Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Red Dead Redemption 2 z 2018 (w 2019 pojawiła się wersja na PC) to gra, o której zapewne większość graczy na świecie, nawet casualowych, co najmniej słyszała. Ta kontynuacja uznanego Red Dead Redemption, stworzona przez Rockstara, czyli firmę odpowiedzialną m.in. za serię Grand Theft Auto. Jeśli ktoś lubi w grach interesującą historię, otwarty świat i ciekawe postacie, powinien w RDR 2 zagrać.

Zanim jednak udacie się do sklepu, czy to online, czy fizycznego, warto w pierwszej kolejności sprawdzić Red Dead Redemption 2 wymagania. W przeciwnym razie po zainstalowaniu gry i jej uruchomieniu może mieć miejsce duże rozczarowanie. Niespełnienie wymagań oznacza bowiem w najlepszym razie duże lagi i częste zawieszanie się gry, a w najgorszym brak możliwości jej uruchomienia. Wszystkiego dowiecie się poniżej – zapraszamy!

Red Dead Redemption 2 wymagania na PC – minimalne oraz rekomendowane

Red Dead Redemption 2 wymagania, które poniżej Wam przedstawimy, pochodzą bezpośrednio od Rockstara, a więc są stosunkowo wiarygodne. Warto przy tym pamiętać, że mają one rolę raczej orientacyjną. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że większość osób zapewne nie będzie posiadała dokładnie tych samych modeli kart graficznych czy procesorów, jak te wymienione w wymaganiach.

Wymagania sprzętowe RDR 2 można podzielić na dwie kategorie: minimalne oraz zalecane (rekomendowane). Spełnienie wymagań minimalnych powinno gwarantować możliwość płynnego grania, bez większych lagów i zacinek, chociaż zapewne na niskich ustawieniach graficznych i z relatywnie niską ilością FPS-ów (klatek na sekundę).

Wymagania zalecane odnoszą się już do wyższych, aczkolwiek niekoniecznie najwyższych możliwych ustawień graficznych i warto zwrócić na nie uwagę, jeśli chce się czerpać pełnię przyjemności z rozgrywki.

red dead redemption 2 wymagania sprzetowe
Źródło: Rockstar Games

Wymagania minimalne:

 • System operacyjny: Windows 10 – co najmniej aktualizacja z kwietnia 2018 r. (wersja 1803)
 • Procesor: Intel® Core™ i5-2500K / AMD FX-6300
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 770 2 GB / AMD Radeon R9 280 3 GB
 • Miejsce na dysku: 150 GB
 • Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX

Wymagania zalecane:

 • System operacyjny: Windows 10 – co najmniej aktualizacja z kwietnia 2018 r. (wersja 1803)
 • Procesor: Intel® Core™ i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
 • Pamięć RAM: 12 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB / AMD Radeon RX 480 4 GB
 • Miejsce na dysku: 150 GB
 • Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX

Podejrzewamy, że w tym wszystkim najbardziej przerazić może wymagane miejsce na dysku. Niestety, otwarty świat, wysokiej jakości grafika i niezbyt szałowa optymalizacja robią swoje. Realnie RDR2 zajmuje nieco mniej miejsca niż wskazują na to wymagania (około 130GB), ale wciąż bardzo dużo. Podobnie jest zresztą w przypadku wersji konsolowych, a więc gracze PC-towi nie są tutaj szczególnie poszkodowani.

Granie w Red Dead Redemption 2 na słabym PC – wskazówki

Jeśli zapoznaliście się z naszym artykułem, w którym omawiamy Wiedźmin 3 wymagania sprzętowe, może kojarzycie, że w przypadku tej słynnej gry CD Projektu gracze stworzyli mody mające uprzyjemnić rozgrywkę osobom z niezbyt potężnymi PC-tami.

W przypadku tytułu Rockstara jest podobnie, chociaż bardziej dokładnym byłoby nazwanie stworzonych przez graczy rozwiązań nie modami, a gotowymi plikami konfiguracyjnymi. Pliki te dostosowują różne ustawienia graficzne tak, aby zapewnić jak najpłynniejszą rozgrywkę, a przy tym nie sprawić, że gra nagle będzie wyglądała jak coś z wczesnych lat dwutysięcznych.

Jeśli więc np. Red Dead Redemption 2 wymagania omówione powyżej spełniacie ledwo-ledwo i nie wiecie, co robić, aby zapewnić sobie optymalną ilość FPS-ów, warto się takimi plikami zainteresować. Jest ich dostępnych w Internecie sporo, oczywiście za darmo, choćby na słynnym portalu Nexus Mods.

rdr2
Źródło: Rockstar Games

Gdzie można kupić RDR2 na PC?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Red Dead Redemption 2 na PC wyszło nieco później niż na konsole, co jest typowe dla gier Rockstara. To wciąż gra dość świeża, a więc powyższe wymagania nie powinny szczególnie dziwić. Posiadacze komputerów osobistych mogą z łatwością zakupić ją w wersji pudełkowej lub cyfrowej w wielu źródłach.

Co ciekawe, jest ona dostępna (zarówno w wersji podstawowej, jak i Ultimate) zarówno w Epic Games Store, jak i na Steamie. Warto przy tym pamiętać, że Steam ma politykę pozwalającą na zwracanie gry, jeśli kupiło się ją mniej niż 2 tygodnie wcześniej i spędziło w grze mniej niż 2 godziny.

To w praktyce oznacza, że jeśli ciężko stwierdzić, w jakim stopniu spełnia się Red Dead Redemption 2 wymagania, w teorii można kupić grę, wypróbować ją przez chwilę i odzyskać wydane pieniądze, gdyby okazało się, że jednak tytuł chodzi zbyt słabo i nie da się komfortowo grać.

Cena podstawowa wciąż oscyluje w okolicach 249 złotych (za wersję podstawową), więc przy słabym komputerze kupienie jej bez możliwości ewentualnego zwrotu byłoby dość ryzykowne.

Red Dead Redemption 2 wymagania na PC – podsumowanie

Bez wątpienia Red Dead Redemption 2 wymagania nie należą do najniższych, ale trudno spodziewać się czegoś innego. Mówimy tutaj w końcu o grze AAA, czyli o wysokobudżetowym tytule z najwyższej półki, z otwartym światem i robiącą wrażenie grafiką. Wszystko to wiąże się z koniecznością korzystania z dużej ilości zasobów, zarówno, jeśli chodzi o kartę graficzną, jak i pamięć RAM czy CPU.

Mamy nadzieję, że Wasz sprzęt spełnił wymienione powyżej wymagania zalecane, najlepiej z nawiązką, i będziecie mogli w RDR 2 zagrać bez problemu. Gdybyście mieli problem ze zweryfikowaniem, jakie parametry ma Wasze urządzenie, zapraszamy do zapoznania się z kilkoma poradnikami, które przygotowaliśmy w tym zakresie. Między innymi opisywaliśmy, jak sprawdzić kartę graficzną oraz jak sprawdzić RAMy. Bez obaw – nie są to rzeczy szczególnie trudne. Dajcie znać, jeśli jest jakiś temat, któego jeszcze nie poruszaliśmy, a którym powinniśmy się zająć!

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.