Żyjemy w czasach pobijania rekordów. Czasem tych negatywnych, gdy Overwatch 2 trafia na Steam i pobija rekord negatywnych komentarzy. Czasem tych pozytywnych, gdy Baldur’s Gate 3 zostaje dla wielu najlepszą grą wszechczasów. I chociaż Minecraft od dawna króluje pod względem sprzedanych kopii gier, tak ciężko nie kiwnąć głową z szacunkiem przy przekroczeniu kolejnej granicy.

Czy ktoś ma szanse pobić ten rekord?

O tym, że Minecraft sprzedał najwięcej kopii na świecie, wiadomo od dawna. Nawet niedawno pisaliśmy o tym na naszych łamach, sprawdzając, jaka jest najpopularniejsza gra na świecie. Według dostępnych wtedy danych jeszcze sporo brakowało do 300 milionów sprzedanych egzemplarzy. To czyni przekroczenie tej liczby jeszcze bardziej imponującym osiągnięciem.

Pochwaliła się tym Heleng Chiang – szefowa Mojang, studia odpowiedzialnego za grę:

“Zbliżając się do 15. rocznicy, Minecraft pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się gier wszechczasów, z ponad 300 milionami sprzedanych egzemplarzy. To jest kamień milowy, o którym nikt nie mógł marzyć, kiedy wszyscy układaliśmy swoje pierwsze bloki”.

Pełny stream z eventu Minecraft Live znajdziecie na Youtube:

Trzysta milionów sprzedanych egzemplarzy to naprawdę duża liczba. Portal TheVerge przygotował małe zestawienie innych popularnych przykładów z popkultury, żeby pokazać skalę tego wydarzenia:

  • “Thriller” – płyta Michaela Jacksona, najlepiej sprzedający się album wszechczasów, sprzedała się w liczbie 70 milionów egzemplarzy.
  • PS2 – dotychczas najbardziej popularna konsola sprzedała się w liczbie 155 milionów egzemplarzy.
  • GTA 5 – druga najlepiej sprzedająca się gra na świecie może pochwalić się 185 milionami sprzedanych egzemplarzy. Od czasu zestawienia najpopularniejszych gier urosło im “tylko” 5 milionów.

Co w tym wszystkim najciekawsze: właściwie nie widać na horyzoncie gry, która mogłaby zagrozić temu wyczynowi. W dodatku nie widać również powodów, dla których Minecraft miałby przestać się sprzedawać. I to nawet mimo faktu, że głosowanie na nowego moba w Minecraft wydawało się w pewnej chwili zagrożone.

Który mob zostanie dodany do Minecraft?

Informacja o kolejnym rekordzie została ogłoszona podczas eventu Minecraft Live. Tym samym, na którym poznaliśmy wynik głosowania na nowego moba w grze. Szczęśliwym zwycięzcą został pancernik, co oznacza, że pingwin i krab nie zostaną dodane do gry. To oznacza również niepowodzenie stworzonej przez graczy petycji, w której domagali się zaprzestania głosowania.

Moment ogłoszenia wyników możecie zobaczyć tu:

Przy okazji eventu zostało ogłoszone również sporo updatów i dodatków do wszystkich gier z serii Minecraft. Fani jednak nie są do końca zadowoleni. Szczególnie z powodu tego, że główna gra dostaje ich coraz mniej. Nawet przeglądając komentarze pod zamieszczonym filmami na YouTube, łatwo dojrzycie, że fani upominają się o dodanie przegranych mobów w głosowaniu.

Sądząc po rekordzie sprzedaży, to wszystko jednak nie ma znaczenia i statek Minecraft płynie dalej. Co tym sądzicie? Jesteście jednymi z tych trzystu milionów?

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *