Snapchat to jeden z serwisów social media, którego popularność stale rośnie. To oznacza, że korzysta z niego coraz więcej ludzi, którzy dostarczają coraz więcej contentu. Można się w tym wszystkim pogubić, a to sprawia, że dobrze mieć grupę tylko dla własnej paczki znajomych. Kwestia jak zrobić grupę na Snapie nie jest niczym skomplikowanym, tym samym zapraszam do naszego poradnika!

Jak stworzyć grupę na Snapie w kilku prostych krokach?

Jak sami zobaczycie, kwestia tego, jak zrobić grupę na Snapie to bardzo prosta sprawa (podobnie, jak w przypadku tego, jak zrobić grupę na Messengerze). Oto instrukcja:

  • Otwórzcie Snapchata i tapnijcie ikonę Czatu w lewym dolnym rogu ekranu.

jak stworzyć grupę na Snapie

 • Tapnijcie ponownie ikonę Czatu, a następnie ikonę “Nowa Grupa”.
 • Z listy kontaktów wybierzcie znajomych, których chcecie dodać do nowej grupy.
 • Naciśnijcie przycisk “Stwórz grupę”.
 • Nadajcie grupie wybraną przez siebie nazwę i ponownie naciśnijcie przycisk “Stwórz grupę”.
 • Brawo! Macie stworzoną grupę z przyjaciółmi i możecie rozpocząć czat.

Jak zrobić grupę na Snapie — co warto wiedzieć?

Snapchat jako medium do komunikacji stara się wyróżniać od innych social media, np. poprzez słynną funkcję Snappassy. To sprawia, że poza wiedzą jak stworzyć grupę na Snapie, warto poznać dodatkowo następujące porady:

 • Snapy wysyłane do grupy nie zaliczają się do Snappassy (Snapstreak) z poszczególnymi przyjaciółmi. Przedłużanie passy nastąpi tylko poprzez wiadomość prywatną.
 • Możesz sprawdzić, kto przeczytał lub zapisał czat. W tym celu naciśnij i przytrzymaj czat. W tym samym miejscu sprawdzisz inne ciekawe rzeczy!
 • Aby sprawdzić, kto otworzył wysłanego Snapa, sprawdź wyświetlane nazwy pod Snapem na czacie. Osoby, które go wyświetliły, będą tam pokazane.
 • Podobnie, jeśli wyślesz emotkę Bitmoji, Friendmoji pojawi się tylko przy osobie, która ostatnia dodała wiadomość do czatu grupowego.
 • Jeśli chcesz wspomnieć o konkretnym znajomym na czacie grupowym, zacznij wpisywać jego nazwę lub wybierz znak “@”, a następnie z listy wybierz jego nazwę użytkownika. Działa to dokładnie tak samo, jak np. w Messengerze.
 • Wiadomości na czacie grupowym są domyślnie przechowywane przez 24 godziny, następnie znikają.
 • Mimo to możesz usunąć swoją wiadomość wcześniej lub zapisać ją, aby została na dłużej niż standardowe 24 godziny.

Grupa na Snapie – inne funkcje

Gdy już wiecie jak założyć grupę na Snapie, warto się dowiedzieć o innych przydatnych funkcjach, takich jak np. opuszczenie grupy.

Jak opuścić czat grupowy na Snapie?

Grupy nie są wieczne tak jak i nasze zainteresowanie nimi. Jeśli czujecie, że wasza obecność w jakiejś grupie nie jest już wymagana, możecie ją po prostu opuścić. Jak opuścić grupę na Snapie?

 1. Przejdź do ekranu czatów.
 2. Naciśnij i przytrzymaj grupę.
 3. Z menu wybierz “Opuść grupę”.

Po opuszczeniu grupy zostaną z niej usunięte wszystkie wysłane przez ciebie wiadomości i snapy, nawet jeśli ktoś je wcześniej zapisał.

Jak usunąć czat grupowy z kanału czatów na Snapie?

Kwestia jak usunąć czat grupowy z kanału czatów na Snapie jest bardzo podobna do wychodzenia z grupy.

 1. Przejdź do ekranu czatów.
 2. Naciśnij i przytrzymaj grupę.
 3. Wejdź w Ustawienia czatu.
 4. Wybierz opcję Usuń z kanału czatów.

Jak edytować nazwę czatu grupowego?

Nic prostszego! Jeśli nie wiecie jak edytować nazwę czatu grupowego na snapie, podążajcie za następującymi krokami.:

 1. Wejdź do ekranu czatów.
 2. Naciśnij i przytrzymaj grupę.
 3. Wybierz opcję Edytuj nazwę grupy, wprowadź nową nazwę i zaakceptuj.

Czym jest Snapchat?

Snapchat to social media, które stawia na wysyłanie obrazków, czym starają się wyróżnić na rynku aplikacji społecznościowych. Pozwala na tworzenie, edycję i wysyłkę zdjęć, wideo i wiadomości, które są nazywane “snapami”. Podobnie jak każde inne medium ma również opcję dodawania stories, które są widoczne przez 24 godziny.

Co jednak najbardziej wyróżnia Snapchat na tle innych to zaimplementowana funkcja Snappassy. Snappassa to nic innego niż licznik dni, który rośnie tak długo, jak codziennie będziecie wysyłać do siebie ze znajomym minimum jedną wiadomość dziennie. Chociaż licznik może wydawać się błahostką, a cała sprawa wygląda trywialnie, to jednak kwestia jak odzyskać dni na Snapie jest dla wielu bardzo ważna.

WARTO PRZECZYTAĆ:

najpopularniejsze aplikacje 2020 Apple opublikowało listę najpopularniejszych aplikacji 2020 roku w App Store
Znamy już najpopularniejsze aplikacje 2020 roku w App Store! Apple opublikowało listę zawierającą zarówno najczęściej pobierane aplikacje ogółem, jak i zwycięzców z poszczególnych kategorii, wybranych
jak usunąć snapa Jak usunąć konto na Snapchacie?
Chcesz zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych, a może po prostu masz już dość Snapchata i chcesz zamienić go na lepszy model? W tym artykule
co oznacza klepsydra na snapchacie Co oznacza klepsydra na Snapchacie?
Snapchat to aplikacja sieci społecznościowej, która obok Instagrama czy Facebooka cieszy się równie dużą popularnością wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Aplikacja ta umożliwia wysyłanie zdjęć i filmów wzbogaconych
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *