Jedną z cech charakterystycznych współczesnych konsol jest to, że zawsze trzeba stworzyć swoje konto gracza. Niezależnie od tego, czy mowa o PlayStation, konsoli Microsoftu, czy Nintendo Switch. Konto jest potrzebne do bezpiecznego przechowywania waszych danych i przypisywania kupionych gier cyfrowych, tak żeby ich nie stracić. Przyjrzyjmy się, jak działa konto Nintendo Switch.

Nintendo Switch – konto i jego najważniejsze funkcje

Wspomnieliśmy już, że konto na Nintendo Switch może być wymagane. Przyjrzymy się tematowi bliżej, jakie są najważniejsze funkcje konta Nintendo:

 • Profil online – Użytkownicy mogą stworzyć swój profil z awatarem i informacjami o sobie. Profil będzie „wizytówką” przed znajomymi.
 • User ID – Unikalny dwunastocyfrowy identyfikator, który będzie służył do dodawania do znajomych.
 • Nintendo eShop – Sklep z aplikacjami i grami jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników. Jeśli chcecie kupować gry w postaci cyfrowej lub ściągnąć je ze swojej biblioteki, musicie się zalogować.
 • Nagrody Nintendo (My Nintendo Rewards) – Program lojalnościowy Nintendo, który nagradza graczy punktami za granie i inne aktywności. Można je wymienić na zniżki, przedmioty cyfrowe, a nawet fizyczne gadżety (aczkolwiek trzeba zapłacić za przesyłkę).
 • Kontrola rodzicielska – Rodzice oczywiście dostaną w ten sposób możliwość kontroli aktywności swoich dzieci.
 • Dostęp do Nintendo Switch Online – Jest to (dodatkowo) płatny abonament, który daje dostęp do gry online, zapisów w chmurze i wielu ciekawych darmowych tytułów. W zależności od wybranego progu można nawet uzyskać dostęp do wielu gier ze starszych konsol Nintendo!

Podsumowując: konto Nintendo pełni funkcję centralnego miejsca do interakcji ze znajomymi online i zarządzania swoimi aplikacjami.

Jak założyć konto na Nintendo Switch? Krok po kroku

Konto Nintendo Switch może być potrzebne, a do niektórych funkcji wręcz wymagane. Szczegółowe zalety wynikające z założenia profilu opisaliśmy powyżej, teraz przedstawmy krok po kroku jak założyć konto Nintendo. Cały proces odbędzie się w języku angielskim.

 1. Udaj się na stronę konta Nintendo (Nintendo Account).
 2. Kliknij Create a Nintendo Account (Stwórz konto Nintendo).
 3. Wprowadź swoją datę urodzenia i kliknij Submit (Wyślij).
 4. Wybierz metodę logowania. Logować można się mailem lub przez Apple ID, lub Google. Tworząc konto przez aplikację mobilną na iPhonie lub iPadzie będziecie mieli do wyboru tylko Apple ID i Google, ale później przez stronę będziecie mogli to połączyć.
 5. Wybierając założenie konta mailem, zostaniecie przeniesieni na kolejną stronę. Tam, żeby założyć konto Nintendo, musicie podać standardowe dane: nick, adres email, hasło, datę urodzenia, kraj zamieszkania i strefę czasową. Przeczytajcie i potwierdźcie regulamin, wtedy kliknijcie Continue.
 6. W tym kroku musicie podać kod weryfikacyjny, który powinien przyjść na podany przez was adres mailowy. Jeśli nie dotrze do was w ciągu godziny, kliknijcie wysłanie nowego kodu.

Brawo, udało wam się założyć konto Nintendo!

nintendo switch konto z grami

Warto w tym miejscu podkreślić bardzo ważną rzecz: żeby samodzielnie założyć konto Nintendo, musicie mieć ponad 16 lat. Jeśli po kliknięciu Continue w kroku piątym wyskakuje błąd, jest spora szansa, że chodzi właśnie o to. Osoby poniżej 16 lat muszą korzystać przy pomocy konta osoby dorosłej. Niestety, taka specyfikacja konsol Nintendo.

Nintendo Switch: Jedno konto – dwie konsole. Czy to możliwe?

Tak! Można linkować jedno konto do dwóch, a nawet większej liczby konsol. Wiąże się to jednak z pewnymi ograniczeniami. Mając swoje konto na więcej niż jednej konsoli, będziecie musieli wybrać w swoim koncie Nintendo, która z tych konsol jest główną (primary). W swoje gry cyfrowe możecie grać tylko na głównej konsoli. Inni użytkownicy również mogą grać w twoje gry na głównej konsoli.

Inaczej sprawa ma się z pozostałymi urządzeniami. Gry cyfrowe nie będą na nich dostępne do ściągnięcia i grania. Jeżeli zastanawiacie się jak pobrać gry na Nintendo Switch, problem może brać się właśnie stąd. Nie dotyczy to gier fizycznych, czyli kart pamięci w pudełkach. W każdym momencie możesz zmienić, które urządzenie będzie głównym na swoim koncie Nintendo. Pamiętajcie jednak, że zapisy gry nie przeniosą się automatycznie. Trzeba do tego użyć przenoszenia zapisów lub zapisu w chmurze, do którego dostęp jest płatny przez Nintendo Switch Online.

Jak doładować konto Nintendo Switch?

Dla jasności ustalmy jedną rzecz: nie doładowujecie konta Nintendo Switch, a konto Nintendo. Całość odbywa się w Nintendo eShop, w którym producent nie pozwala wykonywać zrzutów ekranu. Z tego powodu postaramy się opisać całość procesu możliwie jak najdokładniej. Konto Nintendo Switch można doładować na trzy sposoby: kartą bankową, kontem PayPal i kartą prepaid.

Jak doładować konto Nintendo kartą i PayPalem? Poradnik krok po kroku:

 1. W menu głównym konsoli wejdźcie do eShop.
 2. W prawym górnym rogu kliknijcie ikonę swojego profilu.
 3. W pierwszym widoku od razu powinniście widzieć stan swojego konta Nintendo. Jeśli tego nie widzicie, kliknijcie swój nick w menu po lewej.
 4. Pod stanem konta znajdziecie przycisk Add Funds.
 5. Wybierzcie, skąd chcecie dodać środki: z karty lub PayPala.
 6. Dodajcie szczegóły potrzebne do przelania środków. Karty wydane w innych regionach świata mogą nie działać poza swoim regionem.
 7. Potwierdźcie, wciskając Confirm, a następnie Add Funds. Może być wymagane potwierdzenie w banku/PayPal.

Jak doładować konto Nintendo kartą prepaid? Poradnik krok po kroku:

 1. W menu głównym konsoli wejdźcie w eShop.
 2. Z menu po lewej stronie wybierzcie Redeem Code.
 3. Wpiszcie 16-znakowy kod kodu prepaid. Litery i znaki nieużywane w kodach będą nieaktywne na klawiaturze w trakcie wpisywania.
 4. Potwierdźcie, wciskając Confirm, a następnie Add Funds.

Środki z karty prepaid można dodać do konta Nintendo również pierwszym sposobem. Wtedy w kroku piątym wybierzcie jako źródło kartę prepaid.

Jeżeli wystąpią jakieś problemy, zacznijcie od zresetowania konsoli.

Jak usunąć konto na Nintendo Switch?

Został do przedstawienia jeszcze jeden aspekt: jak usunąć konto na Nintendo Switch?

Jak usunąć konto z konsoli Nintendo Switch? Poradnik krok po kroku:

 1. W menu głównym konsoli wejdźcie w System Settings.
 2. W menu po lewej stronie wejdźcie w User.
 3. Następnie kliknijcie użytkownika, którego chcecie usunąć. konto nintendo
 4. Wybierzcie Delete User. nintendo rejestracja
 5. W celu przejścia dalej musicie dodatkowo potwierdzić. nintendo switch logowanie
 6. I jeszcze raz musicie potwierdzić, klikając Delete This User. nintendo switch uruchomienie

Brawo, usunęliście użytkownika! Jeżeli po drodze napotkacie jakiś problem, spróbujcie wyłączyć i ponownie uruchomić konsolę Nintendo Switch.

jak usunąć konto z nintendo

Konto Nintendo Switch – podsumowanie

Za nami mnóstwo cennej wiedzy! Myślę, że wyczerpaliśmy temat i wszystko jest jasne. Jeśli jednak macie jakieś dodatkowe pytania, dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *