Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Od wielu lat człowiek spędza przed ekranem komputera lub smartfonu coraz więcej czasu. Niedawna pandemia tylko to pogłębiła: tysiące ludzi zostało oddelegowanych do pracy zdalnej, która nierzadko wciąż trwa, gdyż pracodawcy i pracownicy bardzo polubili ten model pracy. Do długiej pracy biurowej potrzebujemy coś więcej niż fotelu domowego lub taboretu kuchennego. Z tego powodu popyt na fotele skórzane biurowe drastycznie wzrósł, a razem z nim liczba dostępnych modeli. Na tyle, że łatwo się w tym pogubić. Jaki fotel biurowy skórzany wybrać? 

Fotele skórzane biurowe – najważniejsze cechy

Jeżeli wasz szef wysłał was do pracy zdalnej, pewnie pamiętacie z biura, jak wygląda fotel biurowy. Czy wiecie jednak, co sprawiało, że nadawał się do pracy biurowej lepiej niż inne fotele?

Łatwo pewne funkcje uznać za “domyślne” tylko po to, żeby potem okazało się, że nawet fotel biurowy ergonomiczny za 500 zł ich nie posiada. Taką funkcją są np. kółka w fotelu. Fotel biurowy bez kółek to świetny element wystroju, żeby wypić na nim kawę, ale do pracy się już raczej nie nada.

Jakie cechy ma porządny fotel biurowy skórzany?

  • Wygodne siedzenie
  • Ruchomy zagłówek
  • Oparcie z kilkoma stopniami dopasowania kąta siedzenia
  • Ruchome podłokietniki (przynajmniej góra – dół)
  • Dedykowane podparcie pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa
  • Regulacja wysokości siedziska.

Wszystkie powyższe podpunkty to zdrowe minimum. Fotel biurowy skórzany może oferować dużo więcej. Jeśli fotel potrzebny wam do pracy przez osiem godzin dziennie, polecam nie ograniczać się do minimum. Nie musicie się też bać o swój kręgosłup. Fotel biurowy ergonomiczny to prawie to samo, co fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa.

Ile kosztuje dobry fotel biurowy?

Kilka słów wstępu: fotele biurowe skórzane potrafią kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Pamiętajcie, aby doliczyć do tego pieniądze na ochronę fotela. O fotel biurowy skórzany trzeba dbać, z tego powodu pokrowiec na fotel biurowy to dobry pomysł.

Nasze polecane fotele skórzane biurowe poniżej.

Fotel biurowy skórzany – przegląd

Oto najciekawsze modele, które warto znać!

Fotel biurowy skóra naturalna Relaks SG

Relaks SG

Fotel biurowy skórzany Relaks SG to “klasyczny” przykład fotela skórzanego. Naturalna czarna skóra pochłania tu większość budżetu, stąd nie ma regulowanych podłokietników, ani nawet lepszych kółek w zestawie. Można go śmiało uznać za podstawowy model.

Fotel biurowy skóra naturalna Relaks SG to koszt ~645 zł.

Fotel biurowy skórzany brązowy Xano

Xano

Pozycja dla ludzi, którzy mogą trochę bardziej współczesne wzornictwo – fotele gamingowe również mogą być skórzane. Fotel biurowy skórzany brązowy Xano można dostać w dwóch edycjach: brązowej z eko skóry oraz czarnej z materiału.

Producent zapewnia, że eko-skóra jest doskonała nie tylko pod względem wizualnym, ale również bardzo trwała oraz łatwa do konserwacji. Nie da się ukryć, że jest to bardzo ciekawa propozycja, jeśli szukacie fotel gamingowy skórzany.

Co ponadto? Oparcie odchylające się do 140 stopni, poduszki pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz pod głowę, podłokietniki poruszające się w 4 wymiarach, kauczukowe kółka, które zapewnią brak rys na nowych panelach.

Koszt w wersji eko skóra to ~950 zł.

Fotel gamingowy skórzany Diablo X-Horn

Diablo X-Horn

Fotel gamingowy skórzany Diablo X-Horn to fotel polskiej firmy DiabloChairs. Dzięki oryginalnemu zagłówkowi fotel nabiera niebagatelnego wyglądu. Mimo wszystko obie poduszki można zdjąć, aby nadać fotelowi bardziej klasycznego biurowego kształtu.

Całość pokryta najlepszej jakości, łatwą do czyszczenia eko skórą, z dodatkową warstwą pianki dla twojej wygody. Sam zagłówek jest wypełniony pianką, która dopasowuje się do kształtu twojej głowy oraz nacisku dla twojej wygody.

System odpowiadający za wychylenie oparcia jest dopasowany do bujania, więc nie musicie się bać o to, że wasz fotel gamingowy do 1000 ulegnie łatwemu zniszczeniu. Udało się również twórcom wcisnąć już w tej cenie podłokietniki regulowane w trzech płaszczyznach: góra-dół, lewo-prawo oraz przód-tył. Do kompletu kółka są pokryte kauczukiem, dla większej ochrony podłoża przed zarysowaniem.

Jego koszt to ~999 zł.

Fotel biurowy skórzany Ergohuman Plus Elite LE01

Ergohuman Plus Elite LE01

Fotel biurowy skórzany Ergohuman Plus Elite LE01 to prawdziwy cud techniki w porównaniu do poprzednich. Ten został wyposażony w mechanizm samoważący, który automatycznie dobiera opór oparcia do wagi użytkownika, regulację wysokości oparcia (4 różne wysokości, w tym wysokość odcinka lędźwiowego), w podłokietnikach można dodatkowo regulować kąt położenia nakładki, a siedzisko można regulować nie tylko pod względem wysokości, ale również głębokości. Posiada również aż pięcioletnią gwarancję. Użyta została naturalna skóra licowa.

Fotele Ergohuman w wersji z meshem pojawiły się w naszym zestawieniu najlepsze fotele biurowe”.

Ten fotel biurowy skórzany kosztuje ~2995 zł.

Fotel biurowy skórzany, a fotel biurowy ergonomiczny – porównanie

Warto w tym miejscu podkreślić, że kupując fotel biurowy skórzany do pracy, powinniśmy wybrać jednocześnie fotel biurowy ergonomiczny. Pożądane cechy są dokładnie te same, mogą się najwyżej różnić trochę designem.

Podobnie wygląda sprawa z fotelami gamingowymi: gracze mają tak samo zbudowany kręgosłup, stąd ich fotele będą reklamować się dokładnie tym samym podejściem do wygody i ergonomii, a fotel komputerowy skórzany będzie tym samym co “zwykły” fotel biurowy skórzany.

Ranking foteli biurowych – podsumowanie

Polecane fotele biurowe nie kończą się tutaj. Jeśli tylko chcecie, możecie wydać na nie nawet kilka tysięcy złotych, np. na fotel biurowy z masażem. Dzięki temu zestawieniu łatwo zauważyć, że wyższa cena foteli jest dobrze uzasadniona.

Wraz z ceną wzrastają możliwości dopasowania fotela do siebie, wygoda oraz jakość wykonania i bezpieczeństwo, że ten posłuży długie lata. Na porządne fotele biurowe trzeba jednak trochę wydać.

Czy da się kupić fotel biurowy skórzany tanio?

Oczywiście, że się da. Takie fotele nie będą jeszcze ergonomiczne, co po długim użytkowaniu może przełożyć się na problemy z kręgosłupem, kolanami, czy barkami. Nawet jeśli w pierwszym momencie będą “tak samo” wygodne – takie problemy nie wychodzą z dnia na dzień, a są potem bardzo przewlekłe.

Dodatkowo tani fotel biurowy skóra nie będzie z prawdziwej, naturalnej skóry, a raczej wyrobów skóropodobnych, które szybko ulegną wytarciu i zniszczeniu.

Fotele biurowe skórzane – na co uważać?

Nasz ranking foteli biurowych powstał, ponieważ wcale nie tak łatwo zidentyfikować dobre fotele biurowe.

  • Wysokość i udźwig. Wiele tańszych modeli to tzw. “brandowane chińczyki”, czyli sprowadzana masowo tandeta z Chin, która nie bierze pod uwagę wysokich ludzi. Wzrost ~180-185 cm to może być już za dużo dla wielu modeli.
  • Początkowa niewygoda. Krzesła ergonomiczne są zaprojektowane w sposób wymuszający na użytkowniku prawidłową postawę. Z początku może się to wydawać niewygodne, ale z czasem się przyzwyczaicie, a wasz organizm będzie wdzięczny za tą zmianę

Żadne, nawet najdroższe krzesło nie zniweluje braku ruchu. Pamiętajcie, żeby zawsze odciążyć kręgosłup, idąc na spacer po pracy (lub wykonując ulubione ćwiczenia) i wstając od biurka na kilka minut przynajmniej raz na godzinę.

Share:

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.