Dla wielu osób prywatność ma bardzo duże znaczenie, a jednocześnie podoba im się koncept mediów społecznościowych jako portali, na których można szybko i w wygodny sposób dzielić się wiadomościami ze swojego życia czy ciekawymi fotografiami ze znajomymi. Można te dwie kwestie połączyć, decydując się na konto prywatne, a więc takie, którego postów nie będą mogli obejrzeć wszyscy, a tylko wąska grupa osób. Tylko jak zrobić konto prywatne na Instagramie?

Na szczęście nie dość, że platforma ta daje taką opcję, to jeszcze jest ona szybka i wygodna – nie trzeba na przykład indywidualnie kontaktować się z pomocą techniczną. Zamiast tego wystarczy dokonać jednej prostej zmiany w ustawieniach. Wszystko krok po kroku wyjaśnimy poniżej, tak, aby proces ten nie sprawił nikomu jakiegokolwiek problemu. Zapraszamy!

Jak zrobić konto prywatne na Instagramie?

Konto prywatne na IG sprawia, że posty, a także lokalizację i inne elementy konta widzą jedynie zatwierdzeni obserwujący. Po tym, jak ktoś będzie chciał zaobserwować konto, wysłane zostanie powiadomienie i dopiero po akceptacji takiej prośby przez właściciela profilu uzyska on dostęp do wszystkich treści.

To przydatna opcja, jeśli nie chcemy, aby przypadkowi użytkownicy Insta czy osoby niezalogowane nie widziały publikowanych materiałów. Tak więc, jak zrobić konto prywatne na Instagramie? Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Otwórz Instagrama i zaloguj się na swoje konto.
  2. Naciśnij na miniaturkę swojego zdjęcia profilowego w prawym dolnym rogu aplikacji.
  3. Stuknij w trzy poziomie linie w prawym górnym rogu i wybierz “Ustawienia”.
  4. Naciśnij na zakładkę “Prywatność”.
  5. Przesuń suwak obok “Konto prywatne” do pozycji włączonej.

I gotowe! Dla jasności wskazujemy, że proces ten jest całkowicie odwracalny. Jeśli więc kiedyś zdecydujemy, że mimo wszystko chcielibyśmy, aby nasze konto było publiczne, jak najbardziej można cofnąć je do tego stanu bez jakiegokolwiek problemu.

Jak ustawić konto prywatne na IG – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się tym artykułem adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić konto prywatne na Instagramie. Nie jest to jak widać szczególnie trudny ani czasochłonny proces – wystarczy, że wie się dokładnie, gdzie szukać takiej opcji, a cała sprawa nie powinna zająć dłużej niż kilka minut (a zapewne znacznie krócej). Warto pamiętać o istnieniu możliwości ustawienia konta prywatnego, a także o tym, że w każdej chwili można taką decyzję odwrócić, wchodząc w to samo miejsce w ustawieniach aplikacji.

Jeśli przypadł Wam do gustu ten artykuł, zapraszamy serdecznie do zapoznania się także z innymi, które przygotowaliśmy na podobne tematy. Między innymi zdarzyło nam się wyjaśniać, jak usunąć konto na Instagramie. Swego czasu omawialiśmy także to, jak założyć drugie konto na Instagramie. Gdybyście mieli jakieś sugestie odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy Waszym zdaniem przygotować, śmiało zamieszczajcie je w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *