Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Funkcją, na którą niecierpliwie czekali użytkownicy Instagrama, było Reels, czyli możliwość stworzenia rolek. Stanowiła ona odpowiedź na coraz większą popularność Tik Toka. Rolki to filmiki o długości wynoszącej maksymalnie 60 sekund.

Autor może dołączyć do nich wybraną muzykę, napisy i wiele efektów graficznych, w tym AR. Wideo można udostępniać innymi użytkownikom Instagrama, nawet z poziomu witryny internetowej i komputera.

Jak zrobić rolkę na Instagramie?

Przygotowanie rolki na Instagramie nie należy do najtrudniejszych zadań. Wystarczy nagrać wideo lub dodać już nagrane, lub możesz posłużyć się zdjęciami. Do tego dodajesz wybrane przez siebie efekty i możesz udostępnić filmik. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na wykonanie rolki na Instagramie.

Rolka na Instagramie – najprostszy sposób

Pierwszym i najprostszym pomysłem jest kliknięcie plusika znajdującego się w prawym górnym koncie profilu.

Po wybraniu plusika, kliknij pozycję “Rolka” i zezwól aplikacji na dostęp do aparatu i mikrofonu, aby móc udostępnić wideo.

Rolka na Instagramie

Po wybraniu odpowiednich ustawień, pozwól Instagramowi na dostęp do swoich zdjęć i filmów. W tym momencie możesz wybrać jedną z dwóch opcji – wybrać konkretne zdjęcia, do których aplikacja może mieć dostęp lub dać jen dostęp do wszystkich materiałów zgromadzonych w Twojej galerii.

rolki

Instagram

Następnie możesz wybrać zdjęcia lub filmy, które mają być udostępnione w rolce i kliknij “Dalej”.

zdjecia

Na tym etapie możesz zastosować filtr.

filtr

Teraz możesz dodać opis, oznaczyć osoby, dodać tekst na zdjęciu lub dodać go do filmu, dodać lokalizację czy promować post. Po wprowadzeniu pożądanych ustawień kliknij hasło “Udostępnij”.

Dodawanie Rolki

Dodawanie Rolki za pomocą użycia dźwięku

Zaloguj się do swojej aplikacji i wybierz środkową ikonkę znajdującą się w dolnej części profilu.

Dodawanie Rolki za pomocą użycia dźwięku

Następnie możesz przesuwać poszczególne rolki przewijając je w górę, aby wybrać muzykę, którą możesz wykorzystać do nakręcenia swojej Rolki. Po wybraniu utworu, kliknij miniaturę zdjęcia, która znajduje się w dolnym, prawym rogu.

Rolek na Instagramie

Teraz możesz nakręcić Rolkę, używając muzyki, która została wykorzystana u innego autora wideo.

ig rolki

Po nakręceniu Rolki, kliknij kafel “Dalej”, wstaw opis i zastosuj pożądane opcje, a następnie kliknij “Udostępnij”.

Remiksowanie Rolek – kolejna funkcja do tworzenia Rolek na Instagramie

W aplikacji Instagram, znów wybierz środkową ikonkę z dolnej części profilu, a następnie kliknij trzy kropki umieszczone po prawej stronie aplikacji.

Teraz wybierz opcję “Remiks” i zdecyduj czy chcesz wyświetlić swoją Rolkę jednocześnie z oryginalnym filmem, czy po oryginalnym filmie. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję po lewej stronie znajdzie się Rolka innego autora a po prawej Twoja.

Po wybraniu opcji drugiej, możesz zdecydować jak długa ma być Rolka innego twórcy. Po kliknięciu kafla “Dalej” umieszczonego w prawym górnym rogu, zdecydujesz o długości Rolki innego twórcy, która ma być wyświetlona. Teraz możesz nagrać swoją część, po czym kliknij “Dalej”, i znów “Dalej”, skomponuj opis, dodaj inne opcje i “Udostępnij” swoje dzieło.

Rolka na Instagramie – za pomocą hasztagu

Jeszcze jednym sposobem na wykonanie Rolki na Instagramie jest kliknięcie w lupkę, znajdującą się w dolnej części profilu  i wpisz w pole “Szukaj” hasztag (#) i hasło, którego poszukujesz.

Następnie wybierz hasło i kliknij “Reels”, a następnie “Użyj hasztagu” i nagraj własną rolkę.

Rolka na Instagramie – użyj ulubionej muzyki

Aby wykorzystać tę opcję, kliknij w lupkę, a następnie wpisz w pole “Szukaj”, muzykę ulubionego artysty i kliknij “Szukaj”.

Teraz wybierz ikonkę “Nutki” i kliknij wybrany utwór muzyczny.

Aby stworzyć Rolkę z tym dźwiękiem, kliknij kafel “Użyj dźwięku” i stwórz swoje dzieło.

Jak zrobić rolkę ze zdjęć na Instagramie?

Aby zrobić rolkę ze zdjęć na Instagramie, wystarczy wejść w plusik umieszczony w górnym, prawym rogu, wybierz hasło “Rolka”, a następnie kliknij ikonkę umieszczoną w lewym, dolnym rogu, następnie przejdziesz do zdjęć w swojej galerii i wybierz te, które mają być umieszczone w rolce.

Po wybraniu zdjęć, kliknij strzałkę umieszczoną w dolnym, prawym rogu, a następnie wybierz muzykę z poniższych kafli, lub pomiń tę część.

Jeśli wszystko się zgadza, kliknij “Dalej” i możesz udostępnić swoją rolkę.

Rolki na Instagramie – nie taki diabeł straszny

Jak widać, zrobienie Rolki na Instagramie nie jest trudnym zadaniem, zwłaszcza że do wyboru masz wiele powyższych opcji. Skorzystaj z jednej z nich i stwórz swoje dzieło na Instagrama.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *