“Nintendo Switch – przenośne, czy nie?” to jedno z najczęściej zadawanych pytań przed kupnem. Nintendo reklamując swoją konsolę, kładzie duży nacisk na bycie w ciągłym ruchu. A skoro tak, czy warto rozpatrywać modele konsoli z opcją gry stacjonarnej? Jak to działa? Sprawdźmy, czy warto kupić “pełną” konsolę, czy Nintendo Switch przenośne!

Nintendo Switch przenośne – czy warto?

Warto od razu podkreślić najważniejszą sprawę: każdy model Nintendo Switch to konsola przenośna. Możecie bez problemu używać jej w domu jako sprzętu do grania na TV, siedząc na kanapie. A gdy zajdzie potrzeba wyjść z domu, wystarczy wyjąć konsolę ze stacji dokującej i grać dalej.

Niech was nie zmyli marketing: Nintendo Switch to pełnoprawna konsola (poza modelem tylko przenośnym, ale o tym za chwilę). Łatwe przenoszenie jest tylko dodatkiem do standardowego trybu, w którym konsola jest podłączona do telewizora, a wy gracie wygodnie. Jeśli często odbywacie długie podróże (jako pasażer), to Nintendo Switch może stać się świetnym kompanem do zabicia nudy.

To jednak nie wszystko. Przenośna konsola nie jest oczywiście niczym nowym i samo Nintendo ma w swojej historii wiele takich urządzeń. Nintendo Switch jest jednak pierwszą konsolą, która ma wystarczająco mocy, żeby uruchamiać większość nowych gier. A to sprawia, że w końcu w podróży można grać we wszystkie gry. Nintendo Switch przenośne to nie przenośnia, to rzeczywistość!

Nintendo Switch przenośne – ranking modeli

Jak już wspomniałem wyżej: każde Nintendo Switch jest konsolą przenośną. To sprawia, że w rankingu przedstawimy wszystkie dostępne modele, a w teorii różnice między nimi nie będą duże. Jeśli chodzi o konsole przenośne, trudno o lepszą niż Switch, jednak i ta konsola ma kilka wariantów. Tutaj przedstawimy szerzej wszystkie modele przenośnego Nintendo Switch. Pamiętajcie również, że każdą edycję Nintendo Switch można kupić w wielu różnych kolorach.

Nintendo Switch

konsol nintendo switch

Model można powiedzieć “główny”, a przynajmniej wyjściowy. Konsola znajdująca się między modelami Lite i OLED, jeśli chodzi o możliwości, jak i cenę. Warto już na starcie podkreślić, że specyfikacja techniczna Nintendo Switch jest taka sama, niezależnie od modelu. Stąd tu się skupimy na podejściu praktycznym.

Nintendo Switch w tym momencie jest dosyć tanie (standardowy koszt to ~1200 zł), co nie powinno w tym momencie być wielką przeszkodą. W zestawie znajdziecie tablet (konsolę), dwa Joycony i stację dokującą. Za pomocą stacji możecie podłączyć sprzęt do telewizora. Gdy najdzie was ochota na grę na mniejszym ekranie, wystarczy wyjąć tablet z konsolą ze stacji dokującej. Można to zrobić bez strachu, gdy konsola jest włączona. Nic jej się nie stanie. W drugą stronę to działa tak samo: przeniesienie obrazu na duży ekran zajmie dosłownie moment.

Do przenoszenia warto zaopatrzyć się w futerał, gdyż tego z reguły nie ma w zestawie. W podróży bez problemu naładujecie konsolę od każdej ładowarki z wejściem USB-C.

Nintendo Switch Lite

nintendo switch przenośna

Nintendo Switch Lite to mniejszy i trochę uboższy kuzyn głównej konsoli, ale za to jeszcze bardziej przystępny pod względem ceny – kosztuje ~800 zł. Ma dwie najważniejszej różnice: delikatnie mniejszy ekran i wbudowane na stałe Joycony.

Pod względem specyfikacji technicznej i możliwości uruchamiania gier oferuje dokładnie to samo, co powyższy model. Zasadniczą różnicą będą jednak wbudowane Joycony, które sprawiają, że gry ruchowe (i inne wymagające odłączenia Joyconów) będą niemożliwe. Można co prawda konsolę sparować z dokupionymi zewnętrznymi kontrolerami, ale to podnosi cenę praktycznie do poziomu lepszej konsoli.

Nintendo Switch OLED

konsola przenośna nintendo switch

Nintendo Switch OLED to najmłodsze “dziecko” ze stajni Nintendo. Pod względem technicznym to wciąż ta sama konsola, ale wyróżnia się delikatnie większym ekranem z matrycą OLED. Większa będzie również cena, która wynosi już ~1600 zł. I chociaż różnice mogą nie wydawać się duże, to jednak matryca OLED sprawi gigantyczną różnicę przy grze w trybie przenośnym.

Sam lepszy ekran wystarczy, żeby nadać grom zupełnie nowy, wizualnie lepszy wygląd, co sprawia, że jest to najlepsze przenośne Nintendo Switch. Pod kątem gry stacjonarnej będzie działało dokładnie tak samo, jak “zwykła” konsola. W tym przypadku ważna będzie matryca telewizora, więc jeśli głównie zależy wam na grze z kanapy, to ten model nie ma większego sensu.

Nintendo Switch – przenośne, czy nie? Podsumowanie

Przede wszystkim Nintendo Switch sprawia, że nie musicie już wybierać, w co gracie poza domem. Konsola pozwala na uruchamianie nawet najnowszych gier. W niepamięć odejdą sytuację, gdy musieliście przerwać nową grę, a w podróży ratować się jakimiś minigierkami na telefon. Będzie to nie tylko wygoda dla was, ale również waszych dzieci!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *