ChatGPT, stworzony przez OpenAI, to zaawansowany model językowy, który zrewolucjonizował sposób, w jaki komunikujemy się z maszynami. Teraz, dzięki najnowszym usprawnieniom, przed użytkownikami otworzyły się nowe możliwości interakcji z tym zaawansowanym narzędziem. Czy to największa rewolucja od czasu jego debiutu?

Rozmawiaj z ChatemGPT

ChatGPT dotychczas był modelem bazującym na tekście (i interpreterze kodu). Teraz natomiast zyskał zdolność do przetwarzania obrazów i dźwięku. To oznacza, że teraz możemy pokazać botowi różne obrazy i rozmawiać z nim za pomocą głosu. Twórcy zapowiadają, że to bardziej intuicyjny sposób interakcji, który daje więcej możliwości w korzystaniu  z narzędzia.

Jak wskazuje OpenAI, które niedawno zostało pozwane przez jednego z najpopularniejszych pisarzy świata właśnie w związku z ChatemGPT, można poprosić model o bajkę na dobranoc dla swojej rodziny lub rozstrzygnąć dyskusję przy stole. Aby rozpocząć rozmowę głosową, należy przejść do ustawień w aplikacji mobilnej i wybrać preferowany głos spośród pięciu różnych opcji. Nowa funkcja ma być dostępna na Androidzie i iOS-ie.

Natomiast przetwarzanie obrazów będzie działać na wszystkich platformach, w tym PC. W przypadku urządzeń mobilnych pojawi się dodatkowo opcja zaznaczenia na przesłanym zdjęciu konkretnego fragmentu, na którym chcemy się skupić, np. wadliwej części urządzenia. Możliwych zastosowań jest bardzo wiele:

Możesz teraz pokazać ChatGPT jeden lub więcej obrazów. Rozwiąż problem, z powodu którego grill się nie uruchamia, przejrzyj zawartość lodówki, aby zaplanować posiłek lub przeanalizuj złożony wykres pod kątem danych związanych z pracą — OpenAI

Na razie nowe opcje nie będą dostępne dla każdego

W pierwszej kolejności dostęp do nowych możliwości zyskają subskrybenci płatnych planów Plus i Enterprise (czyli biznesowej wersji ChatuGPT, która pojawiła się relatywnie niedawno). Ma to nastąpić w przeciągu najbliższych 2 tygodni. Inni użytkownicy, a także deweloperzy, także skorzystają z nich „wkrótce potem”.

Nie podano żadnych informacji na temat tego, na jakim obszarze dostępne będzie przetwarzanie dźwięku. Natomiast warto pamiętać, że wiele innych kluczowych funkcji chatbota, takich jak customowe instrukcje, najpierw wystartowały m.in. w USA, a do Europy trafiły nieco później.

Co o tym wszystkim sądzicie? Jeśli korzystacie z ChatuGPT, to dajcie koniecznie znać, czy czekaliście na tego typu funkcjonalności!

WARTO PRZECZYTAĆ:

chatgpt glitche ChatGPT miał chwilę słabości. Kuriozalne zachowanie bota wymusiło reakcję OpenAI
Od wielu miesięcy jednym z najgorętszych tematów pozostaje dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji. Spektakularne możliwości tej technologii budzą powszechne uznanie. Pasmo sukcesów i zachwytów bywa jednak
tiktok ai Twórcy TikToka tworzą własny model Al? OpenAl zablokowało ich konto!
OpenAl zablokowało konto twórców TikToka, czego powodem jest naruszenie licencji. O co dokładnie chodzi? Przyjrzeliśmy się sprawie! Konto ByteDance naruszyło licencję O TikToku nieustannie się
Czy można użyć ChatGPT do stworzenia dokumentacji dla sklepu www?
Tworzenie i utrzymanie skutecznej dokumentacji dla sklepu internetowego to kluczowy element sukcesu w dzisiejszym świecie e-commerce. Dokumentacja stanowi most komunikacyjny między sklepem a jego klientami,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *