między innymi ten, w którym tłumaczyliśmy, jak radzić sobie, jeśli denerwują nas wyskakujące reklamy w Androidzie, a także artykuł odpowiadający na pytanie, jak ustawić stronę startową w Chrome. Dajcie znać, jeśli jeszcze o czymś nie pisaliśmy, a chcielibyście o tym przeczytać!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Nielimitowany internet mobilny na kilka urządzeń w Orange Flex
Nie wyobrażasz sobie życia bez dużego pakietu internetu w telefonie? Nie Ty jedyny! Jednak wykupione GB mogą się szybko skurczyć, jeżeli korzystasz z nich nie
budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
jak odblokować stronę internetową Jak odblokować stronę internetową? Najlepsze sposoby
Nikt tego nie przyzna, ale nawet w Polsce mamy do czynienia z zablokowanymi stronami internetowymi. Nie trzeba wchodzić w tematy polityczne i niekoniecznie uwielbiane teorie
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *