Wszelkiej maści abonamenty szturmem wzięły naszą rzeczywistość. Abonament, często pod nazwą “subskrypcji” można kupić na prawie wszystko, nawet na rzeczy fizyczne. Oczywiście przodują w tym dobra cyfrowe. Skoro można mieć dostęp do filmów, muzyki i seriali na żądanie, to czemu nie do gier? Tym jest Game Pass. Tylko czy Nintendo Switch i Game Pass idą w parze?

Nintendo Switch i Game Pass – Czy to możliwe?

W tym momencie niestety nie. Może w przyszłości. Zacznijmy jednak od początku i odpowiedzmy sobie na kilka pytań, które pozwolą wam zrozumieć, skąd mogliście o tym słyszeć. Temat jest o tyle dziwny, że raczej nie wiecie o tym z recenzji Nintendo Switch.

Czym jest Game Pass? Jest to abonament na gry, którego pełna nazwa brzmi… Xbox Game Pass. Jak się pewnie już część z was domyśla, jest to produkt Microsoftu, stąd jest dostępny tylko na konsole Xbox i komputery PC.

Skąd w takim razie połączenie Nintendo Switch i Game Pass? Myślimy, że źródło tego połączenia może być w dwóch powodach:

  1. Ktoś pomylił nazwę abonamentu gamingowego. W rzeczywistości każda konsola ma swój: Xbox ma Game Pass, Sony ma Playstation Plus, a Nintendo ma Nintendo Switch Online. Już z samego tego powodu nie powinniśmy używać “Game Pass” jako domyślne określenie na abonamenty z grami. Warto pamiętać, że to i tak nie wszystkie abonamenty. Swoje abonamenty mają też np. EA i Ubisoft, które mają w sobie gry na wiele platform. Jest również mała szansa, że ze względu na specyfikację Nintendo Switch konsola by nie obsłużyła Game Pass. To jednak nie musi być prawda, ponieważ…
  2. Niedawno pojawiły się informacje, że Microsoft chciałby rozszerzyć Game Pass na inne konsole. Może to nie kwestia sprzętowa, a kwestia licencji. W końcu skoro już działa na PC, a subskrypcje wydawców już są multiplatformowe, czemu Game Pass miałby nie działać na Nintendo Switch OLED i innych wersjach konsoli? To oczywiście na ten moment tylko plotki i nie powinniście brać ich na poważnie. Jeśli pojawi się jakieś potwierdzone informacje na ten temat na pewno damy wam znać!

Jak kupić Game Pass na Nintendo Switch?

Jak już to wyjaśniliśmy powyżej, na ten moment na Nintendo Switch można wykupić abonament Nintendo Switch Online. Przyjrzyjmy się jego pakietom, cenom i gdzie go kupić.

Nintendo Switch Online pozwala na zakup dwóch różnych pakietów w dwóch różnych wersjach: indywidualnej i rodzinnej. Rodzinna pozwala na rozszerzenie abonamentu na aż 8 różnych urządzeń. Uprzedzając pytania: można się z kimś złożyć i korzystać taniej.

Nintendo Switch Online oferuje:

  • granie online
  • kopie zapisów gier w chmurze
  • dostęp do klasycznych gier ze starych konsol Nintendo: NES, SNES i Game Boya!
  • apkę na smartfona z funkcjami społecznościowymi
  • specjalne oferty.

Nintendo Switch Online kosztuje 80 złotych za rok w wersji indywidualnej i 140 złotych w wersji rodzinnej.

Nintendo Switch Online + Expansion Pack oferuje:

  • wszystko powyżej
  • DLC do Mario Kart 8, Animal Crossing i Splatoon 2
  • dostęp do klasycznych gier ze starych konsol Nintendo: Nintendo 64, Game Boy Advance i SEGA Genesis.

Nintendo Switch Online wraz z Expansion Packiem kosztuje rocznie 170 złotych w wersji indywidualnej i 290 złotych w wersji rodzinnej.

game pass nintendo switch

Zostaje jeszcze jedna kwestia: gdzie kupić Nintendo Switch Online? Najlepiej po prostu dokonać zakupu w sklepie Nintendo. Czasem można też dostać jako karty z kodem w niektórych sklepach (ew. karty z doładowaniami do sklepu, za które można kupić abonament w sklepie).

Czy warto kupić na Nintendo Switch Game Pass?

Przede wszystkim pamiętajcie to, o czym pisaliśmy wcześniej. Przynajmniej na razie nie kupicie na Nintendo Switch Game Pass a abonament Nintendo Switch Online. Czy warto go kupić?

Jest to jedno z tych pytań, na które musicie odpowiedzieć sobie sami. Często okresy próbne są dodawane do Nintendo Switch Neon (i innych wersji nowych konsol), więc możecie łatwo sprawdzić, czy jest to wam potrzebne. Pamiętajcie jednak, że jeśli kupujecie konsole dla dzieciaków, te nie będą mogły grać online z przyjaciółmi bez abonamentu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *