The Forest to jedna z najbardziej znanych i lubianych gier survivalowych. Chociaż nie jest już najnowsza, to wciąż ma ogromną rzeszę fanów i, jeśli lubicie ten gatunek, to zdecydowanie warto ją wypróbować. Jednak zawsze w pierwszej kolejności należy, podobnie, jak w przypadku wszystkich innych gier, sprawdzić wymagania sprzętowe. Znając The Forest wymagania minimalne i zalecane, nie ryzykuje się, że potem gra nie będzie działać prawidłowo.

Oczywiście, Steam pozwala na zwracanie gier w określonych okolicznościach (m.in. czas gry nie może przekroczyć 2 godzin), ale po co się denerwować, jeśli można całkowicie uniknąć ściągania gry i instalowania jej tylko po to, aby i tak nie działała płynnie. Pełny zestaw konfiguracji przygotowanych przez twórców The Forest znajdziecie w dalszej części tego materiału – zapraszamy do lektury!

The Forest wymagania – minimalne i zalecane

Oficjalne The Forest wymagania sprzętowe na komputery osobiste, przygotowane przez twórców, stanowią pewien punkt wyjścia, natomiast należy pamiętać, że wszystko zależy od tego, jaką dokładnie konfigurację się posiada.

Jest to zwłaszcza istotne w przypadku laptopów, w tym laptopów gamingowych. Mobilne karty graficzne jak najbardziej pozwalają w granie w gry, w tym te najbardziej wymagające (w przypadku kart topowych), ale często nie są one oficjalnie wspierane, w związku z czym twórcy nie mogą zagwarantować, że wszystko będzie przy ich wykorzystaniu działało w pełni prawidłowo.

the forest wymagania sprzetowe
Źródło: Endnight Games

Wymagania minimalne

 • System operacyjny: Windows 7
 • Procesor: Intel Dual-Core 2.4 GHz
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8800GT
 • DirectX: Wersja 9.0
 • Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: kompatybulna DirectX®

Wymagania zalecane (rekomendowane)

 • System operacyjny: Windows 7
 • Procesor: Quad Core Processor
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560
 • DirectX: Wersja 9.0
 • Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX®

Jak sprawdzić, czy komputer spełnia wymagania The Forest?

Znamy już dokładne The Forest wymagania sprzętowe, pozostaje jednak pytanie, jak porównać je ze swoim sprzętem. Czy to PC, czy laptopem gramingowym. Sposobów jest kilka.

Pierwszy to skorzystanie z narzędzi do porównywania specyfikacji z wymaganiami, takich jak Can You Run It. Takie narzędzie sprawdza wymagania, pobiera z komputera informacje o specyfikacji, po czym weryfikuje wydajność poszczególnych komponentów i to, jak ma się ona do zalecanej i minimalnej konfiguracji.

Drugi to sprawdzenie ręcznie, jakie ma się komponenty. Czy to za pomocą jednego programu, jak tłumaczyliśmy w poradniku dotyczącym tego, jak sprawdzić parametry komputera, czy pojedynczo. Osobom, które wybiorą to ostatnie rozwiązanie zalecamy zapoznanie się z materiałami na temat m.in. tego, jak sprawdzić kartę graficzną.

Następnie, jeśli nie jest się w stanie samodzielnie ocenić, czy moc komponentów jest równa lub większa niż wymagana, czy też nie (w przypadku np. RAM-u jest to łatwe, ale karty graficznej czy procesora już niekoniecznie), można skorzystać z portali do benchmarków.

Co warto wiedzieć o The Forest?

Ustalone dla The Forest wymagania sprzętowe mamy już za sobą, warto więc przy okazji wejść nieco głębiej w temat tego, czym ta gra właściwie jest.

Założenie The Forest jest bardzo proste: nasza główna postać musi poradzić sobie sama w tytułowym lesie po przeżyciu katastrofy lotniczej. Przeszkodami są nie tylko brak schronienia czy pożywienia, ale też zamieszkujący okolicę kanibale, którzy chętnie powitają bohatera w jego nowym miejscu zamieszkania.

Ten survival horror zadebiutował na PC 30 kwietnia 2018 (aczkolwiek gra była dostępna na Steamie w ramach wczesnego dostępu już 4 lata wcześniej), zaś 6 listopada tego samego roku pojawiła się wersja na konsolę PlayStation 4.

the forest pc
Źródło: Endnight Games

W zaledwie kilka miesięcy po premierze, do listopada 2018, wersja PC-towa sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy, co jest świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę, że The Forest to jedyna pozycja na koncie Endnight Games.

Zebrała ona całkiem niezłe opinie zarówno krytyków, jak i graczy (zwłaszcza tych pierwszych). Na Metacriticu posiada ona bowiem ocenę na poziomie 83/100 od krytyków i 7.4/10 od graczy. Z kolei na Steamie zebrała dotychczas ponad 312 000 ocen – platforma określa je jako „przytłaczająco pozytywne”.

Aktualnie twórcy The Forest, studio Endnight Games, pracują nad kontynuacją o nazwie Sons of The Forest. Premiera sequela została ustalona na październik 2022 roku. Twórcy obiecywali „zupełnie nowe doświadczenie” i faktycznie gra zbiera bardzo dobre opinie.

Gracz wcieli się osobę mającą za zadanie uratować zaginionego miliardera, przemierzającą odludną wyspę, pełną, jakżeby inaczej, krwiożerczych kanibali i mutantów. Z ważnych nowości można wymienić między innymi dostępny obok trybu jednoosobowego tryb kooperacji (w jego przypadku wyspę i wszystkie jej zagadki będziemy odkrywać wspólnie z przyjaciółmi).

The Forest wymagania – podsumowanie

Jak widać, jak na grę wydaną w 2018 roku The Forest wymagania ma niezbyt wygórowane. W związku z tym powinny sobie z tym tytułem poradzić nawet nieco słabsze czy starsze komputery bądź laptopy gamingowe. Wciąż średnio gra w niego codziennie w szczytowym momencie nawet kilkanaście tysięcy osób, co wyraźnie wskazuje, że dalej jest on warty uwagi.

Przy okazji chcielibyśmy wspomnieć, że jakiś czas temu przygotowaliśmy materiał, w którym wymienialiśmy najważniejsze kody do The Forest i informowaliśmy, w jaki sposób można je wpisać. Jako że jest to tytuł dla jednego gracza, nie ma w kodach nic złego, a wręcz przeciwnie – mogą one znacząco urozmaicić rozgrywkę.

Jeśli macie jakieś pomysły odnośnie do innych materiałów, które powinny pojawić się na TechPolska, czy to odnośnie do The Forest, czy niekoniecznie, nie wahajcie się podzielić nimi z nami w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

world of warcraft wymagania Jaki PC jest potrzebny do WOW-a? World of Warcraft wymagania sprzętowe
World of Warlcraft to MMORPG, którego większości graczy zapewne nie trzeba przedstawiać, nawet, jeśli ktoś nie jest jego wielkim fanem. Nieprzerwanie od 2004 roku tytuł
syberia 3 wymagania Syberia 3 wymagania na Windowsa i macOS – wszystko, co musisz wiedzieć
Syberia to cykl przygodówek, o którym najprawdopodobniej większość fanów tego gatunku gier miała okazję usłyszeć, nawet, jeśli sama w niego nigdy jeszcze nie grała. W
elden ring wymagania Elden Ring wymagania minimalne i zalecane na PC – sprawdź!
Elden Ring miało premierę stosunkowo niedawno, a już zdążyło zapisać się w historii gier komputerowych. To świetnie przyjęty (i genialnie sprzedający się) tytuł, który potwierdził,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *