W ostatnim roku nie można się opędzić od newsów o podwyżkach cen usług subskrypcyjnych. Wzrosły opłaty za Netflixa, YouTube Premium, Spotify i wiele, wiele innych. Tym razem padło na Twitcha.

Już od lipca subskrypcja w Polsce podrożeje o 1€

Swego czasu subskrypcja 1. poziomu na Twitchu kosztowała w Polsce 4,99$ miesięcznie. Potem, po wprowadzeniu cen lokalnych, zmalała do 3,99 euro. Teraz niestety przyszedł czas na podwyżkę w kilkudziesięciu krajach, w tym i u nas. Zmiany dotkną m.in. wiele krajów w Europie, Nową Zelandię i USA. Dla Amerykanów będzie to pierwsza podwyżka ceny subskrypcji na Twitchu w historii. Dla każdego kraju nową opłatę ustalano indywidualnie.

W przypadku USA cena wzrośnie z 4,99 do 5,99 dolarów, w Polsce sytuacja wygląda dość podobnie — począwszy od 11 lipca 2024, za miesiąc subskrypcji na 1. poziomie zapłacimy już nie 3,99, a 4,99 euro (~21,50 złotych). Wygląda na to, że dla poziomu 2. (obecnie 7,99€) i 3. (19,99€) na razie nic się nie zmienia.

Co ciekawe, to nie pierwsza podwyżka cen subskrypcji na Twitchu w tym roku. W lutym serwis podniósł już opłaty dla Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Turcji. W związku z tym przy lipcowej podwyżce tym krajom się upiekło — zostają przy stawce wyznaczonej kilka miesięcy temu.

Twitch nie ma ostatnio dobrej passy

2024 naprawdę nie jest dobrym rokiem dla Twitcha. Jeszcze nawet nie minęło pełne pół roku, a już firma znalazła się kilka razy w ogniu kontrowersji:

  • w styczniu 2024 zwolniono 500 pracowników (35% całego zespołu)
  • niedługo potem prezes Dan Clancy przyznał, że Twitch nie jest rentowny
  • do tego obniżono dochody, jakie streamerzy otrzymują za subskrypcje z Amazona Prime.

Kto wie, co wydarzy przez następne 6 miesięcy. Co o tym wszystkim sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Twitch

WARTO PRZECZYTAĆ:

twitch Twitch wprowadza długo wyczekiwane zmiany! Będzie rewolucja?
Są takie serwisy, które rzadko wprowadzają duże zmiany i niekoniecznie gonią za trendami. Jednym z nich jest Twitch, a przynajmniej był do czasu ostatniego TwitchCon
placid plastic duck simulator Gra o plastikowej kaczuszce dryfującej w basenie podbija Twitcha
“Samograje” to kategoria gier obejmująca m.in. Cookie Clickera i podobne dzieła. Chodzi o gry, w której gracz robi nic lub prawie nic i wszystko dzieje
armia usa Armia USA rekrutowała na Twitchu fałszywymi giveawayami
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że armia USA ma swój oficjalny kanał na Twitchu. Ma także zespół e-sportowy, który bierze udział w różnego rodzaju rozgrywkach.
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *