Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Od wielu lat człowiek spędza przed ekranem komputera lub smartfonu coraz więcej czasu. Niedawna pandemia tylko to pogłębiła: tysiące ludzi zostało oddelegowanych do pracy zdalnej, która nierzadko wciąż trwa, gdyż pracodawcy i pracownicy bardzo polubili ten model pracy. Do długiej pracy biurowej potrzebujemy coś więcej niż fotelu domowego lub taboretu kuchennego. Z tego powodu coraz więcej ludzi decyduje się na wytrzymały fotel biurowy.

Jeżeli przez pandemiczne siedzenie w domu wasza waga urosła, może się okazać, że będzie trzeba ją wziąć pod uwagę przy wybieraniu modelu krzesła. Jaki mocny fotel biurowy 150kg wybrać? Jeżeli 150kg to wciąż dla was za mało, zerknijcie do naszego zestawienia fotel biurowy maksymalne obciążenie 200 kg.

Wytrzymały fotel biurowy – najważniejsze cechy

Jak wygląda dobry mocny fotel biurowy. Łatwo pewne funkcje uznać za “domyślne” tylko po to, żeby potem okazało się, że nawet fotel biurowy ergonomiczny za 500 zł ich nie posiada. Taką funkcją są np. kółka w fotelu. Fotel biurowy bez kółek to co innego.

Jakie cechy ma mocny fotel biurowy?

  • Wygodne siedzenie
  • Ruchomy zagłówek
  • Oparcie z kilkoma stopniami dopasowania kąta siedzenia
  • Ruchome podłokietniki (przynajmniej góra – dół)
  • Dedykowane podparcie pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa
  • Regulacja wysokości siedziska.

Wszystkie powyższe podpunkty to zdrowe minimum. Fotel biurowy ergonomiczny może oferować dużo więcej. Jeśli fotel potrzebny wam do pracy przez osiem godzin dziennie, polecam nie ograniczać się do minimum. Nie musicie się też bać o swój kręgosłup.

Ile kosztuje mocny fotel biurowy?

Kilka słów wstępu: wytrzymałe fotele biurowe ergonomiczne potrafią kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Wytrzymały fotel biurowy może kosztować nawet więcej.

Czy fotel gamingowy to to samo co fotel biurowy?

Tak, fotele gamingowe to dokładnie to samo co fotele biurowe, różnią się tylko designem. Fotele dla graczy są tworzone wg. tych samych zasad ergonomii oraz również są w opcji fotel biurowy 150kg.

Wytrzymały Fotel Gamingowy Genesis Nitro 560

Wytrzymały Fotel Gamingowy Genesis Nitro 560
Fotel gamingowy Genesis Nitro 560
to ciekawa propozycja. Wojskowe malowanie na pewno zaciekawi zapalonych graczy Call of Duty, czy Counter Strika. Ma wszystkie cechy ważne z punktu widzenia ergonomii siedzenia: poduszka pod głowę, podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, podłokietniki regulowane góra-dół, oraz regulacje wysokości i odchylenia oparcia. Fotel ma 150 kg udźwigu, a pianka, która go wypełnia ma wg zapewnień producenta być odporna na odkształcanie.

Co ciekawe jest to fotel obity materiałem, co w tej półce cenowej nie zdarza się często. Tkanina jest odporna na ścieranie i zapewnia odpowiednią wentylację.

Cena: ~749 zł.

Fotel gamingowy LED Trust GXT 716 Rizza

Fotel gamingowy LED Trust GXT 716 Rizza
Fotel gamingowy RGB LED Trust GXT 716 Rizza
to fotel biurowy 150kg. Posiada on wbudowane na krawędziach siedziska i oparcia kolorowe rurki LED, które świecą w 12 różnych kolorach, a pilot rozbudowuje ich możliwości do aż 350 różnych opcji. Zasilanie odbywa się poprzez powerbank schowany w fotelu, dzięki czemu nie trzeba go podłączać do prądu. Z boku fotela znajduje się specjalna kieszeń, w którą można schować wspomniany powerbank, jak i pilot, aby ich nie zgubić i mieć zawsze pod ręką. Fotel dodatkowo zapamiętuje nasze ustawienia i zawsze po włączeniu będzie świecił na ostatni używany kolor.

Co poza tym? Poduszki pod głowę i odcinek lędźwiowy kręgosłupa, które można regulować dla swojej wygody. Podparcie, które można regulować od 0 do 90 stopni. Krzesło zostało zaprojektowane w taki sposób, że nawet ludzie do dwóch metrów wzrostu powinni czuć się na nim wygodnie, co sprawia, że jest to dobry fotel gamingowy dla wysokich.

Cena to ~999 zł.

Mocny fotel biurowy 150kg Unique Ultima

Mocny fotel biurowy 150kg Unique Ultima
Fotel biurowy
Unique Ultima wyróżnia się pokryciem w całości z tkaniny. Dużym atutem tego fotela jest zgodność z normą BS 5459-2:2000: jest to fotel przeznaczony do pracy 24/7 nawet dla osób ważących aż 150 kg! Ten porządny fotel biurowy oferuje nie tylko standardowe regulacje podłokietników, zagłówka i oparcia, ale również wysokość oparcia oraz głębokość siedziska. Jego cena to ~1999 zł.

Ranking fotel biurowy 150kg – podsumowanie

Polecane wytrzymałe fotele biurowe nie kończą się tutaj. Jeśli tylko chcecie, możecie wydać na nie nawet kilka tysięcy złotych, np. na fotel biurowy skórzany. Dzięki temu zestawieniu łatwo zauważyć, że wyższa cena foteli jest dobrze uzasadniona. Wraz z ceną wzrastają możliwości dopasowania fotela do siebie, wygoda oraz jakość wykonania i bezpieczeństwo, że ten posłuży długie lata. Mocny fotel biurowy trochę kosztuje.

Najlepsze fotele biurowe – na co uważać?

Nasz ranking foteli biurowych powstał, ponieważ wcale nie tak łatwo zidentyfikować dobre fotele biurowe.

  • Jeżeli twój fotel zacznie skrzypieć – nie panikuj. Zajrzyj do naszego poradnika “Skrzypiący fotel biurowy”, aby dowiedzieć się, jak sobie z tym poradzić.
  • Wysokość i udźwig. Wiele tańszych modeli to tzw. “Brandowane chińczyki”, czyli sprowadzana masowo tandeta z Chin, która nie bierze pod uwagę wysokich ludzi. Wzrost ~180-185 cm to może być już za dużo dla wielu modeli.
  • Początkowa niewygoda. Krzesła ergonomiczne są zaprojektowane w sposób wymuszający na użytkowniku prawidłową postawę. Z początku może się to wydawać niewygodne, ale z czasem się przyzwyczaicie, a wasz organizm będzie wdzięczny za tą zmianę
  • Żadne, nawet najdroższe krzesło nie zniweluje braku ruchu. Pamiętajcie, żeby zawsze odciążyć kręgosłup, idąc na spacer po pracy (lub wykonując ulubione ćwiczenia) i wstając od biurka na kilka minut przynajmniej raz na godzinę.
Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *