CDPR pochwalił się na Twitterze najświeższymi danymi o sprzedaży Wiedźmina 3 (i całej serii gier o Geralcie). Okazuje się, że udało się przeskoczyć kolejny próg i “trójka” rozeszła się już w ponad 50 milionach kopii.

Wiedźmin 3 jest wysoko na liście najpopularniejszych gier w historii

50 milionów sprzedanych egzemplarzy to wynik, który plasuje Wiedźmina 3 na 9 miejscu na liście najlepiej sprzedających się gier wszech czasów. Produkcja wyprzedziła tym samym m.in. oryginalnego Tetrisa, Pac-Mana czy Pokémon Red/Green/Blue/Yellow. Niewiele brakuje jej też do pokonania Red Dead Redemption 2 (~53 miliony) i Super Mario Bros. z 1985 roku (~58 milionów).

Trzeba przy tym wziąć poprawkę na fakt, że wielu wydawców i deweloperów nie podaje danych o sprzedaży, a jak już to robi, to dość rzadko, więc rzeczywisty układ sił może być trochę inny, niż sugerują publicznie dostępne informacje.

Wiedźmin 3 pierwotnie zadebiutował 19 maja 2015 na Windowsie, PlayStation 4 i Xboxie One, a 15 października 2019 doczekał się wersji na Nintendo Switch. W ostatnim czasie znowu zrobiło się o nim głośno, najpierw za sprawą popularnego serialu Netflixa (który aktualnie czeka na premierę 3 sezonu, a platforma zamówiła już 4 i 5), a później next-genowej aktualizacji. Odświeżona wersja trafiła na PlayStation 5 i Xboxa Series X/S (a także PC) 14 grudnia 2022 roku.

Sprzedaż całej serii Wiedźmin też imponuje

Przy okazji wesołej nowiny o sprzedaży Dzikiego Gonu CDPR ujawnił także łączną sprzedaż całej serii. Przekroczyła ona 75 milionów kopii. Prosta matematyka pozwala stwierdzić, że w związku z tym Wiedźmin oraz Wiedźmin 2: Zabójcy Królów rozeszły się w ~25 milionach egzemplarzy, przy czym zapewne większość z tego zasługa “dwójki”.

Warto wspomnieć, że CDPR pracuje nad remake’em Wiedźmina 1, a do tego ma w zanadrzu zupełnie nową trylogię w uniwersum Wiedźmina (plus spin-off o roboczym tytule “Project Sirus”, który jednak może ostatecznie nie dojść do skutku). W związku z tym jest pewne, że na 75 milionach się nie skończy, nawet nie licząc dalszej sprzedaży Wiedźmina 3.

Dajcie znać w komentarzach, czy należycie do szacownego, 50-milionowego grona posiadaczy Dzikiego Gonu!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

1 Comment

  • Snodog, 1 czerwca 2023 @ 11:07 Reply

    Akurat serial netfliksa to anty reklama dla Wiedźmina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *