Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że nadchodzi Telegram Premium, czyli płatna wersja popularnego szyfrowanego komunikatora. Twórcy zakończyli już testy, w związku z czym każdy może ją wykupić, jeśli czuje taką potrzebę.

Telegram Premium m.in. podwaja limity i dodaje garść nowych funkcji

Podstawowym benefitem pakietu Premium jest podwojenie limitów obowiązujących dla użytkowników niepłacących, a więc po opłaceniu Premium można:

 • dołączyć do 1000 kanałów i dużych grup (a nie 500)
 • przypiąć do 10 czatów na liście (zamiast maksymalnie 5)
 • zarezerwować do 20 publicznych linków (w wersji darmowej – 10)
 • zapisać do 400 GIFów (nie 200) i 10 naklejek (zamiast 5)
 • używać do 140 znaków (zamiast 70) w biografii + wstawiać do niej linki
 • wykorzystywać w podpisach zdjęć i filmów do 2048 znaków (za damo – 1024)
 • organizować czaty w maksymalnie 20 folderach (a nie 10), w każdym folderze do 200 (nie 100) czatów
 • wysyłać pliki o wadze do 4GB (zamiast 2GB).

Wyjątkiem od reguły jest możliwość podłączenia do jednej aplikacji w wersji Premium 4 kont z różnymi numerami telefonów — w wersji darmowej limit wynosi 3 konta.

Pozostałe perki dla subskrybentów Premium to:

 • nieograniczona przestrzeń dyskowa
 • szybsze pobieranie
 • funkcja konwersji głosu na tekst (zamiany otrzymanych wiadomości głosowych na tekst)
 • zero reklam
 • dostęp do unikalnych reakcji, naklejek i ikon aplikacji Premium
 • możliwość ustawienia animowanego zdjęcia profilowego i specjalna plakietka profilowa
 • zaawansowane funkcje zarządzania aplikacją (m.in. auto-ukrywanie wiadomości od nieznajomych).

Telegram Premium jest usługą subskrypcyjną, to jest konto cieszy się zwiększonymi limitami i dodatkowymi funkcjami tak długo, jak opłacana jest subskrypcja. Po jej anulowaniu i upłynięciu ostatniego opłaconego okresu rozliczeniowego, przywrócony będzie “darmowy” status.

Ile kosztuje Telegram Premium?

Dostęp do Premium można już wykupić za pośrednictwem aplikacji Telegrama – w razie, gdyby nie było takiej opcji, warto sprawdzić, czy mamy najnowszą wersję apki, czy też trzeba zaktualizować aplikację.

W Polsce za Telegram Premium trzeba zapłacić 26,99 złotych miesięcznie. Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych opłata wynosi 4,99 dolarów miesięcznie, a więc w przeliczeniu nieco mniej niż w naszym kraju.

Telegram ma już 700 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Twórcy Telegrama ogłosili wprowadzenie trybu Premium przy okazji osiągnięcia przez aplikację pewnego kamienia milowego. Otóż, jeśli wierzyć autorom komunikatora, ma on już 700 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie. Daleko mu do WhatsAppa czy Messengera, ale to wciąż imponujący wynik.

Oprócz płatnego trybu, wraz z najnowszą aktualizacją pojawił się także szereg usprawnień dla wszystkich użytkowników, w tym tych korzystających z aplikacji za darmo.

Między innymi poprawiono boty i podgląd czatu na Androidzie, dodano także oficjalne oznaczenia dla zweryfikowanych kont, żeby łatwiej było ustalić, czy ma się do czynienia z wiarygodnym źródłem informacji, czy też niekoniecznie.

Jeśli korzystacie z Telegrama, to dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy planujecie wykupienie płatnej wersji, czy zostajecie przy darmowej! A gdybyście jeszcze nie korzystali z żadnego tego typu komunikatora, zapraszamy do artykułu, w którym doradzamy, jaki szyfrowany komunikator wybrać.

WARTO PRZECZYTAĆ:

google chat zmiany Google Chat się zmienia. Zobacz, co przygotowali twórcy!
Od pewnego czasu Google intensywnie pracuje nad aktualizacjami swoich aplikacji. Chce, aby cały system miał jednolity wygląd. Zmiany wprowadzono już w Kalendarzu, Mapach czy Dysku,
szyfrowany komunikator Szyfrowany komunikator – który wybrać?
Szyfrowany komunikator to narzędzie nie (tylko) dla przestępców, osób o szemranych zamiarach i takich, które mają coś złego do ukrycia. Służy przede wszystkim do ochrony
whatsapp WhatsApp pracuje nad wiadomościami znikającymi po 90 dniach
WhatsApp, podobnie jak Messenger, należy do Facebooka. Nie da się jednak ukryć, że, jeśli chodzi o szyfrowane komunikatory, to właśnie ten pierwszy bardziej dba o
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *