Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Zdjęcie profilowe Messenger jest widoczne m.in. w chmurce informującej o nowej wiadomości i pozwalającej łatwo przejść do czatu, obok wiadomości i nie tylko. Warto więc, aby dobrze się prezentowało – rozmówcy cały czas będą mieli je przed oczami podczas konwersacji. Pojawia się jednak jedno ważne pytanie, a mianowicie: jak zmienić zdjęcie profilowe na Messengerze? Czy w ogóle jest to możliwe?

Jeśli ktoś samodzielnie szukał takiej opcji, być może na nią nie trafił i dlatego właśnie skierował się do tego artykułu. Nie ma powodu do obaw, ponieważ w istocie da się zmienić zdjęcie profilowe na Messengerze, natomiast nie jest to optymalne wyjście w każdym przypadku. Wszystkiego dowiecie się w dalszej części tego posta. Zapraszamy!

Jak zmienić zdjęcie profilowe na Messengerze? Jest ono powiązane z Facebookiem

W pierwszej kolejności trzeba wskazać, że konto na Messengerze jest nierozerwalnie powiązane z Facebookiem. Szerzej omawialiśmy to w naszym artykule dotyczącym tego, czy Messenger bez Facebooka jest w dalszym ciągu możliwym. Oznacza to, że Messenger “zaciąga” z naszego profilu na Facebooku różne informacje na nasz temat, takie jak chociażby imię i nazwisko… czy właśnie zdjęcie profilowe.

Co to oznacza w praktyce? Zdjęcie profilowe Messenger będzie zawsze takie same, jak zdjęcie profilowe na Facebooku powiązanego z nim konta. Odpowiedź na pytanie, jak zmienić zdjęcie profilowe na Messengerze jest więc dość prosta. Wystarczy zmienić zdjęcie profilowe na FB. Poniżej przygotowaliśmy instrukcję, jak zmienić zdjęcie profilowe w aplikacji mobilnej Facebooka:

  1. Otwórz aplikację mobilną Facebooka i zaloguj się.
  2. Naciśnij na trzy poziome kreski w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Stuknij w “Zobacz swój profil”.
  4. Przyciśnij aktualne zdjęcie profilowe, a potem “Wybierz zdjęcie profilowe”.
  5. Wybierz z galerii nowe zdjęcie profilowe i zatwierdź swoją decyzję.

I gotowe – po zmianie zdjęcia profilowego na FB zmieni się też zdjęcie profilowe na Messengerze. Można zrobić to też na przykład przez Facebooka w przeglądarce, logując się, wchodzą w swój profil i klikając w obecne zdjęcie profilowe, a następnie je podmieniając.

Cały ten proces jest bardzo szybki i bezproblemowy, chociaż oczywiście nie każdy będzie chciał zmienić zdjęcie na Facebooku, żeby zmienić je też w komunikatorze. Czy warto to zrobić, każdy z Was musi zdecydować sam.

Zdjęcie profilowe Messenger – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak zmienić zdjęcie profilowe na Messengerze jest dość prosta, ale nie do końca oczywista. W przeglądarce Messenger jest zintegrowany z Facebookiem (chociaż jest też dostępny na oddzielnej stronie), ale na telefonach komórkowych wymaga oddzielnej aplikacji, w związku z tym wiele osób sądzi, że można ustawić na nim osobne zdjęcie profilowe. Nie ma jednak takiej możliwości.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy przypomnieć Wam o kilku innych artykułach dotyczących tego komunikatora, które dotychczas przygotowaliśmy. Omawialiśmy między innymi, jak wyłączyć aktywność na Messengerze. Wyjaśnialiśmy także, jak usunąć wiadomości z Messengera. W przypadku, gdybyście mieli jakieś pytania lub pomysły odnośnie do kolejnych poradnikach, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *