1 stycznia 2020 roku już nastał, czas więc zapoznać się z zestawieniem gier, które w 2020 roku mają szansę skłonić nas do otworzenia portfela. Jak możecie się domyślić, na naszej liście znajdziecie Polski akcent (a nawet dwa!), plus masę innych ciekawych produkcji. Zarówno tych, wokół których jest największy szum, jak i takich, o których być może jeszcze nie słyszeliście. Wobec tego jakie są najlepiej zapowiadające się gry 2020 roku? Jakie premiery gier 2020 rok ma nam do zaoferowania? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

The Last of Us 2

Data premiery: 29 maja 2020 | Platformy: PS4 | Gatunek: Action-Adventure, Survival


Na naszym portalu rozpisywaliśmy się już o The Last of Us 2, ponieważ gra zapowiada się po prostu wyśmienicie. Niestety, jakiś czas temu jej premiera została przesunięta z 21 lutego na 29 maja 2020 roku. Nie ma jednak powodu do narzekań, jeśli dzięki temu otrzymamy wysokiej jakości produkcję.

Pierwsze The Last of Us cieszyło się ogromną popularnością głównie z uwagi na świetnie opowiedzianą historię i wspaniałych bohaterów. Nie inaczej powinno być tym razem, kiedy kierować będziemy starszą o 5 lat w porównaniu do poprzedniej części Ellie.


Watch Dogs Legion

Data premiery: 2020 | Platformy: PS4, Xbox One, PC, Stadia | Gatunek: Action-Adventure


Premiera Watch Dogs Legion miała się odbyć 6 marca 2020 roku, niestety jednak została przesunięta. Nie znamy wciąż nowej dokładnej daty premiery – wiemy jedynie, że będzie ona miała miejsce w roku podatkowym 2021, który rozpoczyna się 1 kwietnia 2020.

Trzeba przyznać, że chociaż pierwsze Watch Dogs było katastrofą, to już Watch Dogs 2 było grą całkiem przyzwoitą i znacznie lepiej przyjętą. Trailery do Watch Dogs Legion pozwalały przypuszczać, że następna odsłona będzie przynajmniej równie dobra.

Wiemy już, że rozgrywka będzie miała miejsce w Londynie, po Brexicie, a nasi bohaterowie (członkowie DedSecu) walczyć będą z nowym, opresyjnym rządem. Brzmi całkiem ciekawie, więc właściwie może to dobrze, że zdecydowano się opóźnić premierę i grę jeszcze bardziej dopracować.


Cyberpunk 2077

Data premiery: 16 kwietnia 2020 | Platformy: PS4, Xbox One, PC | Gatunek: Action-Adventure, RPG


Kiedy pada pytanie o najbardziej oczekiwane gry 2020 roku, dla wielu osób (nie tylko Polaków) Cyberpunk 2077 jest definitywnym numerem jeden. Dlaczego? Po ogromnym sukcesie Wiedźmina 3 CD Projekt Red ma u fanów olbrzymi kredyt zaufania, który z dużym prawdopodobieństwem nie zostanie zmarnowany.

Jeśli ktoś jeszcze jakimś cudem nie słyszał o Cyberpunku 2077 – będzie to gra RPG przemieszana z grą przygodową i grą akcji, oparta częściowo na grze fabularnej Cyberpunk 2020. Twórcy zachwalają znaną już z Wiedźmina 3 mnogość wyborów i nieoczywiste dylematy moralne, z którymi będą musieli mierzyć się gracze.

Czy pokładane w CD Projekcie Red zaufanie nie zostanie naruszone dowiemy się już w kwietniu, o ile premiera nie zostanie w ostatniej chwili przesunięta.


Dying Light 2

Data premiery: Q2 2020 | Platformy: PS4, Xbox One, PC | Gatunek: Action-Adventure, FPS


Dying Light to gra, której nie trzeba prawdopodobnie żadnemu polskiemu graczowi przedstawiać. Ten rewitalizujący tematykę zombie tytuł z 2015 roku zdołał zyskać popularność nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą, co pozwoliło na stworzenie kolejnej części, która ma potencjał być jeszcze lepsza.

Dying Light 2 będzie miało premierę w drugim kwartale 2o20 roku. Już wiemy, że rozmiar mapy będzie 4 razy większy niż w poprzedniej części, a główny bohater będzie nazywał się Aiden Caldwell. Ponadto możemy spodziewać się powrotu porkouru i innych mechanik, które zaskarbiły sobie sympatię fanów w poprzednim Dying Light.


Half Life: Alyx

Data premiery: marzec 2020 | Platformy: PC | Gatunek: VR FPS


Na naszej stronie znaleźć mogliście obszerną zapowiedź Half Life: Alyx, w naszym poradniku odnośnie tego, jakie gogle VR kupić poinformowaliśmy was także, że na wieść o nowej grze z serii Half Life tymczasowo wyprzedały się w USA i Kanadzie gogle Valve Index. Skąd ta cała ekscytacja?

Half Life to kultowa seria, której kontynuacji fani domagali się od wielu lat. Co prawda może nie w takiej formie, ale nie da się ukryć, że Alyx zapowiada się niesamowicie ciekawie. Będzie to prequel do Half Life 2, a w rolę głównej bohaterki wcieli się oczywiście tytułowa Alyx, znana już doskonale fanom serii.

Czy będzie to tytuł, który rozbudzi zainteresowanie VR i sprawi, że wirtualna rzeczywistość zyska wreszcie większą popularność? Ciężko stwierdzić, ale na pewno warto się nim zainteresować.


Doom Eternal

Data premiery: 20 marca 2020 | Platformy: PS4, Xbox One, PC, Stadia, Switch | Gatunek: FPS


Doom z 2016 roku okazał się niespodziewanym hitem. Większość graczy spodziewała się, że będzie to niskiej jakości gra, próbująca wycisnąć z graczy pieniądze dzięki mocy nostalgii, ale nie oferująca zbyt dużo w zamian. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna.

Tytuł zaimponował i świetnie się sprzedał, w związku z czym powstanie kolejnej części było niemal nieuniknione. Wiemy już, że będzie nią Doom Eternal, a jego premiera czeka nas już niedługo (o ile nie zostanie ona przesunięta). Warto wspomnieć, że 20 marca nastąpi premiera na PS4, Xboxa One, PC i Stadię, zaś na premierę na Nintendo Switcha będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Jak zapowiada się nowy Doom? Wygląda na to, że zrobi to samo, co poprzednik zrobił dobrze, tylko jeszcze lepiej i na większą skalę. Są jednak pewne zmiany, jak na przykład pojawienie się kotwiczki, która ma ułatwić graczom poruszanie się po mapie.


Resident Evil 3 Remake

Data premiery: 3 kwietnia 2020 | Platformy: PS4, Xbox One, PC | Gatunek: Survival Horror


Wypuszczony w styczniu 2019 remake Resident Evil 2 zebrał doskonałe oceny i świetnie się sprzedał, nie ma się więc co dziwić, że ogłoszono także odświeżoną wersję Resident Evil 3. Co więcej, ma ona mieć premierę już stosunkowo niedługo, bo 3 kwietnia 2020.

Tak samo jak w przypadku poprzednich remake’ów, możemy liczyć na znaczą poprawę grafiki, ale także wprowadzenie współczesnych mechanik i rozwiązań, które poprawią doświadczenia z rozgrywki.

Dodatkowo ucieszyć może fakt, że Resident Evil: Project Resistance okazało się być nie samodzielną grą, a trybem multiplayer właśnie do remake’u Resident Evil 3, nazwanym ostatecznie Resident Evil: Resistance.


Marvel’s Avengers

Data premiery: 15 maja 2020 | Platformy: PS4, Xbox One, PC, Stadia | Gatunek: Action-Adventure


Premiera Marvel’s Avengers będzie dobrą okazją, żeby zdjąć z półki zakurzonego pada do Stadii i wreszcie z niej skorzystać. Oczywiście żartujemy, ale jak mogliście przeczytać w naszej recenzji Google Stadii, usługa ta nam nie zaimponowała – między innymi z powodu ubogości dostępnych na nią gier. Kto wie, może Marvel’s Avengers będzie zmianą ku lepszemu?

Tak czy inaczej, gra zapowiada się całkiem ciekawie i w zasadzie może liczyć na murowany sukces, biorąc pod uwagę popularność kinowego uniwersum Marvela. Spider Man nie zawiódł (chociaż trzeba pamiętać, że robili go zupełnie inni ludzie), więc również Avengersom można dać kredyt zaufania.

O historii wiemy obecnie tyle, że w uniwersum gry zespół Avengers się rozpadł, a bycie superbohaterem stało się nielegalne. Nagle jednak pojawiła się nowa groźba, która sprawiła, że znani nam doskonale bohaterowie muszą się na powrót zjednoczyć i wspólnie stawić jej czoła.


Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Data premiery: 31 marca 2020 | Platformy: PS4, Xbox One, PC | Gatunek: Action-RPG


Na liście pod tytułem “najlepiej zapowiadające się gry 2020 roku” nie mogło oczywiście zabraknąć tej pozycji. Vampire: The Masquerade – Bloodlines z 2004 roku to gra, którą ogromna ilość osób wspomina z rozrzewnieniem. Nawet na dzisiejsze standardy jest to pozycja niezwykle grywalna, głównie z uwagi na świetną historię i rozbudowany świat. Nic więc dziwnego, że Vampire: The Masquerade – Bloodline 2 jest tytułem tak wyczekiwanym.

Zwłaszcza w świetle tego, że Vampyr od Dontnod zebrał co prawda dobre oceny i sprzedał ponad milion kopii, ale nie był pod żadnym względem rewolucyjny i w tematyce wampirów jest w grach wciąż wiele do powiedzenia.

Historię nowego Bloodlines można streścić bardzo krótko: gramy jako świeżo powstały wampir, który musi podnieść swoją pozycję w tym nowym, nieznanym świecie i dołączyć do któregoś z pięciu dostępnych w grze klanów. Oczywiście w praktyce opowieść będzie na pewno znacznie bardziej skomplikowana, ale takie jest jej główne założenie.


Final Fantasy VII Remake

Data premiery: 3 marca 2020 | Platformy: PS4 | Gatunek: RPG


Zdajemy się żyć obecnie w erze remake’ów, ale czy to właściwie coś złego? Zwłaszcza, że remake Final Fantasy VII wydaje się mieć ogromny potencjał, a fani prosili o niego od lat. Nie jest to też typowy remake “na odwal”, gdzie deweloperzy podnoszą rozdzielczość i w zasadzie na tym kończy się cała zabawa.

Nowy system walki, rozbudowana historia i cała masa nowych dialogów, a na dokładkę imponująca warstwa graficzna – czy można prosić o coś więcej? Pozostaje tylko czekać, aż nadejdzie premiera i sprawdzimy, czy rzeczywiście jest to tak wysokiej jakości remake, jak się zapowiada.


Halo Infinite

Data premiery: Q4 2020 | Platformy: Xbox One, PC | Gatunek: Action, FPS


W ostatnie Halo zagraliśmy w 2017 roku (Halo Wars 2), ale nie odbiło się ono szerokim echem. Ciężko powiedzieć, czy podobnie będzie z kolejną częścią serii, Halo Infinite, która ma wejść na półki sklepowe w ostatnim kwartale 2020 roku.

Halo Infinite ma większą szansę na sukces z jednego ważnego powodu: jest duże prawdopodobieństwo, że będzie jednym z tytułów startowych Xbox Series X, czyli konsoli nowej generacji od Microsoftu. Jak mogliście przeczytać w naszym artykule na temat premiery PS5, tytułem startowym na nową konsolę Sony będzie ciekawie zapowiadający się Godfall. Czy Halo Infinite jest równie zachęcające? Cóż, może nie dla Europejczyków, ale trzeba pamiętać, że ta seria zawsze cieszyła się dużą popularnością przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych.


Beyond Good & Evil 2

Data premiery: TBD | Platformy: PS4, Xbox One, PC, | Gatunek: Action-Adventure


Beyond Good & Evil 2 jest prequelem do uznanego Beyond Good & Evil z 2003 roku. Wydarzenia będą rozgrywać się całą generację przed akcją części pierwszej.

Tytuł jest w produkcji od wielu, wielu lat, co z jeden strony daje nadzieję na wysokiej jakości produkt końcowy, a z drugiej może świadczyć o mało owocnym procesie twórczym. Czy warto było tak długo czekać? Dowiemy się prawdopodobnie w 2020 roku, chociaż można zacząć mieć na tym polu wątpliwości. Pod koniec 2019 roku miała być wreszcie dostępna publiczna beta, ale oczywiście nic takiego nie miało miejsca.


Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Data premiery: 2020 | Platformy: PS4, Xbox One, PC, Switch | Gatunek: Action-Adventure


Gier Lego z serii Star Wars mamy już kilka, czym więc odróżnia się od nich Lego Star Wars: The Skywalker Saga? Przede wszystkim tytuł ten nie będzie skupiać się na pojedynczym filmie czy historii, a zaadaptuje częściowo wszystkie 9 najważniejszych filmów z serii Star Wars, czyli: oryginalną trylogię (A New Hope, The Empire Strikes Back, Return of the Jedi), trylogię prequeli (The Phantom Menace, Attack of the Clones, Revenge of the Sith), a także nową trylogię (The Force Awakens, The Last Jedi i The Rise of the Skywalker).

Czego możemy się spodziewać? W zasadzie tego samego, co w innych grach z serii Lego. Nie da się jednak ukryć, że takie zebranie wszystkich najważniejszych historii ze Star Wars w jednej grze będzie gratką dla każdego fana (jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił, warto ograć także Star Wars: Jedi – Upadły Zakon, grę tak dobrą, że znalazła się na naszej liście najlepszych prezentów dla gracza).


Rainbow Six Quarantine

Data premiery: 2020 | Platformy: PS4, Xbox One, PC | Gatunek: Action-Adventure, FPS


Quarantine to najnowsza gra z serii Rainbow Six, która wybiega nieco w przyszłość względem poprzednich odsłon. Jest także jeszcze jedna istotna różnica, która mocno ją od nich odróżnia.

Nie będzie to bowiem gra PvP, do czego przyzwyczailiśmy się w poprzednich Rainbow Six. Zamiast tego zespoły 3 graczy będą razem przechodzić kooperacyjną przygodę umieszczoną w tym świecie. Zagrać będzie można zarówno ze znajomymi, ale także losowymi, nieznanymi nam osobami.

Rainbow Six Quarantine miało się pojawić w pierwszym kwartale 2020 roku, ale premiera została przesunięta. Nic jednak nie wskazuje na to, abyśmy musieli na zagranie w ten tytuł czekać aż do 2021 roku.


Ori and the Will of the Wisps

Data premiery: 11 lutego 2020 | Platformy: PC, Xbox One | Gatunek: Action-Adventure, platformówka


Pamiętacie jeszcze Ori and The Blind Forest, całkiem popularną i cenioną grę indie z 2015 roku? Wreszcie doczekała się kontynuacji, Ori and The Will of the Wisps, i, co ważne, będziemy w stanie zagrać w nią już bardzo niedługo, bo 11 lutego.

Spodziewać się możemy, co widać już na trailerach, ciekawej i dobrze poprowadzonej historii, a także imponującej warstwy graficznej. Poza tym twórcy wprowadzili w życie postulaty graczy, którzy do Ori and the Blind Forest mieli klika zarzutów (m.in. brak automatycznego zapisywania postępów).

Najlepiej zapowiadające się gry 2020 roku nie muszą jednocześnie oznaczać gier najbardziej mainstreamowych – wiele osób mogło o Orim nie słyszeć, ale w takim wypadku zdecydowanie warto nadrobić zaległości.


Nioh 2

Data premiery: 13 marca 2020 | Platformy: PS4 | Gatunek: Action-Adventure, Action RPG


Pierwszy Nioh znany był ze świetnej mechaniki walki i dobrej warstwy wizualnej. Wielu graczy wskazywało go nawet jako swojego faworyta wśród gier czerpiących garściami z Dark Souls. Nic więc dziwnego, że zdecydowano się na stworzenie kontynuacji.

Stosunkowo niewiele na jej temat wiemy, poza tym, że ma być jeszcze lepsza, większa i ładniejsza niż część pierwsza. Na szczęście premiera już niedługo, więc niedługo będziemy mogli to zweryfikować.

Polscy gracze mogą pierwszego Nioha kojarzyć także z głośnych swego czasu porównań z Wiedźminem 3 (chociaż te dwa tytuły w praktyce nie miały niemal nic ze sobą wspólnego, poza nieco podobnym wyglądem głównych bohaterów).


Diablo 4

Data premiery: TBD | Platformy: PS4, Xbox One, PC | Gatunek: Action RPG


Diablo 4 dopiero co zostało ogłoszone na Blizzconie 2019, więc być może przewidywanie premiery w 2020 roku jest częściowo myśleniem życzeniowym. Sami twórcy mówią, że do premiery jeszcze daleko. Jeśli będzie to rzeczywiście miało miejsce w 2020 (a nie za dwa czy trzy lata, jak przewidują niektórzy), to zapewne w ostatnim kwartale, jeśli nie w samej końcówce roku.

Nikomu nie trzeba raczej tłumaczyć, czemu na nowe Diablo warto czekać. Zwłaszcza, że Diablo 4 wydaje się porzucać mało lubianą estetykę z części 3 i powracać do bardziej mrocznych korzeni z części 2. Pojawią się również pewne elementy, których graczom w poprzedniej odsłonie zabrakło (na przykład klasa Czarodziejka).


Gods & Monsters

Data premiery: TBD | Platformy: PS4, XBO, PC, Switch, Stadia | Gatunek: Action-Adventure


Gods & Monsters pierwotnie miało się ukazać 25 lutego 2020 roku, ale premiera została przełożona na bliżej niesprecyzowaną datę. Jest jednak spora szansa, że będziemy mieli okazję zagrać w tą produkcję jeszcze w tym roku.

Tytuł ten tworzą osoby, które stały m.in. za Assassin’s Creed Odyssey. Właśnie najnowszą odsłonę Assassin’s Creed wskazują jako inspirację do stworzenia Gods & Monsters, gry Action-Adventure opartej na greckich mitach.

Nie wiemy jeszcze na temat tej produkcji dużo, ale walka z legendarnymi greckimi potworami wydaje się ciekawym konceptem, a grafika rodem z Breath of the Wild ma potencjał oczarować.


Microsoft Flight Simulator

Data premiery: TBD (2020) | Platformy: Xbox One, PC | Gatunek: symulator lotu


Część z was może się teraz zacząć śmiać i stwierdzić: najlepiej zapowiadające się gry 2020 roku i Microsoft Flight Simulator? Ktoś w ogóle gra w takie rzeczy? Okazuje się jednak, że jak najbardziej istnieje nisza, którą ten tytuł może zapełnić. Nie każdy lubi symulatory lotu i nie ma nic w tym złego, ale nie oznacza to od razu, że ta gra nie ma nic do zaoferowania.

Realistyczne, szczegółowe i piękne otoczenie do podziwiania w czasie lotu to element, którym twórcy głównie próbują “sprzedać” swoją produkcję. Nie da się ukryć, że trailer robi wrażenie – zresztą sprawdźcie sami powyżej. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się na pewno w 2020 roku (bardziej dokładnej daty premiery jeszcze nie podano do publicznej wiadomości).

Najlepiej zapowiadające się gry 2020 roku – podsumowanie

Oto naszym zdaniem najlepiej zapowiadające się gry 2020 roku. Zgadzacie się z nami, czy może niekoniecznie? Wiedzieliście, że to właśnie te gry 2020 rok ma do zaoferowania, czy któraś pozycja was zaskoczyła?

Dajcie koniecznie znać, jakie są waszym zdaniem najciekawsze i potencjalnie najlepszej gry 2020 roku. Cyberpunk, The Last of Us 2, Half Life: Alyx, a może coś zupełnie innego? Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o gry 2020 rok zdaje się obfitować w remake’i, m.in. remake Final Fantasy VII i remake Resident Evil 3. Może to one okażą się najlepszymi tytułami roku?

Gry - zobacz ceny

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *