Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Od wielu lat człowiek spędza przed ekranem komputera lub smartfonu coraz więcej czasu. Niedawna pandemia tylko to pogłębiła: tysiące ludzi zostało oddelegowanych do pracy zdalnej, która nierzadko wciąż trwa, gdyż pracodawcy i pracownicy bardzo polubili ten model pracy. Do długiej pracy biurowej potrzebujemy coś więcej niż fotelu domowego lub taboretu kuchennego. Z tego powodu popyt na fotele biurowe drastycznie wzrósł, a razem z nim liczba dostępnych modeli, w tym foteli z regulowanymi podłokietnikami.

Jaki fotel biurowy ma regulowane podłokietniki?

Jeżeli wasz szef wysłał was do pracy zdalnej, pewnie pamiętacie z biura, jak wygląda dobry fotel biurowy. Czy wiecie jednak, co sprawiało, że nadawał się do pracy biurowej lepiej niż inne fotele? Tym czymś jest ergonomia.
Dobre fotele biurowe posiadają pewien zestaw cech, które sprawiają, że nadają się do pracy biurowej lepiej niż inne.

 • Wygodne siedzenie
 • Ruchomy zagłówek
 • Oparcie z kilkoma stopniami dopasowania kąta siedzenia
 • Regulowane podłokietniki (przynajmniej góra – dół)
 • Dedykowane podparcie pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa
 • Regulacja wysokości siedziska.

Regulacja fotela biurowego

Fotel biurowy, który ma regulowane podłokietniki, to w kwintesencji fotel biurowy ergonomiczny, a wszystkie powyższe podpunkty to zdrowe minimum. Jeśli fotel potrzebny wam do pracy przez osiem godzin dziennie, polecam nie ograniczać się do minimum. Nie musicie się też bać o swój kręgosłup. Fotel biurowy ergonomiczny to prawie to samo, co fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa. Jak widać powyżej, regulacja fotela biurowego, to nie tylko regulowane podłokietniki.

Łatwo pewne funkcje uznać za “domyślne” tylko po to, żeby potem okazało się, że nawet fotel biurowy ergonomiczny za 500 zł ich nie posiada. Taką funkcją są np. kółka w fotelu. Fotel biurowy bez kółek to co innego. Podobnie ma się sprawa, gdy weźmiemy pod uwagę fotel biurowy z regulowanym oparciem. Podobnie jest z regulowanymi podłokietnikami. Co z tego, że krzesło zadba o wasz kręgosłup, jeśli złe podparcie (lub brak podparcia) łokci sprawi, że dorobicie się problemów z barkami?

Najlepsze fotele biurowe z regulowanymi podłokietnikami

Z racji tego, że fotel biurowy z regulowanymi podłokietnikami, to tak naprawdę fotel biurowy ergonomiczny, warto przejrzeć nasz ranking “Najlepsze fotele biurowe”.

Fotel biurowy Ergosolid Nario-150

Fotel biurowy Ergosolid Nario-150
Fotel biurowy
Ergosolid Nario-150 to fotel biurowy, który mógłbym przedstawić jako świetny punkt wyjścia. Ma wszystkie cechy wymienione powyżej i jest stosunkowo “tani”, bo kosztuje ~800 zł. Drogo? No niestety. Porządny fotel biurowy swoje kosztuje, a poniżej poziomu oznaczającego, że to fotel biurowy ergonomiczny nie ma co schodzić. Tak po prostu dla zdrowia i szacunku dla swojego organizmu. Zwróćcie uwagę, że ten model posiada regulację podłokietników “tylko” na linii góra-dół.

Fotel biurowy ergonomiczny Diablo V-Basic

Fotel biurowy ergonomiczny Diablo V-Basic
Fotel biurowy,
który jest świetnym reprezentantem wyższej półki cenowej. W odróżnieniu od poprzedniego modelu ten posiada dużo lepsze podłokietniki. Te można regulować nie tylko w górę i w dół, ale również lewo-prawo i przód-tył. Dodatkowo zamontowane zostały kauczukowe kółka, które w odróżnieniu od swoich plastikowych braci, są ciche i nie rysują powierzchni. Jego koszt to ~1300 zł.

Fotel biurowy Diablo V-Basic został stworzony przez polską firmę Diablo Chairs, która specjalizuje się w porządnych fotelach gamingowych. Do dobrego krzesła biurowego wybrali kompletnie inne podejście.

Jeżeli podoba wam się design wykreowany przez Diablo Chairs, sprawdźcie ich stronę, gdyż posiadają lepsze (i oczywiście droższe) modele, np. Diablo-V Commander, czy Diablo V-Master, który posiada wysuwany podnóżek! Diablo Chairs poświęciło całą serię na fotele biurowe ergonomiczne.

Fotel Gamingowy HUZARO FORCE 6.0 RGB LED

Fotel Gamingowy HUZARO FORCE 6.0 RGB LED
Czy szukając fotela z regulowanymi podłokietnikami, musicie decydować się na krzesło biurowe? Nie! Fotele gamingowe są tworzone wedle tych samych zasad ergonomii, czyli są to regulowane fotele biurowe z regulacją podłokietników. Jeśli podoba wam się design foteli gamingowych lub brakuje wam w życiu trochę szaleństwa, to możecie się zdecydować np. na fotel z taśmą RGB! Fotele gamingowe mają dużo bogatszą ofertę pod względem designu.

Fotel biurowy Ergohuman Basic BS KMD31

Fotel biurowy Ergohuman Basic BS KMD31
Fotel ergonomiczny Ergohuman Basic to już prawdziwy cud techniki
w porównaniu do poprzednich. Ten został wyposażony w mechanizm samoważący, który automatycznie dobiera opór oparcia do wagi użytkownika, regulację wysokości oparcia (4 różne wysokości, w tym wysokość odcinka lędźwiowego), w podłokietnikach można dodatkowo regulować kąt położenia nakładki, a siedzisko można regulować nie tylko pod względem wysokości, ale również głębokości. W tym przypadku regulacja fotela biurowego nabiera zupełnie nowego znaczenia. Posiada również aż pięcioletnią gwarancję. Koszt fotelu ergonomicznego tego typu wzrasta już do ~2100 zł.

Ranking foteli biurowych z regulacją podłokietników – podsumowanie

Polecane fotele biurowe nie kończą się tutaj. Jeśli tylko chcecie, możecie wydać na nie nawet kilka tysięcy złotych, np. na fotel biurowy skórzany lub fotel biurowy z masażem. Dzięki temu zestawieniu łatwo zauważyć, że wyższa cena foteli jest dobrze uzasadniona. Wraz z ceną wzrastają możliwości dopasowania fotela do siebie, wygoda oraz jakość wykonania i bezpieczeństwo, że ten posłuży długie lata. Regulacja fotela biurowego i możliwości regulacji podłokietników rosną proporcjonalnie do ceny. Na porządne fotele biurowe trzeba jednak trochę wydać.

Czy da się kupić fotel biurowy tanio?

Oczywiście, że się da. Takie fotele nie będą jeszcze ergonomiczne, co po długim użytkowaniu może przełożyć się na problemy z kręgosłupem, kolanami, czy barkami. Nawet jeśli w pierwszym momencie będą “tak samo” wygodne – takie problemy nie wychodzą z dnia na dzień, a są potem bardzo przewlekłe. Przy szczęściu lub promocji uda wam się kupić fotel z regulowanymi podłokietnikami trochę taniej, ale nie spodziewajcie się wielkich różnic. Za jakość trzeba zapłacić.

Co zyskujecie, decydując się na droższy fotel ergonomiczny?

 • Regulowane podłokietniki
 • Krzesło samo “dopasuje” nas do przyjęcia odpowiedniej pozycji siedzącej
 • Fotel biurowy z regulowanym oparciem
 • Kontrolę wysokości oparcia i podparcia odcinka lędźwiowego
 • Dłuższą gwarancję
 • Większy wybór dla wyższych i cięższych osób, np fotel biurowy do 150kg i fotel biurowy maksymalne obciążenie 200 kg

Fotel biurowy z regulacją – na co uważać?

Nasz ranking foteli biurowych powstał, ponieważ wcale nie tak łatwo zidentyfikować dobre fotele biurowe.

 • Jeżeli chciałbyś kupić fotel biurowy dla dzieci – możesz śmiało kupić po prostu fotel biurowy. Regulacja fotela biurowego sprawi, że z łatwością dopasujesz je do dziecka. Starczy na dłużej i będzie uniwersalny
 • Wysokość i udźwig. Wiele tańszych modeli to tzw. “Brandowane chińczyki”, czyli sprowadzana masowo tandeta z Chin, która nie bierze pod uwagę wysokich ludzi. Wzrost ~180-185 cm to może być już za dużo dla wielu modeli.
 • Początkowa niewygoda. Krzesła ergonomiczne są zaprojektowane w sposób wymuszający na użytkowniku prawidłową postawę. Z początku może się to wydawać niewygodne, ale z czasem się przyzwyczaicie, a wasz organizm będzie wdzięczny za tą zmianę
 • Żadne, nawet najdroższe krzesło nie zniweluje braku ruchu. Pamiętajcie, żeby zawsze odciążyć kręgosłup, idąc na spacer po pracy (lub wykonując ulubione ćwiczenia) i wstając od biurka na kilka minut przynajmniej raz na godzinę.
Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.