Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Fotel biurowy to dobra opcja dla każdego, kto spędza wiele godzin przed monitorem, czy to w pracy, czy niekoniecznie. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to najtańszy element wystroju. Przeciwnie – najlepsze fotele biurowe potrafią być naprawdę bardzo drogie. Warto jednak w nie zainwestować, aby cieszyć się wysokim komfortem.

Z poniższego tekstu dowiecie się:

Przeczytajcie nasz poradnik poniżej, aby dowiedzieć się, jak wybrać fotel biurowy z masażem, tak żebyście byli zadowoleni!

Fotele biurowe z masażem – najważniejsze cechy

Porządny fotel biurowy z masażem będzie spełniał wszystkie te same cechy co fotel ergonomiczny, czyli np. fotel biurowy regulowane podłokietniki będzie posiadał. Jeżeli wasz szef wysłał was do pracy zdalnej, pewnie pamiętacie z biura, jak wygląda dobry fotel biurowy.

Czy wiecie jednak, co sprawiało, że nadawał się do pracy biurowej lepiej niż inne fotele? Łatwo pewne funkcje uznać za “domyślne” tylko po to, żeby potem okazało się, że nawet fotel biurowy ergonomiczny za 500 zł ich nie posiada. Taką funkcją są np. kółka w fotelu. Fotel biurowy bez kółek to co innego.

Jakie cechy ma porządny fotel biurowy?

 • Wygodne siedzenie
 • Ruchomy zagłówek
 • Oparcie z kilkoma stopniami dopasowania kąta siedzenia
 • Ruchome podłokietniki (przynajmniej góra – dół)
 • Dedykowane podparcie pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa
 • Regulacja wysokości siedziska
 • Uniwersalnie nadaje się jako fotel biurowy dla dzieci.

Wszystkie powyższe podpunkty to zdrowe minimum. Fotel biurowy ergonomiczny może oferować dużo więcej. Jeśli fotel potrzebny wam do pracy przez osiem godzin dziennie, polecam nie ograniczać się do minimum. Nie musicie się też bać o swój kręgosłup.

Dodatkowe cechy charakteryzujące fotel biurowy z masażem:

 • Miejsce elementów masujących
 • Moc masażu
 • Podłączenie do prądu
 • Inne (np. ogrzewane siedzenie/podparcie).

Ile kosztuje dobry fotel biurowy z masażem?

Kilka słów wstępu: fotele biurowe z masażem potrafią kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Porządne fotele biurowe ergonomiczne to już spory wydatek, fotel biurowy z funkcją masażu to dodatkowa wartość, która znajdzie odzwierciedlenie w cenie.

Nasze polecane fotele biurowe z masażem poniżej. Pamiętajcie, że porządny fotel biurowy to nie tylko wygodny fotel do pracy, ale wygodne fotele biurowe do domu!

Fotel biurowy z masażem – zestawienie

Fotel SitMod czarny – fotel biurowy z masażem i podnożkiem

Fotel SitMod

Fotel biurowy z masażem i podnóżkiem SitMod czarny to przede wszystkim fotel biurowy z wszystkimi potrzebnymi cechami, aby nazwać go fotelem biurowym ergonomicznym. Posiada podparcie pod głowę oraz pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa, regulowane podłokietniki oraz regulowane oparcie. Do tego nylonowe kółka oraz funkcja tilt. Obie poduszki z regulacją wysokości.

Funkcja masażera została umiejscowiona w poduszce, która podpiera kregosłup. Energię zapewnia się poprzez podłączenie przez port USB np. powerbanku. Jest to dosyć podstawowy fotel biurowy z masażem, co odzwierciedla jego cena. Kosztuje ~559 zł.

Fotel HOMCOM – fotel biurowy skórzany z masażem

Fotel HOMCOM

Fotel HOMCOM to fotel biurowy skórzany z masażem. Pokryty został ekoskórą. Ma bardzo bogate funkcje masujące: masaż odbywa się w sześciu punktach: po dwa znajdują się w siedzeniu, poduszce pod kręgosłup oraz w oparciu na wysokości barków. Dodatkowo poduszka ma funkcję grzania. Całością steruje się za pomocą dołączonego pilota, który można schować w boczną kieszeń.

Co poza tym oferuje ten fotel biurowy z masażerem? Sportowy design, regulacje obu poduszek (zagłówka i wsparcia kręgosłupa), regulacja oparcia i wysokości siedziska. Producent niestety zrezygnował z regulowanych podłokietników, które są zamontowane na stałe. Ten fotel biurowy z masażem kosztuje ~883 zł.

Krzesło biurowe z masażerem Vinsetto

Krzesło biurowe z masażerem Vinsetto

Krzesło biurowe z masażem Vinsetto to propozycja w stylu vintage, dla wielbicieli klasycznego designu. Funkcja masażu jest sześciopunktowa – 4 punkty w oparciu i 2 w siedzisku. Masaż może się odbywać w pięciu trybach: pulsowanie, uciskanie, falowanie, auto i normalny. Wszystko można zmieniać za pomocą dołączonego pilota, który można schować do specjalnie przygotowanej kieszeni bocznej.

Poza funkcjami masażu to dosyć standardowe krzesło biurowe z masażem. Posiada regulację wysokości i odchyłu, ergonomiczne wyprofilowanie i wypukły zagłówek. Nie posiada regulowanych podłokietników. Wypełnione jest grubą wyściółką z pianki, a pokryte sztuczną skórą. Jego cena to ~1208 zł.

Fotel biurowy z masażem HOMCOM

Fotel biurowy z masażem HOMCOM

Druga propozycja od firmy HOMCOM – ten fotel biurowy z masażem to już tak naprawdę fotel mocno wykraczający poza zbiór foteli biurowych. Czemu? Otóż, aby pozwolić sobie na dużo lepszy mechanizm masujący producent musiał zrezygnować z postawienie fotela na kółkach, co sprawia, że ciężko go będzie używać w biurze. Mimo to fotel obraca się wokół własnej osi.

Fotel ten posiada aż dziesięć punktów masażu, które wspomagają relaks mięśni i krążenie krwi. Pokryte łatwą w pielęgnacji sztuczną skórą. Wypełnione miękką pianką (podnóżek też). Kąt nachylenia to 145 stopni, a nośność 160 kg. Cena to ~1799 zł.

Fotele biurowe z masażem – o czym pamiętać?

Przede wszystkim zwróćcie uwagę, czy potrzebujecie bardziej fotela biurowego ergonomicznego, czy fotel biurowy z masażem.

Jak widać po naszym zestawieniu, producenci foteli biurowych z masażem często oszczędzają na ergonomii, żeby ostateczna cena nie była za wysoka, a jednocześnie masaż w fotelach typowo do pracy to często tylko namiastka tej funkcji.

Fotel biurowy z masażem – opinie

Chociaż fotel biurowy z masażem wydaje się świetnym połączeniem, to jednak wydaje się, że porządny fotel ergonomiczny będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jeśli szukacie fotelu do wielogodzinnej pracy.

Jeśli mimo wszystko będzie potrzebować fotela z masażem, możecie wtedy poszukać dedykowanego fotela, który zaoferuje zdecydowanie bogatszy pakiet funkcji masażu.

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *