Od wielu lat człowiek spędza przed ekranem komputera lub smartfonu coraz więcej czasu. Niedawna pandemia tylko to pogłębiła: tysiące ludzi zostało oddelegowanych do pracy zdalnej, która nierzadko wciąż trwa, gdyż pracodawcy i pracownicy bardzo polubili ten model pracy. Do długiej pracy biurowej potrzebujemy coś więcej niż fotelu domowego lub taboretu kuchennego. Z tego powodu coraz więcej ludzi decyduje się na wytrzymały fotel biurowy.

Jeżeli przez pandemiczne siedzenie w domu wasza waga urosła, może się okazać, że będzie trzeba ją wziąć pod uwagę przy wybieraniu modelu krzesła. Jaki mocny fotel biurowy maksymalne obciążenie 200 kg wybrać? Jeżeli 200kg to dla was za dużo, zerknijcie do naszego zestawienia fotel biurowy 150 kg.

Fotel biurowy 200 kg – najważniejsze cechy

Jak wygląda dobry mocny fotel biurowy? Łatwo pewne funkcje uznać za “domyślne” tylko po to, żeby potem okazało się, że nawet fotel biurowy do 500 zł ich nie posiada. Taką funkcją są np. kółka w fotelu. Fotel biurowy bez kółek to co innego.

Jakie cechy ma fotel biurowy 200 kg? Takie same jak fotel biurowy ergonomiczny:

  • Wygodne siedzenie
  • Ruchomy zagłówek
  • Oparcie z kilkoma stopniami dopasowania kąta siedzenia
  • Ruchome podłokietniki (przynajmniej góra – dół)
  • Dedykowane podparcie pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa
  • Regulacja wysokości siedziska.

Wszystkie powyższe podpunkty to zdrowe minimum. Fotel biurowy ergonomiczny może oferować dużo więcej. Jeśli fotel potrzebny wam do pracy przez osiem godzin dziennie, polecam nie ograniczać się do minimum. Nie musicie się też bać o swój kręgosłup. Szczególnie polecam nie oszczędzać na podłokietnikach – jeśli fotel biurowy regulowane podłokietniki posiada, macie dużo więcej opcji, aby dopasować rozstaw ramion.

Ile kosztuje mocny fotel biurowy obciążenie 200 kg?

Kilka słów wstępu: wytrzymałe fotele biurowe ergonomiczne potrafią kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Wytrzymały fotel biurowy może kosztować nawet więcej. Fotel biurowy obciążenie 200 kg muszą być stworzone ze specjalnych, bardziej wytrzymałych materiałów, a to oznacza, że mogą być nawet droższe.

Czy fotel biurowy to to samo co fotel gamingowy?

Tak, fotele biurowe to dokładnie to samo co fotele gamingowe, różnią się tylko designem. Fotele dla graczy są tworzone wg. tych samych zasad ergonomii oraz również są w opcji fotel biurowy 200kg. To również to samo co fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa.

Fotel biurowy maksymalne obciążenie 200 kg – przegląd

Fotel biurowy obciążenie 200 kg BGroup SMART NET Black

Fotel biurowy obciążenie 200 kg BGroup SMART NET Black
Fotel biurowy 200 kg BGroup SMART NET black
to krzesło biurowe wykonane z tworzywa sztucznego z aluminiowym szkieletem. Mimo potwierdzonej certyfikatem wytrzymałości 200 kg fotel jest wyjątkowo lekki, gdyż waży tylko 10 kg. Zastosowany mechanizm pozwala na odchylenie oparcia w stosunku 2:1 do siedziska. W komplecie podłokietniki, które poruszają się góra-dół i lewo-prawo. Do obicia została użyta siatka Runner (dzianina elastyczna 3D).

Siedzisko zostało wykonane z tworzywa sztucznego, pokryte jest pianką. Możliwa jest regulacja wysokości siedzenia. Tapicerowanie wykonanie dzianiną D9. Całość uzupełniona o klasyczną, pięcioramienną podstawę z tworzywa sztucznego z elementami nośnymi ze stali. Kólka uniwersalne o średnicy 60 mm. Maksymalne obciążenie 200 kg.

Cena to ~1900 – 2000 zł.

Fotel biurowy 200 kg Fromm & Starck STAR_SEAT_19

Fotel biurowy 200 kg Fromm & Starck STAR_SEAT_19
Fotel biurowy 200 kg Fromm & Starck  STAR_SEAT_19
to sprzęt zaprojektowany z myślą o ergonomii i dużym udźwigu. Posiada szerokie możliwości regulacji:regulacja wysokości siedzenia, zagłówka oraz regulowane podłokietniki góra-dół. Fotel wypełniony pianką, która obita jest tapicerką. Wszystko w gustownej, współczesnej stylistyce. Fotel waży 17 kg, a kółka mają średnicę 60 mm. Całość uzupełniona o klasyczną, pięcioramienną podstawę z tworzywa sztucznego.

Cena to ~1500 zł.

Fotel biurowy maksymalne obciążenie 200 kg SENO XXL firmy Steifensand

Fotel biurowy maksymalne obciążenie 200 kg SENO XXL firmy Steifensand
Fotel biurowy maksymalne obciążenie 200 kg SENO XXL firmy Steifensand
to fotel wykonany z myślą o osobach z nadwagą. Fotel nie tylko ma dopuszczalne obciążenie 200 kg, ale też specjalną wytrzymałą tkaninę na ścieranie. Producent obiecuje, że specjalna tkanina Climatex ma odporność na aż 500 tysięcy cykli. Siedzisko jest wypełnione wzmacnianią twardą pianka. Certyfikat bezpieczeństwa GS,

Konstrukcja krzesła pozwala na pracę przez osiem godzien dziennie. Głębokość siedziska można regulować na 60 mm, regulowana jest również oczywiście wysokość, pochylenie siedziska i oparcia. Podłokietniki są regulowane góra-dół, lewo-prawo, a nakładki można obracać. Oparcie jest wysokie i wyprofilowane w taki sposób, żeby podpierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Cena: Produkcja na zamówienie, trzeba się kontaktować z producentem.

Fotel biurowy 200 kg Diablo Chairs V-Master

Fotel biurowy 200 kg Diablo Chairs V-Master
Fotel biurowy 200 kg Diablo Chairs V-Master
to fotel polskiej firmy Diablo Chairs z Zielonej Góry. Diablo Chairs specjalizują się w fotelach gamingowych, aczkolwiek posiada też specjalną linię foteli dedykowaną bardziej biurowemu designowi, którego reprezentantem jest ten fotel biurowy maksymalne obciążenie 200 kg.

Klasyczna czerń z szarymi elementami i srebrnym, aluminiowym wykończeniem to świetna propozycja dla ludzi, dla których wygląd fotela jest ważny. Sam producent przyznaje, że ten fotel biurowy 200 kg był projektowany z myślą o potrzebach właścicieli przedsiębiorstw oraz pracowników biurowych.

Fotel V-Master ma pełny pakiet funkcji ergonomicznych: regulowany zagłówek dla stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest wspierany przez specjalnie zaprojektowane podparcie, które wymusza prawidłową postawę. Siedzisko z regulacją góra-dół i przód-tył (głębokość) pozwala dopasować krzesło do naszego wzrostu i biurka. Oparcie wychyla się do 135 stopni i można je zablokować w każdym momencie.

Co ciekawe: można odchylić samo oparcie lub klasycznie oparcie razem z siedziskiem. Podłokietniki są z najwyższych półki: regulowane są w płaszczyznach prawo-lewo, góra-dół oraz przód-tył. Co wyróżnia ten fotel to podnóżek – po wielu godzinach pracy, można użyć podnóżka dla wyciągnięcia nóg i chwili relaksu. Całość uzupełniona o klasyczną, pięcioramienną podstawę z tworzywa sztucznego oraz kauczukowe kółka, które chronią podłoże przed zarysowaniem.

Cena to ~1897 zł.

Czy da się kupić fotel biurowy 200 kg tanio?

Oczywiście, że się da. Takie fotele nie będą jeszcze ergonomiczne, co po długim użytkowaniu może przełożyć się na problemy z kręgosłupem, kolanami, czy barkami. Nawet jeśli w pierwszym momencie będą “tak samo” wygodne – takie problemy nie wychodzą z dnia na dzień, a są potem bardzo przewlekłe. W dodatku tak jak wspomniałem we wstępie: jakość kosztuje, a wzmocnienie konstrukcji, aby mogła utrzymać 200 kg, na pewno kosztuje.

Ranking fotel biurowy maksymalne obciążenie 200 kg – podsumowanie

Polecane wytrzymałe fotele biurowe nie kończą się tutaj. Jeśli tylko chcecie, możecie wydać na nie nawet kilka tysięcy złotych, np. na fotel biurowy skórzany, albo fotel biurowy z masażem. Dzięki temu zestawieniu łatwo zauważyć, że wyższa cena foteli jest dobrze uzasadniona. Wraz z ceną wzrastają możliwości dopasowania fotela do siebie, wygoda oraz jakość wykonania i bezpieczeństwo, że ten posłuży długie lata. Mocny fotel biurowy trochę kosztuje, szczególnie fotel biurowy maksymalne obciążenie 200 kg.

Najlepsze fotele biurowe – na co uważać?

Nasz ranking foteli biurowych powstał, ponieważ wcale nie tak łatwo zidentyfikować dobre fotele biurowe.

  • Jeżeli twój fotel zacznie skrzypieć – nie panikuj. Zajrzyj do naszego poradnika “Skrzypiący fotel biurowy”, aby dowiedzieć się, jak sobie z tym poradzić.
  • Wysokość i udźwig. Wiele tańszych modeli to tzw. “Brandowane chińczyki”, czyli sprowadzana masowo tandeta z Chin, która nie bierze pod uwagę wysokich ludzi. Wzrost ~180-185 cm to może być już za dużo dla wielu modeli. Takim fotelom lepiej też nie ufać w kwestii potencjalnego udźwigu.
  • Początkowa niewygoda. Krzesła ergonomiczne są zaprojektowane w sposób wymuszający na użytkowniku prawidłową postawę. Z początku może się to wydawać niewygodne, ale z czasem się przyzwyczaicie, a wasz organizm będzie wdzięczny za tą zmianę
  • Żadne, nawet najdroższe krzesło nie zniweluje braku ruchu. Pamiętajcie, żeby zawsze odciążyć kręgosłup, idąc na spacer po pracy (lub wykonując ulubione ćwiczenia) i wstając od biurka na kilka minut przynajmniej raz na godzinę.
Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *