Surfshark VPN, jak przystało na „prawdziwego” rekina w nazwie, rynek oprogramowań VPN wziął szturmem. W recenzji chwaliliśmy go za stosowanie dojrzałych rozwiązań i fakcie, że nie odstaje od najlepszych mimo mniejszego doświadczenia. Cała reszta była rekompensowana przez jedną z najniższych cen na rynku. Czy można powiedzieć to samo o ich antywirusie? Na te pytania odpowie nasza recenzja Surfshark Antivirus!

Jak działa Surfshark Antivirus?

Możecie kojarzyć, że Surfshark to przede wszystkim VPN, który chroni wasze dane i całe połączenie internetowe przed zakusami złych ludzi. W takim wypadku recenzję Surfshark VPN musimy rozpocząć od odpowiedzi na dosyć podstawowe pytanie: czy antywirus jest jeszcze potrzebny? Czy VPN nie zapewniają pełnej ochrony twoich urządzeń?

Walka z wirusami i innymi zagrożeniami to prawdziwy wyścig zbrojeń. Z jednej strony hakerzy, którzy wymyślają coraz lepsze sposoby na infekowanie twoich urządzeń. Z drugiej strony firmy produkujące oprogramowanie ochronne, np. Surfshark. Niezależnie od wybranego VPN powstały one w odpowiedzi na nowy rodzaj zagrożeń, który został stworzony dzięki nowym możliwościom wynikającym z rozwoju sieci.

Wirusy przestały być jedynymi zagrożeniami. Na przód wysunęło się ryzyko związane z utratą danych lub ich profilowaniem. Czym jest profilowanie? Polega ono na zapisywaniu wszelkich informacji o użytkowniku, np. historii przeglądania. Dostęp do takich danych można sprzedawać dostawcom reklam, które wtedy są lepiej dopasowane i łatwiej mogą skłonić użytkownika do kliknięcia.

logo surfshark
Źródło: Surfshark

Być może to sprawiło, że wirusy zostały trochę zepchnięte w cień, ale nie sprawiło to, że zniknęły. Wciąż są obecne, w dodatku groźniejsze niż wcześniej, gdyż też są w ciągłym rozwoju. Wciąż jest „łatwo” zainfekować nimi swoje urządzenia. Może nie za pomocą niesprawdzonej płyty CD jak kiedyś, ale przez przypadkowe kliknięcie podejrzanej reklamy owszem.

Szczególnie narażone na to zagrożenie są smartfony, gdzie często znalezienie przycisku zamykania reklam jest cięższe niż na większych ekranach. Nie mówiąc już o tym, że trzeba precyzjnie kliknąć palcem w mały przycisk. A przecież wciąż można nadziać się na zainfekowany załącznik w mailu, nawet od nieświadomej zaufanej osoby. Właściwie nie ma bezpiecznych urządzeń i również posiadacze komputerów Apple powinni zainstalować antywirus na Mac OS.

Tak działa Surfshark Antivirus. Zapewnia ochronę w miejscach już trochę zapomnianych, ale wciąż bardzo ważnych. W miejscach, w których nie pomoże VPN z bardzo prostej przyczyny: nie do tego służy. Ba, używanie VPN w celu omijania blokad ocenzurowanych stron może was nawet bardziej narażać na kliknięcie nieodpowiedniego miejsca. Zdecydowanie lepiej uzupełnić swoją ochronę o antywirus!

Najważniejsze funkcje Surfshark Antivirus

I właśnie „uzupełnienie” to być może najważniejsze słowo określające Surfshark Antivirus. W tym momencie nie można wykupić osobnego dostępu do Surfshark Antivirus. Dostać go można, decydując się na pakiet Surfshark One, czyli wyższy pakiet VPN.

W ten sposób dostajecie jeden pakiet, żeby ochronić wszystkie wasze urządzenia. Dodatkowo nie musicie zaglądać do rankingu darmowych antywirusów i sprawdzać, czy któryś z nich faktycznie was obroni. Zdecydowanie warto przemyśleć takie rozwiązanie. Surfshark Antivirus ma więcej zalet niż wad, o czym przekonacie się w dalszej części recenzji.

Przyjrzymy się zatem, co dokładnie oferuje Surfshark Antivirus:

 • Skany (ręczne i automatyczne) plików na dysku oraz analiza ściąganych plików.
 • Znajduje i usuwa złośliwe oprogramowanie. W czasie rzeczywistym zablokuje zagrożenie, zanim te zdąży wyrządzić szkody
 • System Cloud Protect, który zapobiega atakom zero-day na kamerkę w urządzeniu.
 • Łatwy w obsłudze: Ochrona twoich urządzeń będzie wyjątkowo prosta i intuicyjna.
 • Nie obciąża twojego komputera. Nie zauważysz żadnych spowolnień ani wzrostu wykorzystania procesora lub pamięci RAM.

Najlepsze w Surfshark Antivirus jest to, że w tym momencie właściwie nie sposób mówić o nim z pominięciem VPN. Z racji tego, że kupujesz pakiet Surfshark One, dostaniesz również dostęp do bardzo dobrej sieci VPN, a także do narzędzi Surfshark Alert i Search.

To pierwsze monitoruje w czasie rzeczywistym wycieki danych na świecie. Jeśli twoje dane pojawią się w którymś wycieku, dostaniesz o tym natychmiastowe powiadomienie. Surfshark Search natomiast pozwala na surfowanie w internecie bez obaw o śledzenie i profilowanie. W dodatku wyniki wyszukiwania będą wolne od reklam.

surfshark antivirus recenzja
Źródło: Surfshark

Co warto wiedzieć przed zakupem Surfshark Antivirus?

Najważniejsza przed zakupem jest świadomość tego, na co się w rzeczywistości decydujecie. Wspomnieliśmy już o dodatkowych funkcjach Alert i Search, ale najważniejszy jest VPN. Surfshark Antivirus to uzupełnienie VPN, co w połączeniu tworzy potężne narzędzie do ochrony.

Przypomnijmy podstawy. Surfshark VPN to dosyć nowe narzędzie na rynku, które mimo względnie małego doświadczenia zdumiewa rozmachem. W tej sieci VPN udało się zgromadzić serwery w ponad 100 różnych krajach. To osiągnięcie, którym mogą się pochwalić naprawdę nieliczni na rynku. W dodatku ceny należą do tych najbardziej przystępnych.

Nie kłamiemy. Cena Surfshark Antivirus (+VPN) za miesiąc przy planie dwuletnim to tylko 11,19 zł. Jakby tego było mało, decydując się na plan dwuletni, dostajecie 4 miesiące gratis, więc kolejna opłata uszczupli wasz portfel dopiero po 28 miesiącach. Można też spróbować bez żadnych obaw – przez pierwsze 30 dni obowiązuje gwarancja zwrotu pieniędzy. W każdym momencie bez podania przyczyn możecie odzyskać całą kwotę.

Za tą kwotę otrzymasz dostęp do bezpiecznej sieci VPN, blokady reklam, prywatną wyszukiwarkę, a także całodobową ochronę antywirusową wszystkich swoich urządzeń. Bez względu na system operacyjny. Ciężko ocenić, czy jest to najlepszy antywirus na iPhone, ale zdecydowanie warto go rozważyć.

Zalety Surfshark Antivirus

Wiemy już opisowo, czym jest Surfshark Antivirus. Postarajmy się teraz wypunktować, jakie są zalety Surfshark Antivirus:

 • Świetne uzupełnienie ochrony zapewnianej przez sieć VPN. Uzupełnia trochę już zapomnianą lukę w zabezpieczeniach.
 • Jest bardzo tani: przychodzi w zestawie z VPN sygnowanym tą samą nazwą.
 • Jest bardzo łatwy w obsłudze, nie dasz rady się zgubić.
 • Ochrania wiele urządzeń bez względu na platformę i system operacyjny.
 • Dodatkowe funkcje: prywatna przeglądarka i monitorowanie wycieków danych.
 • Brak logów: firma nie sprawdza i nie przechowuje danych na temat tego, co robisz w internecie.
 • Gwarancja zwrotu kosztów: przez 30 dni można “w ciemno” wypróbować Surfshark Antivirus i cały pakiet Surfshark One. Jeśli wam się nie spodoba, dostaniecie natychmiastowy przelew powrotny bez zbędnych pytań.
 • Całodobowy support. Rozwiązania Surfshark są intuicyjne i bezpieczne, ale w przypadku problemów czeka na ciebie pomoc techniczna.
surfshark co to jest
Źródło: Surfshark

Wady Surfshark Antivirus

Lista zalet wygląda dosyć imponująco, to fakt. Czy w takim razie Surfshark Antivirus ma jakieś wady? Nie dajmy się zaślepić optymizmowi i sprawdźmy! Wady Surfshark Antivirus:

 • Nowość na rynku. Surfshark w udany sposób stara się przekonać do siebie potencjalnych klientów, ale nie sposób ukryć małego doświadczenia. Czy to źle? Niekoniecznie, każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.
 • Brak samodzielnej aplikacji (dostępnej bez VPN w zestawie). Cały pakiet prezentuje się dobrze, ale może to być problemem dla ludzi, którzy już mają wybrany VPN.

Opinie o Surfshark Antivirus

Opinie internautów na temat Surfshark Antivirus są na ogół pozytywne. Użytkownicy podkreślają, że największy problem mieli z przekonaniem się do spróbowania nowego rozwiązania. Dla wielu oprogramowanie antywirusowe powinno wykazać się doświadczeniem. Na szczęście cały pakiet Surfshark był dla wielu ofertą nie do odrzucenia, której nigdy nie żałowali. Ostatecznie Surfshark ma już spore doświadczenie w bezpiecznych sieciach VPN.

W podobnym świetle piszą o Surfshark znane redakcje technologiczne, np. PCmag.com:

W ciągu zaledwie 3 lat firma Surfshark zyskała pozycję wiodącej marki na zatłoczonym rynku sieci VPN – jest tak dobra, że w 2021 roku przyznaliśmy jej odznakę potwierdzającą naszą rekomendację.

W podobnie ciepłych słowach wypowiadał się znany chiński podróżnik Sam Chui:

surfshark antivirus opinie
Źródło: Sam Chui

Używam Surfsharka podczas podróży, żeby szybko i bezpiecznie surfować po Internecie.

Surfshark Antivirus – podsumowanie

Być może wiele osób właśnie odpowiedziało sobie na pytanie, jaki antywirus zainstalować. Mimo pozornej nowości i braku doświadczenia Surfshark Antivirus ma sporo argumentów za tym, żeby go wypróbować. Większa ochrona nigdy nie jest zła, szczególnie gdy nic nie stoi na przeszkodzie przed własnymi testami.

WARTO PRZECZYTAĆ:

signal nazwa użytkownika Signal wprowadza nazwy użytkownika. Już nie trzeba dzielić się numerem telefonu
Do tej pory, aby skontaktować się z kimś przy użyciu Signala, trzeba było podać mu swój numer telefonu. Twórcy popularnego komunikatora zdecydowali się to zmienić,
nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
vpn na telewizor lg Jaki VPN na telewizor LG warto wybrać i dlaczego?
Dla osób, które chcą cieszyć się swobodą przeglądania treści oraz korzystania z internetowych serwisów VOD bez ograniczeń na telewizorze LG, najlepszym rozwiązaniem będzie VPN. Dzięki
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *