Bitdefender VPN to tylko część większego pakietu produktów od tego samego dewelopera. Program wyróżnia kilka istotnych zalet – wysoka prędkość, dostęp do zablokowanych regionalnie treści, prywatność oraz rozbudowane i zaawansowane szyfrowanie. Bitdefender VPN jest najczęściej polecany dla osób, które szukają możliwie najbezpieczniejszego rozwiązania. Usługę można przetestować przez 30 dni za darmo.

Dlaczego warto korzystać z Bitdefender VPN?

Używanie dowolnego VPN-a ma wiele zalet (o ile wie się, jak używać VPN, aby w pełni wykorzystać jego możliwości). To specjalne narzędzie, które ma dbać o bezpieczeństwo, prywatność i anonimowość użytkownika w sieci. Bitdefender VPN jest jednym z najpopularniejszych dostawców.

To oczywiście płatny program, jednak darmowe propozycje są najczęściej pod pewnymi względami okrojone i mogą okazać się niewystarczające. Bitdefender VPN jest częścią większego pakietu antywirusowego. Całość niestety charakteryzuje się wysoką ceną.

bitdefender vpn
Źródło: Bitdefender

Dlaczego warto korzystać z Bitdefender VPN lub innych płatnych programów tego rodzaju:

 • VPN ukrywa aktywność użytkownika w sieci, dzięki czemu jesteśmy anonimowi;
 • Można odblokować zawartość zablokowaną regionalnie (np. amerykańskiego Netflixa);
 • Dostępne jest ustawienie lokalizacji użytkownika w dowolnym miejscu, gdzie tylko znajduje się serwer dostawcy usługi VPN;
 • VPN często ma różne dodatkowe funkcje jak blokowanie reklam lub złośliwego oprogramowania.

Bitdefender VPN lub inne tego rodzaju programy powinny być podstawowym narzędziem każdej osoby, która spełnia dużo czasu w sieci (warto jednak sprawdzić alternatywy przeglądając ranking darmowych antywirusów). Ominięcie blokad regionalnych daje dostęp do standardowo niewidocznej zawartości. Oprócz tego ukrywamy swoją aktywność w sieci. Warto zauważyć, że z Bitdefendera można korzystać na całym świecie oprócz miejsc z silnymi ograniczeniami regionalnymi jak Iran czy Chiny.

Dla kogo Bitdefender VPN będzie dobrym wyborem?

Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli zależy nam na prywatności i anonimowości w sieci. Oprócz tego Bitdefender VPN zapewnia standardowe funkcje, które spotkamy także przy innych aplikacjach. Możemy odblokować regionalnie ograniczoną zawartość serwisów streamingowych takich jak Netflix czy Amazon Prime Video. Warto jednak zauważyć, że Bitdefender VPN nie radzi sobie z blokadą BBC iPlayer.

Ta propozycja będzie także świetna, jeżeli szukamy czegoś niedrogiego. Przy comiesięcznych płatnościach musimy uiścić 6,99 dolara. Jeżeli zdecydujemy się na roczny plan, Bitdefender VPN kosztuje tylko 2,50 dolara miesięcznie. Dostawca zapewnia także szybką i solidną obsługę klienta. W razie jakichkolwiek problemów zdecydowanie otrzymamy potrzebną pomoc.

bitdefender vpn windows
Źródło: YouTube

Bitdefender VPN charakteryzuje się także wysokimi prędkościami. Nie jest to najszybsza opcja na rynku, jednak pod tym względem naprawdę satysfakcjonująca. Program bez problemu wystarczy do surfowania po internecie, streamingów czy pobierania lub nawet torrentów.

Bitdefender VPN rejestruje część informacji o działaniach użytkownika w logach. Jest ich jednak znacznie mniej niż w przypadku wielu konkurencyjnych opcji. Można być więc pewnym swojej anonimowości i prywatności. Przechowywane informacje to jedynie podstawowe dane, które mają pomóc w usprawnieniu usługi czy naprawianiu problemów. Jeżeli zastanawiasz się, jaki VPN wybrać, jeśli chodzi o najbezpieczniejsze propozycje – Bitdefender będzie świetnym wyborem.

Bitdefender VPN – recenzja funkcjonalności, bezpieczeństwa i dostępności

Większość użytkowników wykorzystuje tego rodzaju programy do omijania blokad regionalnych serwisów streamingowych. Bitdefender VPN radzi sobie w tej kwestii naprawdę dobrze zarówno pod względem stabilności, jak i funkcjonalności. Program bez problemu może ominąć blokady Netflixa, Amazon Prime Video, Hulu, HBO Max czy też Disney+. Niestety ten VPN ma pewne problemy z BBC iPlayer – tutaj blokada wykrywa Bitdefendera.

Prędkości przesyłu są tutaj na naprawdę satysfakcjonującym poziomie. Bitdefender VPN zapewnia najczęściej powyżej 40 Mb/s downloadu i powyżej 10 Mb/s uploadu. Wiele zależy od sieci, z którą się łączymy. Ostatecznie zobaczymy około 20 do 50% spadku prędkości, jeżeli używamy VPN-a. Bitdefender nie przeszkadza w realizacji zadań, więc przepustowość jest tutaj odpowiednia.

Program charakteryzuje się także prostą obsługą. Nie trzeba tutaj myśleć, jak włączyć VPN czy jak używać VPN. Wszystko sprowadza się do zaledwie kilku kliknięć. Wystarczy wybrać serwer i uruchomić połączenie.

bitdefender vpn opinie
Źródło: PCMag/Bitdefender VPN

Warto zauważyć, że najczęściej ten program wybierano przez bezpieczeństwo, jakie zapewnia. Bitdefender VPN oferuje szereg funkcji związanych z ochroną użytkownika:

 • Szyfrowane połączenie za pomocą 256-bitowego AES;
 • Protokoły bezpieczeństwa takie jak Hydra VPN oraz OpenVPN;
 • Kill Switch, czyli wyłącznik awaryjny;
 • Blokowanie reklam i złośliwego oprogramowania;
 • Ochrona po podłączeniu do publicznej sieci Wi-Fi;
 • Dzielone tunelowanie (tzw. split tunneling), czyli łączenie się z wybranymi serwisami bez używania VPN;
 • Automatyczne połączenie;
 • Ochrona przed wyciekami danych.

Bitdefender VPN nie przechowuje w zasadzie żadnych istotnych logów. Dostawca wykorzystuje politykę prywatności, która mówi, że zbierane dane dotyczą wyłącznie świadczenia usług. Deweloperzy pobierają więc identyfikatory generowane przez użytkowników, IP urządzeń oraz losowo wygenerowane tokeny. Nie są to wrażliwe informacje, więc Bitdefender VPN jest pod tym względem całkowicie bezpieczny.

Warto zauważyć, że program dopuszcza ruch P2P na wszystkich serwerach. To oznacza możliwość korzystania z torrentów. Jedynym minusem Bitdefendera VPN, o którym warto wspomnieć, jest brak możliwości ominięcia restrykcyjnych blokad regionalnych. W niektórych krajach jak Chiny lub Iran program nie działa odpowiednio. Konfiguracja VPN jest naprawdę prosta – można w razie problemów kontaktować się z pomocą techniczną.

Bitdefender VPN – problem z działaniem programu. Jak go rozwiązać?

Podczas korzystania z oprogramowania Bitdefender VPN mogą wystąpić pewne problemy. Najczęściej ich rozwiązanie wymaga tylko wykonania kilku prostych kroków. Jakie są najpopularniejsze problemy Bitdefendera?

 • Brak połączenia z internetem;
 • Agresywne reguły zapory sieciowej jak zewnętrzne oprogramowanie czy wbudowane funkcje routera blokujące ruch;
 • Inny VPN lub Proxy, które są uruchomione jednocześnie z Bitdefenderem VPN;
 • Publiczna sieć Wi-Fi może mieć zablokowane porty, które wykorzystuje VPN;
 • Port 443 UDP może być zamknięty przez router użytkownika.

Naprawa powyższych problemów nie wymaga zbyt wiele. Najczęściej zrestartowanie komputera, samego programu lub przelogowanie się w zupełności wystarcza. Sporadycznie jednak może być konieczna zmiana serwerów DNS lub włącznie adaptera VPN przez system operacyjny. Niekiedy także ponowna instalacja jest koniecznością.

W razie konieczności Bitdefender VPN oferuje pomoc techniczną. Możemy skontaktować się z konsultantem między innymi przez czat na żywo lub e-mail. Odpowiedzi są bardzo szybkie – zespół deweloperów stara się rozwiązać każdy problem.

Jakie kraje obsługuje Bitdefender VPN?

Bitdefender VPN oferuje aż 4 tysiące serwerów. Znajdują się one w 49 krajach, co oznacza dość pokaźne możliwości programu (chociaż w recenzji NordVPN i niektórych innych usług bywa nawet lepiej). Deweloper skupił się tu jednak na Stanach Zjednoczonych. W USA mamy aż 15 różnych lokalizacji do wyboru, gdzie niektóre kraje oferują tylko niewielki zasięg.

bitdefender vpn windows 10

W jakich krajach znajdziemy serwery Bitdefendera VPN?

 • Kanada;
 • Australia;
 • Dania;
 • Niemcy;
 • Stany Zjednoczone;
 • Wielka Brytania;
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie;
 • Tajwan;
 • Hong Kong;
 • Turcja.

Krajów jest znacznie więcej, powyżej wymieniliśmy tylko te najistotniejsze dla użytkowników oraz kilka rzadko spotykanych, jeśli chodzi o VPN jak Tajwan, Turcja czy Hong Kong. Warto wiedzieć, że niektóre lokalizacje wymagają dodatkowego maskowania. Bitdefender VPN go nie wykorzystuje, więc również wybrane kraje są wykluczone. Program będzie całkowicie bezużyteczny na przykład w Chinach przez Wielki Chiński Firewall (Great Firewall of China).

Ile kosztuje Bitdefender VPN?

Bitdefender VPN wyróżnia się stosunkowo niską ceną na tle konkurencji. W Polsce standardowo zapłacimy 24,99 zł, jeżeli wybierzemy miesięczny plan. Gdy zdecydujemy się jednak na roczną subskrypcję, cena będzie znacznie niższa. Od początku wykupując rok abonamentu, zapłacimy jedynie 10,42 zł na miesiąc. Bitdefender VPN nie jest więc zbyt dużym wydatkiem – szczególnie przy możliwościach, jakie oferuje (chociaż są też jeszcze tańsze opcje, o czym wspominaliśmy w recenzji Cyberghosta).

bitdefender vpn cena
bitdefender vpn cena

Warto wiedzieć, że sporadycznie występują różne promocje czy też kody zniżkowe. Wtedy zakup Bitdefendera to jeszcze mniejszy wydatek. Dostawca oferuje także 30-dniową gwarancję zwrotu środków. Można więc przez miesiąc testować program bez żadnych opłat. Oczywiście przekroczenie tego okresu oznacza, że opłata zostanie bezpowrotnie pobrana.

Bitdefender VPN – recenzja użytkowników i podsumowanie

Ten VPN jest bardzo popularnym wyborem ze względu na bezpieczeństwo. Bitdefender zapewnia szereg funkcji, które mają dbać o prywatność i anonimowość. Użytkownicy cenią także dostęp do szerokiej gamy ograniczonych regionalnie serwisów streamingowych. Oprócz tego Bitdefender VPN jest łatwy w obsłudze oraz naprawdę tani. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dostępność. Po wykupieniu subskrypcji można korzystać z programu przy użyciu aż 10 różnych urządzeń.

Bitdefender VPN ma także pomniejsze minusy. Przede wszystkim nie jest on w stanie ominąć blokady regionalnej Chin czy Iranu. Prędkości transferu są satysfakcjonujące, jednak wciąż ograniczone średnio o 25%. Warto również nadmienić, że blokowanie reklam nie zawsze działa tutaj perfekcyjnie. Czy VPN jest legalny? Tak, jednak niektóre serwisy wykluczają taką opcję w regulaminie – może to oznaczać blokadę konta, jeśli używanie tego rodzaju programów zostanie wykryte.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
prezenty technologiczne Obdaruj drugą połówkę na walentynki – poznaj najlepsze prezenty dla graczy i nie tylko!
Nadchodzi święto zakochanych. Już dosłownie za kilka dni walentynki, a Ty wciąż nie masz upominku dla swojej drugiej połówki? Jeśli jej hobby to gry lub
vpn na telewizor lg Jaki VPN na telewizor LG warto wybrać i dlaczego?
Dla osób, które chcą cieszyć się swobodą przeglądania treści oraz korzystania z internetowych serwisów VOD bez ograniczeń na telewizorze LG, najlepszym rozwiązaniem będzie VPN. Dzięki
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *