Wirtualna sieć prywatna, czyli w skrócie VPN ułatwia pracę w wielu przypadkach oraz gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika. Ta technologia zapewnia anonimowość podczas korzystania z internetu oraz często chroni przed reklamami czy złośliwym oprogramowaniem. Jeśli chodzi o VPN, Windows 7 również go obsługuje. Można stworzyć serwer lub połączyć się do już istniejącego. Jak to zrobić?

Jak zrobić VPN Windows 7? Instrukcja krok po kroku

Jeśli chodzi o VPN, Windows 7 umożliwia stworzenie punktu dostępowego oraz połączenie się do już istniejącego. Te 2 procesy oczywiście będą się różnić, o czym należy pamiętać.

Jak zrobić VPN Windows 7?

 1. Kliknij „Start” i wpisz „Centrum sieci i udostępniania”;
 2. Wejdź do zakładki „Zmień ustawienia karty sieciowej”, która znajduje się z lewej strony;
 3. Wybierz „Plik” i z pojawiającego się menu „Nowe połączenie przychodzące”;
 4. Wybierz użytkowników, którzy mają mieć dostęp i naciśnij „Dalej”;
 5. Zaznacz „Przy użyciu Internetu” i kliknij „Dalej”;
 6. Wybierz protokół internetowy, domyślnie jest ustawione TCP/IPv4;
 7. Kliknij „Udziel dostępu”.

Od teraz dostępny będzie punkt dostępowy stworzony przez Ciebie. Jeżeli zastanawiasz się, jak zrobić VPN Windows 7 – powyższy poradnik będzie bardzo pomocny. Warto zauważyć, że inne systemy wymagają przeprowadzenia podobnej operacji.

Jak połączyć się z istniejącym punktem dostępu VPN Windows 7?

 1. Kliknij „Start” i w polu wyszukiwania wpisz „VPN”, po czym naciśnij „Skonfiguruj połączenie wirtualnej sieci prywatnej (VPN)”;
 2. Podaj adres IP oraz nazwę domeny serwera, te informacje przekazuje dostawca usługi, by konfiguracja VPN była możliwa;
 3. Naciśnij przycisk „Dalej”, gdy chcesz się połączyć lub „Nie łącz mnie teraz”, by zrobić to później;
 4. Podaj nazwę użytkownika i hasło oraz naciśnij „Połącz”.

Teraz możesz łączyć się z VPN, klikając ikonę sieci systemu Windows w prawym dolnym rogu ekranu. Jeżeli połączenie jest niemożliwe, najprawdopodobniej problem stoi po stronie serwera.

VPN Windows 7 – dlaczego warto z niego korzystać?

Jak działa VPN? To technologia, która łączy urządzenie z Internetem przez szyfrowany tunel za pośrednictwem serwera. Oznacza to przede wszystkim bezpieczeństwo i anonimowość w sieci. Jaki VPN na Windows 7 będzie najlepszy? Najlepiej wybrać płatną propozycję ze względu na wyższy poziom bezpieczeństwa oraz wygodę. Najtańsze VPN to koszt kilkunastu złotych miesięcznie. Dostępne są także darmowe propozycje.

Jeśli chodzi o VPN, Windows 7 wiele zyskuje – dlaczego warto korzystać z tej funkcji?

 • Bezpieczeństwo – tworzenie VPN Windows 7 pozwala szyfrować dane i pozostać anonimowym w sieci. Dzięki temu można przechowywać na przykład loginy oraz hasła czy nawet informacje bankowe.
 • Zdalny dostęp do zasobów – można to wykorzystać w sieci domowej lub firmowej. Kiedy wiesz, jak zrobić VPN Windows 7, dzięki temu utworzysz punkt dostępowy. Dane będą dostępne z dowolnego miejsca po połączeniu.
 • Dostęp do zasobów ograniczonych geograficznie – tworzenie VPN Windows 7 umożliwia omijanie blokad regionalnych. Można uzyskać dostęp do dowolnych zasobów platform niedostępnych w danym regionie. Aby przywrócić lokalizację, wystarczy wiedzieć, jak wyłączyć VPN.
 • Prywatność – VPN maskuje widoczność użytkownika w sieci. Można pozostać anonimowym.

W przypadku bezpieczeństwa zapewnianego przez VPN, Windows 7 wiele zyskuje. Ten system nie jest już aktualizowany. Dodatkowa ochrona będzie niezbędna.

Jak korzystać z VPN Windows 7?

Korzystanie z VPN jest dość proste. Najczęściej sprowadza się do wyboru serwera i kliknięciu „Połącz”. Warto pamiętać jednak o wszystkich krokach:

 • Dostawca – należy wybrać dostawcę usługi. Jeśli chodzi o VPN, ceny sięgają nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Wybór programu zależy od osobistych wymagań i preferencji.
 • Wybór serwera – po uruchomieniu programu należy wybrać serwer i lokalizację. Następnie wystarczy się połączyć.
 • Korzystaj z VPN – od tego momentu VPN będzie aktywny. Można wybrać dowolną lokalizację z listy tych, które oferuje dany dostawca. Jeśli chodzi o VPN, Windows 7 nie ma żadnych problemów dotyczących kompatybilności.

Jeżeli wiesz, jak zrobić VPN Windows 7, możesz również sprawić, że urządzenie stanie się serwerem. To właśnie do niego będą podłączeni inni użytkownicy. Administrator serwera VPN musi podać informacje potrzebne do połączenia. Jak korzystać z VPN Windows 7?

 • Inni użytkownicy mogą łączyć się z serwerem;
 • Twoja lokalizacja będzie lokalizacją połączonego użytkownika;
 • Możesz udostępniać użytkownikom pliki;
 • Możesz dodać szyfrowanie do połączenia użytkowników.

Warto zauważyć, że opcji jest naprawdę wiele. Kiedy wiesz, jak zrobić VPN Windows 7, możesz go używać jako standardowego serwera.

Jaki darmowy VPN Windows 7 warto wybrać?

Darmowy VPN zwykle ma pewne ograniczenia – mniej serwerów, lokalizacji czy też niższą szybkość transferu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji dostawców, którzy są godni uwagi:

 • ProtonVPN – jeden z najbezpieczniejszych VPN-ów na rynku. Zapewnia on intuicyjny interfejs, silne szyfrowanie i nieograniczoną przepustowość. Ograniczona jest liczba serwerów oraz wydajność.
 • Windscribe – standardowo to płatna aplikacja, jednak oferuje też darmowy plan. Zapewnia on 10 GB przepustowości miesięcznie. To VPN, który wyróżnia się dużą liczbą serwerów i lokalizacji. Program gwarantuje też ochronę przed śledzeniem oraz blokowanie reklam.
 • TunnelBear – przepustowość także jest w tym programie limitowana. Mimo wszystko TunnelBear zapewnia prosty i intuicyjny interfejs, a także dodatkowe funkcje w postaci ochrony przed złośliwym oprogramowaniem oraz blokowania reklam.

Darmowych propozycji jest oczywiście znacznie więcej. Jeśli chodzi o VPN, Windows 7 jest kompatybilny niemal z każdym programem na rynku. Można wybrać dowolną aplikację, ale najlepiej decydować się na takie, które zostały już sprawdzone i mają pewne opinie. Warto wiedzieć, że dostępne są również przeglądarki z VPN. To wiele ułatwia, ponieważ funkcja zostaje aktywowana, gdy używamy internetu.

Jak wyłączyć VPN Windows 7? Poradnik

Wyłączenie VPN pozwala przywrócić pierwotną lokalizację urządzenia oraz często poprawia szybkość transferu, ponieważ nie ma pośredników w postaci serwera. Jak to zrobić?

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę sieci w prawym dolnym rogu ekranu;
 2. Wybierz połączenie VPN, które chcesz wyłączyć;
 3. Kliknij prawym przyciskiem na wybranej pozycji i wybierz „Rozłącz”.

Jeżeli korzystamy z dedykowanych programów od dostawców usługi, wystarczy zwykle kliknąć przycisk „Rozłącz” lub podobną. W przypadku VPN, Windows 7 wiele ułatwia, ponieważ zasobnik systemowy wyświetla także to połączenie. Można je rozłączyć po kilku kliknięciach.

Po wyłączeniu VPN tracimy dodatkową warstwę ochrony. Warto pozostawić program aktywny, by po prostu zachować pewne bezpieczeństwo. VPN nie zużywa dużo zasobów systemowych, więc może być ciągle uruchomiony w tle bez uszczerbku na wydajności.

Czy VPN jest legalny? Wyłącznie programu nie będzie konieczne nawet gdy państwo ogranicza korzystanie z takich aplikacji. Status VPN jest obecnie dość niejasny, mimo wszystko niektóre serwisy mogą zablokować Twoje konto za używanie takich programów.

Windows 7 VPN – problem z działaniem programu

W niektórych przypadkach zdarzają się problemy z działaniem VPN. Należy najpierw sprawdzić połączenie internetowe oraz ewentualnie zresetować router. Ważne będzie także zaktualizowanie oprogramowania VPN. Sporadycznie zapory sieciowe lub programy antywirusowe blokują działanie funkcji. VPN może działać, gdy te aplikacje zostaną wyłączone. Jest to kwestia kompatybilności.

Warto również sprawdzić, czy po przełączeniu serwerów nadal występuje problem. Jak zmienić VPN na inny kraj? Wystarczy wybrać inny serwer z listy, jaką oferuje dostawca usługi. Jeśli chodzi o VPN, Windows 7 może również generować problemy, gdy program zostanie źle skonfigurowany. Warto więc sprawdzić ustawienia protokołów i upewnić się, że wszystko zostało zapisane, jak należy.

Jeżeli problemy nadal występują, można skorzystać z pomocy technicznej usługodawcy. Takie rozwiązanie jest najskuteczniejsze w większości przypadków. Warto wiedzieć, że płatne VPN mają bardzo szybką możliwość skontaktowania się z pomocą techniczną.

Usuwanie sieci VPN Windows 7 – jak to zrobić?

Kiedy postępujesz zgodnie z powyższym poradnikiem i wiesz, jak zrobić VPN Windows 7 – warto również znać sposób, by usunąć punkt dostępowy. Jest to wbrew pozorom bardzo proste:

 1. Kliknij prawym przyciskiem na ikonę sieci w zasobniku systemowym;
 2. Wybierz „Otwórz Centrum sieci i udostępniania”;
 3. Z lewej strony znajdziesz opcję „Zmień ustawienia karty sieciowej”, wybierz ją;
 4. W oknie „Połączenia sieciowe” powinna być Twoja sieć VPN;
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy na sieć i wybierz „Usuń”;
 6. Potwierdź akcję, klikając „Ok”.

Od teraz połączenie VPN będzie usunięte. Aby ponownie z niego skorzystać, trzeba na nowo przeprowadzić całą konfigurację. Ten proces oczywiście również dezaktywuje VPN. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z pomocą techniczną.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
prezenty technologiczne Obdaruj drugą połówkę na walentynki – poznaj najlepsze prezenty dla graczy i nie tylko!
Nadchodzi święto zakochanych. Już dosłownie za kilka dni walentynki, a Ty wciąż nie masz upominku dla swojej drugiej połówki? Jeśli jej hobby to gry lub
Laptop z Windows Vs Macbook. Zobacz, co wybrać!
Biorąc pod uwagę konkurencyjną ofertę rynkową, wybór laptopa może być dosyć sporym wyzwaniem. Obecnie dostępne są setki modeli z różnorodnymi funkcjonalnościami, parametrami oraz systemami operacyjnymi
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *